poster

Útěk z planety Země

 • anglický

  Escape from Planet Earth

 • slovenský

  Útek z planéty Zem

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Kanada, 2013, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pavlínka9
  **

  Byla to sice skvělá snaha o to, udělat z toho nejoblíbenější animák roku, ale podle mě se jim to opravdu vůbec nepovedlo. Přišlo mi to trapné a zbytečné. Je tam sice plno hlášek, ale nejsou tak vtipné, jak si mysleli (spíše - jak tu již párkrát padlo - je to spíše pro malé děti, které se smějou téměř všemu), ale pro mě to bylo spíše velké utrpení. Snaží se to dost uhrát na efektech, které ale nejsou tak efektivní a na zrychlení veškerých scén, aby se ušetřil jak čas, tak se i kladl důraz na akci....Pro malé děti ten film chválím, ale nad 10 let si myslím, že je už bavit nebude...(27.5.2015)

 • tatanapope
  *****

  výborná pohádka,co jí trochu kazí průměr je,že je plná ironického humoru,který bohužel většina lidí ani nepochopí,ale kdo má tenhle humor rád by jí měl rozhodně vidět.Je zajímavá,pěkná,vtipná a rozhodně nebude pohoršovat děti jelikož právě tenhle humor nejspíš vůbec nepochopí,ale ani děti se u ní nudit nebudou.Byla jsem na ní v kině a upřímně asi 90 % divaků nepoznalo vtip,to byl ale klídeček :D konečně jsem si jednou užila film bez toho,aby mi do toho někdo vydával nějaké zvuky.Prostě výborná(16.4.2015)

 • playboxguest
  ***

  Další pohádka na téma ufounci na zemi, trochu ohrané a ve všech případech i takřka identické, chvilkama se mi chtělo jít ještě o hvězdu níž, ale skládání jmen slavných rejžů mě docela pobavilo, stejně tak úvod a klišovité finále, navíc je tu docela povedené 3D: ***** , které je rozhodně lepší než ve většině průměrných 3D animáků, ač nejvyšší mety taky nedosahuje, několik trojrozměrných scének jsem si každopádně alespoň jednou zopakovala. 50%(3.9.2013)

 • honajz
  ***

  Animák, který svými hláškami pobaví spíše rodiče („Georgi! Lucasi! Jamesi! Camerone!“) a neochvějně stojí na rodinných hodnotách, kde si bratři přes svou rozdílnost pomáhají a doplňují se, a kde synové prozřou, že jejich otcové jsou rovněž hrdinové. Hodně věcí jsem doufal, že se nějak lépe vyřeší / uzavře / vysvětlí / vypointí. Šedí mimozemšťané, ta podivnost s otcem hvězdářem (kde to mělo nějakou pointu?), i ostatní mimoni jsou jen do počtu. Celkově příjemně oddechové, s pár skutečně dobrými hláškami či vtípky, ale celkově nedotažené a scenáristicky vlastně vachrlaté (když to srovnám s propracovanými animáky jako Příběh hraček nebo Megamysl).(8.8.2015)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Mimochodem, jmenuju se Bing, James Bing....... Hlavní hrdina letí na záchrannou misi do neznámé Galaxie na Temnou planetu, kde někdo volá o pomoc. Na této planetě, jde inteligence pozpátku a tou planetou je naše Země. Jak výstižné. CITÁT - Je čas to tu vyčistit........ Je to docela temný příběh, ale naštěstí je prošpikován humorem a to nejen černým. Mimozemšťané jsou graficky povedení a zábavní, ikdyž z některých jde strach. Převládá modrá barva. CITÁT - Ti tvoji modří idioti všechno zničili........ Je tu pár hlášek a situací z několika známých filmů. Například hláška Hasta la vista Halley, je předělávka hlášky Arnolda Schwarzeneggera Hasta la vista baby, dále tu je situace okolo 68 minuty, která evokuje sérii Vetřelec, můžeme tu vidět honičku ala Hvězdné války a nebo let Supermana. Prostě převzaté věci použité minimálně, aby to nevypadalo jako kopírace a potěšilo to vnímavého diváka. CITÁT - Myslím, že už jsem ti říkal, že přicházím v míru!!!....... Já se bavil, děti taky. Něco málo tomu chybělo, ale co se dá dělat, jako celek to funguje. DIALOG: HAWK (Steve Zahn) - Hele, nechcete nás unést? GARY (Rob Corddry) - Tohle mi neděláme. HAWK - Oni opravdu přišli v míru, to je úžasný.............(12.12.2014)