Skupina odhodlaných ruských vojáků se uprostřed zničeného města ze všech sil snaží před nemilosrdnou německou armádou ubránit strategickou budovu. Během obléhání vzniká mezi vojáky a mladou ruskou ženou, která v domě žije, nečekané pouto. Režisér Fedor Bondarčuk ve filmu Stalingrad zkombinoval napínavé bojové scény s lidským dramatem ruských vojáků, několika zbývajících civilistů a německých okupantů. (Bontonfilm)

Ice809 odpad!

Propaganda k povzneseni tzv. "ruske duse" nad ostatni narodnosti. Oslava hodnych rusu, tehdy sovetu a jejich obeti pro ruskou zem. Nic co uz bychom neznali, Mosfilm takoveho braku natocil kilometry. ()

1990Jirik odpad!

Ojoj... Já tušil ,že Ruské pojetí Stalingradu musí být zákonitě zkreslené , ale tohle?.. Hnus velebnosti,. u mě alespoň absolutní nepochopení začáteční scény z Japonska jakou to K*rva mělo souvislost s tím co se dělo potom opravdu nevím... Jinak typické klišé všech filmů Z americké popřípadě bolševické produkce a to sice Německo opět dementi zatímco hořící rusáci řvou urááá a vraždej hloupé nazi po stovkách..... takže za mě jak jinak nežli odpad! ()

mobiler9004

Dějová stránka filmu je ucházející, ale stále použitelná. Poslední hřebíček je národní, typická ruská hudba, která se do filmu nehodí. Pro mě je to film kategorie "jednou a dost." ()

lazyman

Film byl úžasný, opravdu jsem se u něj bavil a že to nemá s historickým základem moc společné, vůbec nevadí. Film má vše, co by akční snímek měl mít - akce, výborná hudba Angela Badalamentiho + závěrečná píseň Zemfiry, perfektní střih a režie a zejména herecké výkony všech aktérů. A hlavně zde nejsou skoro žádná hluchá místa. Na to, že je to výtvor ruských filmařů, tak smekám. Co se mi neskutečně líbilo, bylo natočení snímku ve stylu filmu 300: Bitva u Thermopyl se zpomalenými záběry. Jako "oddechovka" je to výborné - doporučuji. ()

dj_p_j

Natočiť "komorný príbeh" zo Stalingradu s efektami je vcelku zaujimavý nápad ak chcete aby vašu "message" dostali aj ľudia, ktorí na filmy bez efektov ani nechodia. Efekty sa vcelku vydarili, message bola poslabšia. Film ukazuje drobnú epizódu bitky vo fáze, keď Rusi boli v zdanlivo beznádejnej situácii a ich jedinou taktikou bolo posielať do mesta stále nových vojakov ako do mlynčeka na mäso a snažiť sa ostreľovať nemecké pozície z druhého brehu Volgy. Životnosť vojakov bola krátka a každý sa musel nejako psychicky vyrovnať s permanentnou a bezprostrednou hrozbou smrti. Ak do toho pridáte vojnou silne zasiahnuté 18 ročné dievča, môže to byť zaujímavá story. Bohužiaľ to ale skôr pripomína detektívku s otázkou "koho snehulienka Káťa miluje", ktorá ani nebola uspokojivo zodpovedaná. Napriek vyše dvojhodinovej dĺžke sa film postavám venoval len plytko (asi aj preto, že ich tam bolo príliš veľa a spomalené efekty zaberali príliš veľa času) - najviac snáď Nemeckému kapitánovi a jeho láske s ruskou blond modelkou v podväzkoch a luxusnom prádle. Ja by som celú túto dejovú líniu vynechal a dal viac miesta snehulienke a trpazlíkom. Napr. aby sa mi nestalo, že ruský kapitán nechá z fleku zastreliť námorníka, ktorý neprejavuje dosť nadšenia pre boj v rozvalinách domu, ale neskôr sa div nerozplače keď odstrelia nemeckého vojaka, ktorý sa pekne cez deň vyberie doprostred bojového poľa po vodu. "Čerešničkou na torte" je celý ten nezmysel s tsunami - to sa dalo urobiť inak a lepšie. Napriek týmto a aj ďalším nevymenovaným nedostatkom musím priznať, že ma film na niektorých miestach dosť emočne dostával - a to u mňa nie je až také časté. Preto mu radšej nebudem dávať hodnotenie. Páčil sa mi ale určite viac ako napr. Nepriateľ pred bránami. ()

RonnieR

O čom bol Stalingrad? O ľuďoch, predovšetkým o ľuďoch a o ich osudoch, ako prežívali peklo na Zemi. Naša ľudská rasa nesmie dopustiť aby sa také niečo zopakovalo! Nedeje sa to teraz na UA? Ľudia preboha zobuďme sa, a nedovoľme vojnovnovým štváčom(NATO) aby...! 74%. ()

Cecko

Osobně si myslím, že to od vás dostalo tak negativní hodnocení jen proto, že je to ruské. Mě samotného však překvapilo, jak se jim to povedlo. Ano, je to heroické, možná trochu přehnaně, ale řekněte, kdyby tam tenkrát ti Rusáci nešli proti německým kulometům třeba i s polníma lopatkama, tak by ta válka dopadla asi jinak co? ()

inhotep

Tatínek synka asi moc nepochválil, tyto digihrátky nesahají epické a režijně dokonalé Válce a mír ani po paty. Na druhou stranu se ale film může směle srovnávat s kdejakým hollywoodským válečným filmem a rozhodně potěší fandy Call of duty, dějově je to prázdné patetické až za hrob ale vizuál to má vcelku slušný (i když 1 a 0 z toho přímo srší). Pro většinu diváků tak zůstává nejlepším filmem o Stalingradu Nepřítel čeká před branami a válečným fandům asi ruský Stalingrad (1989), nebo německý (1993) ()

mariannka598

veľmi chabý film o najkrvavejšej bitke počas ww2. Dala som tri hviezdičky, len preto lebo tam hral Thomas Kretschmann ale keby tam nebol nedala by som ani jednu. Musím povedať že ten starší film Stalingrad 1993 bol oveľa oveľa lepší. ()

krokoss odpad!

tvl už tam chybí pouze batuška Putin jako hrdinný tankista dělostřelec pěšák a potápěč naprosto příšerná propaganda ve stylu velkého kima ()

megacik

Efekty super, občas sa mi podarilo aj zasmiať. Ale k veci, film čo má názov Stalingrad, a nie je tam poriadna zima a mráz, nie je poriadnym Stalingradom. Pôvodnému Stalingradu z roku 1993 to nesiaha ani po členky. Tento Stalingrad 2013 sa začína, ako film Zachráňte vojaka Ryana, ale podľa mňa to nemalo celkom zmysel, proste nepatrilo to tam. Réžia sa potom zameriava raz na sovietsku stranu, raz na nemeckú stranu, z čoho vznikol poriadny galimatiáš. Dej to tiež nemá tak vymakaný, ako napríklad film Nepriateľ pred bránami, takže pár minút po skončení filmu už ani neviem, o čom to bolo, a nemám potrebu to zhliadnuť znova. Na jednej strane Vás film vtiahne do niečoho, čo nemá ani hlavu ani pätu, v tomto prípade by bolo vhodné doplniť viac akcie, aby človek zabudol, že pozerá bezduchý vojnový film, no a na druhej strane sa snažili do toho vtesnať nejaké dva-tri ľudské príbehy, čo vzhľadom na to, ako ten film pôsobí, vyznelo až tragikomicky. Ešte na margo Stalingradu chcem dodať, z toho, čo som čítal, asi najviac realisticky pôsobí film Nepriateľ pred bránami, pretože Rusi sa nesnažili dlhodobo za každú cenu udržať jednu nepodstatnú budovu, t.j. nesprávali sa staticky ako v tomto filme, ale boli rozlezení po celom meste(a to najmä v tej poslednej časti bitky o Stalingrad, keď už bolo mesto úplne zničené a blížila sa zima) a robili Nemcom záškodnícke akcie, len aby rozhádzali ich typickú organizovanosť. Raz boli budovy obsadené Nemcami a neskôr zase Rusmi, a tak stále dookola, až pokiaľ neprišla zima. ()

sml41

...príbeh partie piatich "gerojov." Vyzeralo to celkom nádejne až sa to celé rozbehlo...ups "rozbehlo" a aj skončilo ...nuda v jednom na demoláciu pripravenom dome. Ani by mi tak nevadili bezduché dialogy "soľdatov" ale až priveľa spomalených-úchvatných-srdcurvúcich záberov...to po 15min už leze na nervy.Chudák Thomas si musel zahrať aj v takejto sračke... ()

Martin29 odpad!

Nápad na novou verzi Stalingradu není špatný, ale takhle ne. Celý film je agitka o tom jak jsou ruští vojáci boží, že všechno zvládnou a všechny přemůžou až mě z toho bylo blbě. Do toho scény jak hořící Němci útočí a podobné blbosti. ()

UnCool odpad!

Proboha to je taková megasračka, že jsem měl problémy to dokoukat do konce, to se fakt nedá. Rozhodně už nikdy více.Ne je to fakt dobré! Střílení odrazem o rozbitý tank a nezapomeňte, že Sovětský soudruh přežije i smrtelné zranění! (to tam opravdu bohužel je) :D ()

mdf

I když jsem zdědil slavné jméno po otci,neznamená to,že budu točit tak dobře,jako on a tohle je hodně špatný.kdo čeká velkolepou akční podívanou,tak bude zklamán na celé čáře.Kulisy zabalené do digitálního světa v lehce ruském love story.Mohla to být skvělá podívaná,ale tohle se valilo jiným směrem. ()

nomak

Cely film je jako pc hra, nic nepusobi verohodne, to ze nepadne snad ani jeden skutecny vystrel a vse je jen digitálně , je u valecneho filmu ostuda. Chtel jsem dat aspon 2 hvezdy, ale pak jsem si vzpomněl na Ryana a myslim, ze 1 je az moc. ()

Wallendorfer

Áno, máte pocit, že ste miestami v PC hre. Avšak títo prostí Sovieti sú stokrát uveriteľnejší, než akýkoľvek ulízaný americký mačo - majster galaxie z Pearl Harbor alebo z Americký sniper. O prirodzenej Mariji Smolnikovej nehovoriac. Malým bonusom sú tri skvostné hudobné skladby... ()

randalll

Za skvělou kameru dávám jednu hvězdu. Velký rozpočet, ale taky zřejmě velký oči měli tvůrci. Vydržel jsem být v otáčkách do scény hořících rudoarmějců 😃 Pak už jsem přepínal. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (více)