First Ascent (TV seriál)

Dokumentární / Sportovní

USA, 2010, 6x30 min

Ano ano, vynikající. Ale už se těším na nějaký film o Adamu Ondrovi. Uuááááááá dopííííčýýýýý!(23.8.2013)

Kdo nikdy nelozil tak to nepochopí. Vážně skvělý seriál ve kterém dominuje hlavně nádherná příroda a skvělí horolezci.(24.5.2012)

Tak trochu srdcovka. Tohle musí člověk cítit v morku kostí, aby byl schopen to plně ocenit. Třetí epizoda - Impossible Climb je mou nejoblíbenější z celého First Ascentu. "When Chris climbs it's pure instinct. He's like an animal."(26.3.2012)

Nejsem horolezec, ale lezení miluji až do morku kostí (jak zde píše JuniorSrky). Úžasné, neuvěřitelné, vzrušující.(10.1.2013)

6 napínavých dílů o zdolávání něčeho nemožného pro nás, běžné smrtelníky. Alone on the wall, byl skvěle zvolený první díl, který udělal z Honnolda hvězdu. Díl o Deanu Potterovi a jeho "padání do létání" byl také skvělý. Nechyběl ani smutný díl, kde jsem nemohl uvěřit, že chlápci pod tou lavinou opravdu zůstali a také dojemný, kde udělal borec prvovýstup pro svoji mrtvou manželku, kterou tam i rozprášil. Nicméně dva zbývající díly - o malé šikmooké a kriplovi na stěně, mě moc nebavily, ale stále je to za 5!.(26.5.2014)

• - Vďaka dielu “Fly or Die“ a zoskoku basejumpingu zo severnej steny vrcholu Eiger získal Dean Potter od magazínu National Geographic Adventure ocenenie dobrodruh roka 2009. (ito7)

• - First Ascent získal celkovo 12 festivalových ocenení. (ito7)