Soutěž řečníků

USA, 2009, 80 min

Jane Lawalata

Angel Barroeta

• Sorna

Velmi primitivní příběh, jasné klišé, kdy se ošklivá dívka snaží stát se populárnější a získat srdce jednoho chlapce. Je tu ovšem drobný problém - hlavní hrdinka není vůbec ošklivá (ač je tak prezentována), je nadaná a chytrá, což z tohoto filmu dělá neuvěřitelnou kravinu. Jedná se tedy opět o film, který je zaměřen obzvláště na pubertální diváky.(6.4.2012)

• ARI50

Beru že někde se začít musí ale tohle děcka nemyslíte vážně, váš makeup a chováni je katastrofa a ostuda pro filmový svět.(8.11.2018)

V prvom rade je názov "Soutěž řečníků" scestný. O debaty tam prakticky nešlo, skôr o voľbu najschopnejšej (najpopulárnejšej) žiačky školy, takže "Hviezda našej školy", je určite výstižnejšie. Film je krásne povrchný a hlúpučký, ale myslím, že takí sú aj mnohí stredoškoláci, či už v Európe alebo v USA. Sú tam prezentované hodnoty ako priateľstvo, či pravdovravnosť, ktoré sa stali rovnakým klišé made in USA, ako idea byť najobľúbenejšia, najlepšia, najkrajšia atď. Otrasné herecké výkony a dialógy ako z komiksu. Šperk americkej teen kinematografie, ktorý je taký blbý, až je zaujímavý. Kochal som sa.(16.6.2016)