V konkurenčním prostředí moderního zemědělství touží ambiciózní Henry Whipple (Dennis Quaid), aby mu jeho vzpurný syn Dean (Zac Efron) pomáhal rozšiřovat rodinnou farmu. Dean má ale úplně jiné plány. Sní o kariéře profesionálního automobilového závodníka. Když se rodinný podnik stane objektem vyšetřování, otec i syn se ocitají v nečekané krizi, která ohrožuje živobytí celé rodiny. (oficiální text distributora)

Martin741

Dost netradicne na Bahraniho ako rezisera. Doposial sa vo svojej tvorbe zameriaval na ludi pochadzajucich mimo USA-  roku 2005 Stankar - tamvystupoval Pakistanec, roku 2007 Chop Shop - tiez riesil zahranicnych migrantov v USA. Tuna ide o tematicku zmenu, reziser riesi bohateho farmara a jeho syna, ktory sa chcel stat pretekarom.  Nuz a konflikty zacinaju. K tomu ale vladne amaterska rezia, slabe herecke vykony a v podstate o noic nejde. Dobro a Zlo ? Urcite nie, spravodlivost ? na tu som nenatrafil. 30 % ()

slunicko2

Tohle by se v JZD Vítězný únor určitě nestalo. Pohled na americké zemědělství. 1) Docela zajímavá změna proti Plechové kavalérii žádné zásadní prozření pro diváka nepřináší. Snad jen to, že zemědělci a jejich problémy jsou všude na světě stejné. 2) 25letému Zacu Efronovi to slušelo. ()

ABLABLABLA

Tak teda já v tom nic extra nevidím, ale neříkám, že se to nedá brát i z jiné stránky jako například komentář od Foma. Já se ale dnes přikloním k tomu, že jsem v tom kromě dlouhých až předlouhých záběrů na něčí zamyšlené i prázdné obličeje neviděla, takže 1,5*. Charakterizovala bych ho asi tak: Co se stane v kukuřici, zůstane v kukuřici. ()

peiton

Na začiatku skoro až neviditeľná,lenže postupne k záveru meniaca sa na poctivú drámu.Ťažký snímok,ale rozhodne nie nudný.Snímka určená pre veľmi špecifické publikum a môže sa stať,že zostane nepochopená,pokým si ju nepozriete celú.Neopozerané prostredie juhu.Zacovi sa podarilo rozšíriť žánrové pole pôsobnosti.A kedže mám slabosť na rýchle autá a zlých chlapcov pridávam o hviezdu navyše. ()

Morzael

Docela dusivý film o farmářském životě na americkém středozápadě. Kouli na noze, kterou si předávají jednotlivé generace téměř cítíte, stejně jako minimum příležitostí se posunout v životě dál a hrůzu ze světa mimo tyhle bezpečné mantinely známého. Zac Efron to zahrál suprově a to hlavní, co bych vytkl, je neobratnost režiséra, který, mi občas přišlo, neví, kdy utnout záběr. ()

• Zac Efron bol veľmi nervózny ohľadom natáčania sexuálnej scény s Heather Graham, pretože bol do nej odjakživa zamilovaný. Celú skúsenosť opísal ako surreálnu. (Real Tom Hardy)
  • Dej film sa odohráva v štáte Iowa, no natáčanie prebiehalo v štáte Illinois, konkrétne v mestečku DeKalb a okolí. (Real Tom Hardy)