Útěk z planety Země

• slovenský

Útek z planéty Zem

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Kanada, 2013, 89 min

Hezký animovaný film, který přestože oplývá mnohými klišé, tak naopak spousta nápadů je nových a rozhodně zajímavých a zábavných. Střední část filmu poněkud po zběsilém tempu na začátku ztrácí dech a finále je nepřekvapivé, nicméně příběh jako celek funguje. Slabší jsou ovšem mnohé postavy, kterým se nepovedlo tvůrcům vložit tolik roztomilosti, abychom si je více oblíbili. Celkově jsem byl ale spokojený a řadím film mezi příležitostné favority v programu.(23.9.2015)

Vskutku milá animovaná prechádzka vesmírom v podaní Brunkera s podivnými postavičkami, ktoré vám musia v konečnom dôsledku vyčariť úsmev na tvári. Niektoré hlášky super, animácie na požadovanej úrovni a dej síce jednoduchý, ale tak pri animákoch sa to jednoducho musí odpustiť. Väčšinu filmu som sa ale nudil, čo bolo spôsobené určite tým, že je to zamerané primárne na najmenšie publikum. Avšak pobaví. 55 %(24.5.2015)

Čekal od toho snad někdo něco velkolepě inovativního? ~ Vypadá to pěkně, autoři si vyhráli s detaily, ale tohle nevzniklo kvůli Oscarům nebo dokonce něčemu dosud neviděnému. Tohle je standard přesně podle příručky. Najdete tu skutečně jen minimum něčeho, co byste již neviděli někde jinde. Ale víte co? Je to jedno. Odsejpá to a nebyl jsem natolik znuděn, že bych posouval v ději. Prostě jednohubka na jede deštivý večer (a je fuk, že dneska nepršelo :) ~ 2,5* ~ To stejné po sto padesáté. Ale uteče to, je to krátké ;) ~ (thx czmimi)(31.5.2013)

• Pavlínka9

Byla to sice skvělá snaha o to, udělat z toho nejoblíbenější animák roku, ale podle mě se jim to opravdu vůbec nepovedlo. Přišlo mi to trapné a zbytečné. Je tam sice plno hlášek, ale nejsou tak vtipné, jak si mysleli (spíše - jak tu již párkrát padlo - je to spíše pro malé děti, které se smějou téměř všemu), ale pro mě to bylo spíše velké utrpení. Snaží se to dost uhrát na efektech, které ale nejsou tak efektivní a na zrychlení veškerých scén, aby se ušetřil jak čas, tak se i kladl důraz na akci....Pro malé děti ten film chválím, ale nad 10 let si myslím, že je už bavit nebude...(27.5.2015)

Je to blbina. O tom žádná. Sledovala jsem tenhle animák se svým synovcem. Ten se u toho královsky bavil.Tak proč mu neudělat radost. Přiznám se, že já jsem se taky bavila, i když jsem namlsaná jinými a asi i lepšími věcmi. Pohodový animovaný příběh, který se na nic hlubokomyslného nehraje, protože je primárně určen děckám. Sází jedno kliše za druhým. Modří mimozemšťaně jsou prima. Vzpomněla jsem si při sledování na Šmouly.(3.10.2018)

• - Film byl produkován již od roku 2007. Kvůli soudním sporům však byl dotočen až v roce 2013. (Terva)

• - Když Gary (Rob Corddry)  přiletí na Zemi a jeho loď má problémy z motory, je slyšet nejen zvuk motorů, ale i zvuk R2-D2 z filmové série Hvězdné války. (Terva)

• - Jména žlutých stráží oblasti 51 jsou vybraná jména a příjmení slavných režiserů, scenáristů nebo herců. Stráže se jmenují Peter, Jackson, George, Lucas, Christopher, Nolan, James, Cameron, Bruce and Willis, které odpovídají Peteru Jacksonovi, Georgi Lucasovi, Christopheru Nolanovi, Jamesi Cameronovi a Bruci Willisovi. (finy_cz)