Zabiják z dálnice I-5 (TV film)

• Kanada

Hunt for the I-5 Killer, The

Akční / Thriller

Kanada, 2011, 89 min

Mám ráda chytré a napínavé detektivky. Tato nebyla vůbec špatná i když nijak originální. Násilník byl krutý a nevyzpytatelný, navíc film dávali pozdě v noci, tak jsem o reklamě šla pro jistotu zkontrolovat, jestli mám dveře řádně zamčené. Sympatický a důsledný hlavní vyšetřovatel používal sice jen běžné postupy, ale i tak by bylo fajn, kdyby někdo tak cílevědomý a odpovědný byl na každé policejní stanici. I když divák zná vraha dřív než policie, neubírá to snímku na dramatičnosti.(12.3.2012)

Další zářez do mé sbírky filmů na motivy příběhů skutečných seriových vrahů. Tentokrát se do filmové podoby probojoval Randall Woodfield, známý také jako "Vrah z I-pětky". Televizní vizuál podobným filmům obyčejně nevadí a ani tento není výjimkou. Příběh tentokrát sledujeme z pozice jedné z přeživších obětí, zapáleného, leč suchého detektiva a nakonec i z pozice vraha, kterého nám tvůrci v několika typicky televizních dějových zvratech ukáží. Standartně provedená práce, ale natolik průměrná, že v řadě podobných filmů časem zřejmě docela zapadne. Podívaná odpovídající očekávání. Baví, nenadchne, ani neurazí.(12.3.2012)

• Phobia

Jestli je sériové vraždění a pronásledování vrahů taková nezáživná zívačka, tak se vážně divím, proč to ti zasraní psychopati vůbec dělají a že se na nějaké pátrání detektivové zvysoka nevyprázdní. Kdyby si radši přečetli nějakou hezkou knížku, nebo prolistovali komiks a necpali se na TV obrazovky... Vraždící rádoby lidská monstra si zkrátka zaslouží zpracovat pořádně, ať to má grády a autentický punc, ať se divákům ježí ochlupení hrůzou a ne padají víčka nudou. Drazí Kanaďané, než točit mdlé průměrné cancy, vybodněte se na to radši úplně a ušetřené peníze investujte do vzdělání a zaměstnání těch chudáčků diskriminovaných českých (potažmo slovenských, maďarských, rumunských) Indiánů. Střední Evropa předem velmi děkuje a gratuluje k úspěchům se začleněním ciknopasníků mezi poctivé studenty, zaměstnance a podnikatele! 45%(13.3.2012)

Zajímavý příběh inspirován skutečnou událostí sériového vraha a násilníka. U všech takových snímků, které jsou natáčeny na založení něčeho skutečného má člověk vnímání jiné, než když jde pouze o smyšlený scénář. Co se týče výkonů a hereckého obsazení, to podle mého vkusu mohlo býti lepší, ale i tak tentokrát hodnotím hodně kladně a to celými 80%.(7.12.2012)

Na TV počin, pomerne snaživé, "záživné" spracovanie podľa skutočnosti ..(3.9.2018)

• - Film byl natočen podle skutečné události. Jeedná se o amerického sériového vraha Randalla Brenta "Randyho" Woodfielda, kterému se přezdívalo právě „Zabiják z I-5“. (Patrik)

• - I-5 je skutečná silnice, která vede přes tři americké státy – Washington, Oregon a Kalifornie, a místo, kde zabiják Randall Woodfield opravdu vraždil. (Patrik)