Tygrův příběh

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA / Japonsko, 2000, 77 min

Jun Falkenstein

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Ac jsem jako dite medvidka Pu nemel prilis v oblibe, tento film me natrosto uchvatil a to i diky skvelemu ceskemu dabingu.(31.7.2002)

Tohle mě vrátilo do dětských let. Velice milý a líbivý snímek pro celou rodinu, což je mezi Medvídek Pů filmů docela výjimka. Začátek je moc hezky a chytře udělaný. Kdyby to ale mělo o deset minut navíc, tak by to asi už měnilo můj pohled na film, protože tohle je cílená jednohubka, kterou zaměstnáte svoje dítko mezitím, co budete žehlit, a ani vy se rozhodně nebude nudit :-)(5.2.2015)

Nejsem sice už dítě, ale v dětském věku jsem to miloval. Proč by ne, když je na to snímek stavěný. Srandy jsou dost vtipné a přitroublé a příběh o tygrovi co hledá své blízké je také pěkný. Někdy si film pustím a zavzpomínám si, ale asi už z toho nebudu mít takovou radost, jako před 10ti lety.(21.3.2015)

Pro mě dětská klasika. Příběh, na který jsem koukal neustále na kazetě, ale od té doby upadl do zapomnění. Až nyní. A bohužel asi tomu tak mělo zůstat. Celý Medvídek Pú a jeho svět patří do srdcí a myslí dětí. Pro mě už jde o infantilní a nicotný příběh. To je lehce smutné, ale pravdivé. Ale stále to nic nemění na tom, že jde o příběh mého dětství.(10.8.2017)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $45,554,533Tržby Celosvetovo $96,159,800(7.4.2010)

• - Původní trailer k filmu obsahoval písničku "Semi-Charmed Kind of Life" od rockové skupiny Third Eye Blind. Později byl ale změněn, protože písnička je o závislosti na alkoholu. (HappySmile)

• - Když Tygr hledá v sudu důkaz o existenci své rodiny, vyhodí z něj záchranný kruh, na němž je napsáno "HMS MILNE", což je odkaz na autora Medvídka Pů A.A.Milneho. (HappySmile)

• - Po 29 letech první Disneyho film po Bedknobs and Broomsticks, kde se objevují písničky od Richarda M. Shermana a Roberta B. Shermana, kteří stáli u zrodu Disneyho. (HappySmile)