Velmi dobre socialni drama, skoro jako od Slavinskeho. Nametem nicim vyjimecny film, premena z mrzuteho dedka k milujicimu strycovi, v podani Hugo Haase musi divaka bavit i dnes. Dobry byl v detske roli i Vlada Jedlicka, bratr strycka Jedlicky:-). Skoda, ze vzhledem k hereckemu obsazeni se jedna o mene znamy film.(19.4.2015)

Před válkou se točila řada komedií. Důraz byl kladen na komediálnost, film měl především pobavit. Dramat se točilo poskrovnu, většinou šlo o zpracování historirćkých událostí. V dramatických tématech, jako zde, se objevují humorné scény, které často korespondují s němou groteskou (klukovská bitka, cvičený pes). Většina humorných scén je postavena právě na postavě hlavního hrdiny skvěle zahrané Hugo Hassem. (Zdá se že zde a ve filmu Svět kde se žebrá našel Hugo Hass inspiraci ke svému pozdějšímu filmu Jednou nohou v pekle)(30.1.2015)

Další film Pana režiséra Martina Friče který dokazuje jeho naprostou všestrannost- at už se pustil do jakéhokoliv žánru tak vždy odvedl výbornou práci. ..je to dojemné, a hodně dojemné, a pan Haas byl opravdu fenomenální herec. Zde v naprosto odlišné roli než z jakých jsem ho znal dříve, ale ůžasně věrohodný. .Jen mi maličko vadil ten až naprosto dokonalý happyend, na mne to bylo prostě až moc idylické.. ..Přesto výborný snímek který si kdykoliv rád zase shlédnu..(21.6.2014)

Nenáročná a lehká veselohra s prvky sociální tématiky, hrstkou romance a pohádkovým koncem a vítězstvím chudých. Mrzoutský pohodný Tobiáš (dobrý Hugo Haas) se mění pod vlivem malého chlapce Petříčka (Vladimír Jedlička). Ale díky své nově nabyté dobrotě ztrácí svojí práci. Naštěstí tu je hodný generální ředitel Brož (Bedřich Vrbský) se svojí chotí (Zita Kabátová), kteří se s laskavým srdcem ujmou nejen Petříčka, ale také jeho psa Punti a starého Tobiáše. Z dalších rolí: komediant Gustav (dobrý Zdeněk Štěpánek), Petříčkův strýc, který chlapce nejprve odvádí do sirotčince, aby se ho poté násilně a ze zištných důvodů chtěl zpět, obsluha pouťové střelnice Anička (Hana Vítová), která prožívá románek s nezaměstnaným výtvarníkem Emilem (Jiří Dohnal), nerudný majitel střelnice (Václav Trégl), a další komediant (Stanislav Neumann). Život chudých není jednoduchý, ale naštěstí jsou tu generální ředitelové se silným sociálním cítěním a ochotou pomáhat potřebným.(14.3.2012)

Tento pamětnický film mě dosud míjel. Myslím, že to byla škoda. Jsou na něm sice léta znát, ale příběhu, při kterém se mi z neznámého důvodu vybavil Chaplinův film Kid, to nijak neubírá na dojímavosti. Skvostný Haasův herecký výkon a dobrá dobová i když místy trochu kulisová výprava by sloužila ke cti i dnešním tvůrcům, ale nejsem si jistá, zdali by se v současnosti takový pan herec našel. Banda malých uličníků se v blátivé bitvě skvěle vyřádila, Petříček i jeho pejsek Punťa se s rolí taky dobře poprali, a já jsem v jejich milé společnosti strávila příjemný večer.(2.3.2012)

• - Použité stavby pocházejí velmi pravděpodobně z natáčení filmu Golem (1936). Zdroj: Český hraný film 1930-1945, NFA 1998. (NFA.cz)

• - Film bol uvádzaný aj pod názvom Dobrodinec chudých psů. (Raccoon.city)