Reklama

Reklama

Údržbáři

(TV film)

Obsahy(1)

Rozverná komedie o tom, že muži dávají životu ten správný filozofický rozměr, zatímco ženy projevují praktický smysl pro rodinu. Tak jako v jednom domě, kam nakoukneme hned do třech domácností. Inženýr Králíček (V. Brodský) pomáhá ženě (S. Budínová) mýt nádobí, a zjistí, že odněkud teče voda. V jiném bytě emeritní profesor přírodopisu Drozd (M. Nedbal) učí svou ženu (N. Gollová), jak správně žehlit kalhoty, což musí manželka vzápětí opravit. A mladí manželé Štikovi odvedle očekávají příchod potomka a Slávek (V. Preiss), doktor filozofie, právě pere. Chybí mu šňůra. Jenže i když se mu povede zatlouci do zdi skobičku pro natažení šnůry na prádlo, začíná voda odněkud protékat. Sousedé Drozd a Králíček spolu se Štikou pustí do oprav, zatímco mladá paní Štiková (J. Preissová) začíná rodit. Co z toho povstane a kdo problém vyřeší? (Česká televize)

(více)

Recenze (10)

Elden75 

všechny recenze uživatele

Nataša Gollová v závěru nechala chlapy krásně v tom, že bez nich by se to neobešlo a přitom to hlavní udělala sama. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Když se potká teorie s praxí aneb o mužské (ne)dokonalosti. Za pozornost stojí především jedna z úvodních scén, ve které Miloš Nedbal v roli vznětlivého emeritního profesora přírodopisu dává lekce žehlení své ženě alias Nataše Gollové. Blbce (a vodu) nezastavíš. ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Doktor mineralogie, ekonom a filozof. Výborná trojka pro realizaci jakékoli opravy v domě. Tedy teoreticky, praxe je trochu jiná. Ale i neúspěch dokáží obratně zdůvodnit logickými agrumenty. Výborná, zajímavě obsazená komedie o zlatých českých...hlavičkách. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Tématem nadčasová televizní komediální povídka, která svou výpovědí platí za každé generace a to naprosto bez výjimky. Muž, coby hlava domácnosti. Vždy ví nejlépe jak co má vypadat, jak se co má dělat, ale jakmile se na to sám vrhne, to se začnou dít věci. Že jsou některé dějové elementy přehnané? No, jak se to vezme. V každé domácnosti to chodí jinak, což ostatně je vidět i v tomto příběhu. Ten umí to, ten zas tohle a když se všichni sejdou a jdou do toho společnýma rukama…   No nic. Závěrečná scénka s Natašou Gollovou nakonec všechny ty mužské snaživé etudy výborně zazdí. Bývaly časy, kdy česká televizní tvorba krátké situační komedie uměla a tak díky za televizní archiv, který obsahuje nejen nestárnoucí díla pro pobavení, ale i milou vzpomínku na vynikající herecké umělce své doby. ()

Aniki 

všechny recenze uživatele

No, jsou to má dětská léta (doba vzniku komedie), takže si tak trochu ten sexismus a až psychický teror v podání Miloše Nedbala, nemůžu s těmi léty neztotožnit, ale i přesto byla tedy postava emeritního profesora vyloženě na pěstí. Scéna s žehlením jakoby si pohrávala s ambicí nominace na Oscara. On zde mistr Nedbal vlastně zas až tak přehrávat nemusel, zcela mu k tomu postačil jeho jaksi civilní výkon. Za kutilské estrády pochvalu zaslouží samozřejmě i Brodský, Mat a Pat v přímém přenosu. Velmi pobavilo a potěšilo. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Příjmení sousedů – Štikovi, Drozdovi, Králíčkovi – jsou všechna ze zvířecí říše. (rakovnik)
  • Filmové manžele Štikovy hrají skuteční manželé Viktor a Jana Preissovi. (rakovnik)

Reklama

Reklama