Mob City (TV seriál)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013, 4 h 19 min (Minutáž: 42–48 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

John Buntin (kniha)

Mark Isham

Jon Bernthal, Milo Ventimiglia, Neal McDonough, Alexa Davalos, Jeffrey DeMunn, Robert Knepper, Gregory Itzin, Edward Burns, Dana Gould, Andrew Rothenberg, Daniel Roebuck, Richard Brake, Iddo Goldberg, Mike Hagerty, Michael McGrady, Jeremy Strong, Gordon Clapp, Mekia Cox, Louis Lombardi, Paul Ben-Victor, Simon Pegg, Ernie Hudson, Amin Joseph, Colleen Camp, Brendan Sexton III, Patrick Fischler, Rae Foster, Emily Baldoni, David Warshofsky, Jack Conley, Christopher Matthew Cook, Will McCormack, Tony Edwards, Richard Riehle, Phillip DeVona, Pihla Viitala, Kylie Rogers, Ian Reed Kesler, River Alexander, Stephen Bishop, Yorgo Constantine, Micah Parker, Terry F. Smith, Jeremy Luke, Anthony James Whitewolf, James Landry Hébert, Stephanie Paris, Kate Siegel, Stephen Monroe Taylor, James Martin Kelly, Scott MacDonald, Stefanie Butler, Brandon Gibson, Annika Pampel, Chantelle Albers, Joel McKinnon Miller, Peter Coventry Smith, Michael Ornstein, Geoffrey Blake, Rachael Drummond, Rebecca Klingler, John Pollono, Robert Craighead, Parris Mosteller, Haley Strode, Edward Edwards, Natasha Estrada, Jake Lockett, Peter Navy Tuiasosopo, Andrew Fiscella, Ryan Dorsey, Dave Shalansky, Travis Greer, Bob Wiltfong, Gregory J. Barnett, Carsen Warner

Paul F. Bernard

Scénografie:

Gregory Melton, Alex Hajdu, Dorit Hurst (set dekoratér), Melissa M. Levander (set dekoratér)

Další z žánrových lahůdek, která tentokráte cílí především na židovské gangstery Bugsyho Siegela a Mickeyho Cohena. Atmosféra noirové doby je dokonalá, policajti i mafiáni jsou nekompromisní a vyšla i linka hlavní postavy tak trochu rozervaného policisty, kterého výborně ztvárnil Jon Bernthal. Obsazení vůbec vyšlo na jedničku. Bugsyho či Cohena sice už hrála mnohem renovonajší jména, ale Burns a Jeremy luke zatím odpovídali typologicky nejlépe. Ženský šmrnc tomu dodávala Alexa Davalos a za absolutní klaďáky tu kopal trošku překvapivě Neal McDonough. Škoda, že TNT seriál odpískala. 90%(6.12.2015)

„White hats, black hats - that's what they always wore so we could tell the good guys from the bad guys. Guys like me had to make do somewhere in the middle… I live in a world of grey hats.“ Tento rok starý seriál vzešel z pera Franka Darabonta. Příběh se odehrává v LA v roce 1947. Policejní oddělení je prorostlé korupcí a mafie ve městě si rozděluje ulice. Jeden z místních komediantů Hecky Nash (Simon Pegg) má plán, jak díky vydírání mafie vydělat spoustu peněž a prchnout se svojí přítelkyni z města. Ovšem sám si na místo předání netroufne a tak díky doporučení nalezne v jednom baru Joea Teague (Jon Bernthal), veterána z Pacifiku. Ten mu na jeho nabídku rychle vydělaných peněz kývne. Hlavní postava Teague, kterého ztvárnil Jon Bernthal je výtečně napsaná. Jeho buldočí instinkt, který ho žene kupředu bez ohledu na to kolikrát ho až nechutně zmlatí do krve, je výborně zahraný. Už jen díky tomuto hrdinovi by stálo na celý seriál koukat. Jeho ex-mariňák a jeho zlé sny jsou pochoutkou pro každého náročného diváka. Největší klad seriálu je jeho výprava. Dobová hudba a prostředí je něco co musí ocenit snad každý. Od zbraní, aut, oblečení až po budovy je vše skvěle vytvořeno, abyste se ocitli ve 40.tých letech. Navíc atmosféra co na vás dýchá je prostě něco úžasného. Jelikož se jedná o čistě Darabontův projekt, tak si můžeme všimnout několika originálních nápadu. Jako je finále třetího dílu na kolotoči, nebo střílení puškou skrz velké okno. Darabont je mistr napětí a tak se mu v každém díle povede nějaký zvrat, který divák nečeká. Díky tomu je seriál šťavnatější a vy máte čím dál více chuti se těšit na další epizodu. Darabont tak vytvořil snad nejlepší seriálovou údálost loňského roku. *Jedná se o útržky z celé recenze* (94 %)(24.8.2014)

Chlast, děvky a bouchačky. A samozřejmě osudová femme fatale. Frank Darabont po Živých mrtvých stylově adaptoval pro televizní obrazovku román L. A. Noir. Atmosféra Mob City je parádně zakouřená, vzdáleně připomíná film L. A. – Přísně tajné a vyvolává nutkání nalít si skleničku. Partě skvělých herců dominuje John Bernthal v hlavní roli, a i když by to chtělo hustší napětí, vizuálně se téhle mini sérii nedá nic vytknout. Možná jedině to, že šest dílů nestačí.(21.12.2013)

Pro někoho, kdo miluje staré noiry a nové retro krimi filmy zasazené do 20. - 50. let je tohle velice příjemná podívaná. Po prvních dvou dílech jsem měl téměř pětihvězdičkové pocity, ale bohužel ty další čtyři na mě už tolik nezapůsobily. Nicméně i tak jsem si Mob City oblíbil a lituju, že už nedojde na druhou sérii. Z herců samozřejmě nejvíce kraloval Robert Knepper, kterého jsem předtím vídával v Prison Breaku.(27.2.2014)

Noirový bonbónek. Pro milovníky tohoto subžánru je to ráj, jelikož ta atmosféra z toho přímo čiší. Má to perfektního hlavního hrdinu. Buldočí ksicht Jona Bernthala se na to fakt hodí a toho urputnýho exmariňáka, kterýmu je u prdele všechno, kromě jeho ženský jsem mu žral i s navijákem. Kolikrát on tam dostane na držku a stejně se zvedne, vezme kvér a jde dál. Hlavně díky němu stojí na Mob City koukat. Nevím jestli je šest dílu konečných a přestože finále bylo fakt správně drsný, tak si tvůrci evidentně nechávají otevřená vrata do další série. Té bych se rozhodně nebránil.(5.1.2014)

• - Joe Teague (Jon Bernthal) používá revolver Smith & Wesson M&P v poniklované povrchové úpravě a ráži 38.Special. Dále používá pušku M1 Carbine v ráži .30 Carbine. (HectorHagman)

• - Detektiv Joe Teague, kterého ztvárnil Jon Bernthal, je seržant, který bojoval v pacifiku během druhé světové války, konkrétně na Guadalcanalu. Herec si zahrál také v sériálu Pacific (od r. 2010), kde ztvárnil seržanta, který rovněž bojoval na Guadalcanalu. (Lucasion)

• - Postavy seriálu jsou inspirovány skutečnými osobami, například hlavou podsvětí Mickeym Cohanem, kterého ztvárnil ve filmu Gangster Squad – Lovci mafie (2013) Sean Penn. (karlik4801)