Mob City (TV seriál)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013, 6x42 min

Mark Isham

Jon Bernthal, Milo Ventimiglia, Neal McDonough, Alexa Davalos, Jeffrey DeMunn, Robert Knepper, Gregory Itzin, Edward Burns, Dana Gould, Andrew Rothenberg, Daniel Roebuck, Richard Brake, Iddo Goldberg, Mike Hagerty, Michael McGrady, Jeremy Strong, Gordon Clapp, Mekia Cox, Louis Lombardi, Paul Ben-Victor, Simon Pegg, Ernie Hudson, Amin Joseph, Colleen Camp, Brendan Sexton III, Patrick Fischler, Rae Foster, Emily Baldoni, David Warshofsky, Jack Conley, Christopher Matthew Cook, Will McCormack, Tony Edwards, Richard Riehle, Phillip DeVona, Pihla Viitala, Kylie Rogers, Ian Reed Kesler, River Alexander, Stephen Bishop, Yorgo Constantine, Micah Parker, Terry F. Smith, Jeremy Luke, Anthony James Whitewolf, James Landry Hébert, Stephanie Paris, Kate Siegel, Stephen Monroe Taylor, James Martin Kelly, Scott MacDonald, Stefanie Butler, Brandon Gibson, Annika Pampel, Chantelle Albers, Joel McKinnon Miller, Peter Coventry Smith, Michael Ornstein, Geoffrey Blake, Rachael Drummond, Rebecca Klingler, John Pollono, Robert Craighead, Parris Mosteller, Haley Strode, Edward Edwards, Natasha Estrada, Jake Lockett, Peter Navy Tuiasosopo, Andrew Fiscella

Noirový bonbónek. Pro milovníky tohoto subžánru je to ráj, jelikož ta atmosféra z toho přímo čiší. Má to perfektního hlavního hrdinu. Buldočí ksicht Jona Bernthala se na to fakt hodí a toho urputnýho exmariňáka, kterýmu je u prdele všechno, kromě jeho ženský jsem mu žral i s navijákem. Kolikrát on tam dostane na držku a stejně se zvedne, vezme kvér a jde dál. Hlavně díky němu stojí na Mob City koukat. Nevím jestli je šest dílu konečných a přestože finále bylo fakt správně drsný, tak si tvůrci evidentně nechávají otevřená vrata do další série. Té bych se rozhodně nebránil.(5.1.2014)

Pilotný diel je strašná slabota. Som zvedavý, čo prinesú ďalšie časti. // Po štvrtej časti hodnotím troma hviezdami. Zatiaľ je to docela nuda. // Piatou a šiestou časťou sa to citeľne zlepšilo. Spestrila to najmä postava Meyera Lanskyho, scéna v savehouse a odhalenie širších súvislostí a rozrastanie príbehu. Ak bude druhá séria pokračovať v tomto tempe, tak sa neubránim zvýšeniu hodnotenia. Zatiaľ 7/10(13.12.2013)

• MartinezZ

V roce 2010 přišlo HBO s Boardwalk Empire, poměrně dobře vystavěnou prohibiční gangsterkou, která si, jak je už u HBO zvykem, nebrala moc servítky ani co e příběhu a děje týče, ani co se rozpočtu týče. Byť kvalita haprovala, vysílalo se do roku 2014. A vzhledem k tomu, že Boardwalk Empire byl poměrně dobrý, o to více mi uniká smysl vytváření něčeho v podstatě na chlup stejného s mnoha stejnými postavami v podstatě totožném období (plus/mínus). Je to totiž dost nudné, nezajímavé a splácané jen proto, že v tu chvíli tenhle typ minisérie byl IN. Jenže to nestačilo. Někde to mělo šest dílů, mě se do rukou dostaly tři "dvoudíly", které mě nudily a nějak jsem stále čekal, kdy se začne něco dít. Začalo, vždy tak na pár minut a pak se zas rozehrávalo něco, u čeho by mohl člověk vařit, žehlit, prostě to moc nevnímat a o nic by nepřišel. Zpětně prostě stále nevidím důvod, proč tohle vznikalo. No a také se to utnulo a otevřený příběh postav zůstal navždy otevřený. Není se moc čemu divit.(2.7.2016)

Rozjezd je parádička a ukazuje se v něm, že by si Darabont mohl s mafiánskou atmoškou bez problémů tykat po kompletních šest epizod. Tak proč je kurnik poslední hodina tak nevýživná? Scénáristické berličky, Franku, vážně? Seriál (nebo minisérie, či co to je) okouzlí, nadchne, a vydatně servíruje líbivé dobové obrázky. Umně rozvětvená story ale v závěru trestuhodně klopýtá, když se jí "povede" vyšachovat některé charaktery, a finálnímu dojmu rozhodně nepomáhají ani příliš okatě otevřená dvířka do 2. sezóny, která nikdy nevznikne.(2.2.2014)

Dobová atmosféra je navozena dokonale a to jak vizuálně, tak hudebně. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že kdyby bylo Mob City zpracováno jako celovečerní film, udělali by tvůrci lépe. Ačkoli má první série (a další nebude) pouhopouhých 6 epizod, tempo seriálu je děsně uondané. Sem tam mě z usínání vytrhla nějaká efektní scéna, ale děj není natolik nosný a propracovaný, aby utáhl 6 epizod. Nějaké to napětí a silnější sžití s postavami chybí úplně a to i navzdory tomu, že je herecké obsazení vyloženě skvostné. Tentokrát však až moc vítězí forma nad obsahem.(9.5.2015)

• - Představitelé televize TNT v roce 2014 neschválili produkci druhé série. Hlavním důvodem byla relativně nízká sledovanost. (zbyshek)

• - Postavy seriálu jsou inspirovány skutečnými osobami, například hlavou podsvětí Mickeym Cohanem, kterého ztvárnil ve filmu Gangster Squad – Lovci mafie (2013) Sean Penn. (karlik4801)

• - Joe Teague (Jon Bernthal) používá revolver Smith & Wesson M&P v poniklované povrchové úpravě a ráži 38.Special. Dále používá pušku M1 Carbine v ráži .30 Carbine. (HectorHagman)