Tygrův příběh

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA / Japonsko, 2000, 77 min

Jun Falkenstein

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Nejsem sice už dítě, ale v dětském věku jsem to miloval. Proč by ne, když je na to snímek stavěný. Srandy jsou dost vtipné a přitroublé a příběh o tygrovi co hledá své blízké je také pěkný. Někdy si film pustím a zavzpomínám si, ale asi už z toho nebudu mít takovou radost, jako před 10ti lety.(21.3.2015)

Ac jsem jako dite medvidka Pu nemel prilis v oblibe, tento film me natrosto uchvatil a to i diky skvelemu ceskemu dabingu.(31.7.2002)

Pro mě dětská klasika. Příběh, na který jsem koukal neustále na kazetě, ale od té doby upadl do zapomnění. Až nyní. A bohužel asi tomu tak mělo zůstat. Celý Medvídek Pú a jeho svět patří do srdcí a myslí dětí. Pro mě už jde o infantilní a nicotný příběh. To je lehce smutné, ale pravdivé. Ale stále to nic nemění na tom, že jde o příběh mého dětství.(10.8.2017)

Tohle mě vrátilo do dětských let. Velice milý a líbivý snímek pro celou rodinu, což je mezi Medvídek Pů filmů docela výjimka. Začátek je moc hezky a chytře udělaný. Kdyby to ale mělo o deset minut navíc, tak by to asi už měnilo můj pohled na film, protože tohle je cílená jednohubka, kterou zaměstnáte svoje dítko mezitím, co budete žehlit, a ani vy se rozhodně nebude nudit :-)(5.2.2015)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $45,554,533Tržby Celosvetovo $96,159,800(7.4.2010)

• - Původní trailer k filmu obsahoval písničku "Semi-Charmed Kind of Life" od rockové skupiny Third Eye Blind. Později byl ale změněn, protože písnička je o závislosti na alkoholu. (HappySmile)

• - Po 29 letech první Disneyho film po Bedknobs and Broomsticks, kde se objevují písničky od Richarda M. Shermana a Roberta B. Shermana, kteří stáli u zrodu Disneyho. (HappySmile)

• - Paula Winchella, který původně namlouval Tygra, v tomto filmu nahradil Jim Cummings. Bylo to kvůli tomu, že 76ti letý herec měl hlas už moc skřípavý pro svou postavu. Walt Disney Imagineers potom najali Winchella, aby propůjčil svůj hlas tygrovi v atrakci s Medvídkem Pů v Disney Worldu. (HappySmile)