Reklama

Reklama

Mob City

(seriál)
Trailer 3
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2013, 4 h 19 min (Minutáž: 42–48 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

John Buntin (kniha)

Hudba:

Mark Isham

Hrají:

Jon Bernthal, Milo Ventimiglia, Neal McDonough, Alexa Davalos, Jeffrey DeMunn, Robert Knepper, Gregory Itzin, Edward Burns, Dana Gould, Andrew Rothenberg (více)
(další profese)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Film sa odohráva v Los Angeles v povojnovom období štyridsiatych a päťdesiatych rokov minulého storočia, kedy proti sebe bojovala mafia a skorumpovaná polícia. Dej je založený na skutočných udalostiach a sústredí sa na súboj vtedajšieho policajného šéfa Williama Parkera a hlavy podsvetia Mickeyho Cohana. (Hydra Foy)

Videa (13)

Trailer 3

Recenze (77)

zipper111 

všechny recenze uživatele

Sakra to byl naprosto parádní zážitek, výtečně vyvedený seriál, nejlepší noir co jsem za poslední dobu viděl. Velká škoda že amíci jsou asi takový tupoňové, že nedokáží ocenit takhle super záležitost a seriál tak po šesti dílech skončil. Velká škoda. Nejlepší dva herci byli jednoznačně Milo Ventimiglia a Robert Knepper jako Ned Stax a Sid Rothman. Jejich role, to byla fakt paráda. Milo je od Heroes konečně zase vidět a oni mu to zrušej :)...4* ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Čistokrevná žánrovka, která se na dnešní dobu velmi netradičně plouží. Obsazení je parádní a jistá Darabontova ruka je znát. Uvidíme co dalšího ještě karty odkryjou... Tak nakonec kvalitu udrželi, i když ničím vysloveně neposadili na prdel. Jon Bernthal je bezvadný, vůbec většina hereckého ansáblu je naprosto dokonale obsazená. Knepper tu má formu jako už dlouho ne, Burns rovněž. Příběhově poměrně ploché, věrné staré žánrové škatulce s důrazem na detaily (hřebík v okně), překvapující až ve chvíli, kdy divák přistoupí na žánrovou hru a naprostou věrnost době, kdy se dalo lhát a zabíjení bylo mnohem jednodušší utajit. Vůbec bych se nezlobil, kdybychom dostali další šestidílnou porci. ()

Reklama

SeBig 

všechny recenze uživatele

Atmosféra, postavy, herci, hudba, drsný xichty, popíjení whiskey, pokuřování cigaret, vyhrožování a pěkný kočky všechno špičkový. Seriál jsem si užil a prostě mě to vtáhlo do toho noir gangsterskýho světa. Darabont vědel jak s Bernthalem vynaložit, tady jsem ho žral ješte víc jak v TWD. Ostatní obsazení Ventimiglia, McDonough, Pegg atd jsou taky skvělý. Nejlepší díly byl třetí, čtvrtej a pátej. Ze začátku to mělo celkem pomalý rozjed, ale to mi zase tak moc nevadilo. Spíš mě trochu zklamalo, že když jsem ten seriál dokoukal, tak jsem vlastně chtěl větší masakr. Nějaký pořádný zakončění, ale ono to skončilo celkem otevře a to mě právě pissmeoff, protože vim že druhá série už nebude.. každopádně jsem si tenhle svět gangsterů užil. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Noirový bonbónek. Pro milovníky tohoto subžánru je to ráj, jelikož ta atmosféra z toho přímo čiší. Má to perfektního hlavního hrdinu. Buldočí ksicht Jona Bernthala se na to fakt hodí a toho urputnýho exmariňáka, kterýmu je u prdele všechno, kromě jeho ženský jsem mu žral i s navijákem. Kolikrát on tam dostane na držku a stejně se zvedne, vezme kvér a jde dál. Hlavně díky němu stojí na Mob City koukat. Nevím jestli je šest dílu konečných a přestože finále bylo fakt správně drsný, tak si tvůrci evidentně nechávají otevřená vrata do další série. Té bych se rozhodně nebránil. ()

Happens 

všechny recenze uživatele

Není to mafiánský film, ale gangsterský, posazený do počátku dvacátého století, kde stojíme u vzniku Las Vegas uprostřed ničeho. Mocenský souboj o Los Angeles, podplacení policisté a politice, zločin prorostlý do zábavního průmyslu. Bernthal tu perfektně padl do role nepodplatitelného detektiva. Jen ten konec mi přijde divně otevřený. ()

Galerie (683)

Zajímavosti (10)

  • Snímek se stejnojmennou počítačovou hrou nic společného nemá, byl natočen na motivy literární předlohy „L.A. Noir: The Struggle For The Soul Of America's Most Seductive City“ od Johna Buntina. (starblade)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)
  • V 5. dílu 1. série přibližně v 5. minutě, kdy Sid Rothman (Robert Knepper) připoutává k topení želízky Joa Teagu (Jon Bernthal), je vidět, že mu je dává na zápěstí. V čase 06:45 je ale možné zpozorovat, že želízka nemá na ruce, ale jen se jich drží prsty. (TheJokerCZ)

Související novinky

Sněhurka a Darabont

Sněhurka a Darabont

27.06.2014

Na návrat Franka Darabonta k celovečerním filmům čekáme dlouhých 7 let. Režisér Vykoupení z věznice Shawshank, Zelené míle nebo Mlhy se v posledních letech usídlil v televizi, kde vzkřísil zombie… (více)

Reklama

Reklama