Lidská kořist

• USA Human Prey
Kanada / USA, 2009, 6x50 min

Někteří lidé se na vlastní kůži přesvědčili, jak nebezpečná mohou být divoká zvířata. Ti, co setkání s predátorem přežili, vyprávějí o svých zkušenostech. Ať už byli napadeni medvědem, dravou šelmou v africké savaně nebo zdánlivě krotkým mazlíčkem v ZOO či cirkusu, vždy šlo o osudové okamžiky... (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Človek je vďaka svojej inteligencii pánom tvorstva. Sme na vrchole potravinového reťazca. Vládneme Zemi. Lenže občas sa stane, že i homo sapiens pocíti na vlastnej koži silu a dravosť divého zvieraťa. Nie je to naplánovaný atak, či dokonca akt pomsty, ako to býva u ľudí. Len sa proste niekto ocitol v nesprávnom čase, na nesprávnom mieste. Zviera v kritickej situácii naplno prejaví svoje vrodené pudy a útočí. Vtedy sa zo sebavedomého pána tvorstva stáva bezbranná "Ľudská korisť". Tento kanadský dokumentárny seriál mapuje niekoľko takýchto osudových stretnutí. *** ()

agassi68

Veľmi dobre spracované rekonštrukcie predátorov útočiacich na ľudí. Väčšinou sa jedná o chybu ľudského faktora a len vďaka obrovskému šťastiu, či nezištnej pomoci priateľov nedošlo k najhoršiemu. Odporúčam pre silnejšie povahy.. ()