Útěk z planety Země

• slovenský

Útek z planéty Zem

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Kanada, 2013, 89 min

Aj keď je tento 3D animák určený príbehom skôr mladšiemu divákovi, nemôžem už len kvôli celkovému vizuálu a vtipu ísť nižšie. Animácia a celkové spracovanie je vynikajúce, akcia, fungujúci humor (aj keď iba pri vedľaších postavičkách)...to všetko klape. Zápletka a príbeh je však jedno veľké klišé, čo však detskému divákovi určite nebude vadiť a na toho tvorcovia určite vsádzali najviac. Hodnotenie: 70%(10.6.2014)

Asi to neurazí a koho to ještě neomrzelo, ten se i pobaví, ale mě už tahle animákovská šablona leze krkem. Pořád dokolečka ty samé rodinné zápletky, ty samé vtipné charaktery a jejich "nenucené vtípky", ty samé akce, emotivní chvilky.... Prostě výplach.. Když tyhle animáky začínaly, stálo to tolik peněz a úsilí, že si s tím tvůrci fakt pohráli a ledaskdy do toho dokázali vložit i nějákou tu myšlenku která přesahovala hranice rodinného animáku. Dnes už to jde tak snadno, že se z toho stala mechanická, tovární záležitost. Vtipný animák z pásové výrobní linky.... Jasně je to vtipné, relativně zábavné a uteče to jako voda, ale ........................ :/(1.5.2014)

Je to blbina. O tom žádná. Sledovala jsem tenhle animák se svým synovcem. Ten se u toho královsky bavil.Tak proč mu neudělat radost. Přiznám se, že já jsem se taky bavila, i když jsem namlsaná jinými a asi i lepšími věcmi. Pohodový animovaný příběh, který se na nic hlubokomyslného nehraje, protože je primárně určen děckám. Sází jedno kliše za druhým. Modří mimozemšťaně jsou prima. Vzpomněla jsem si při sledování na Šmouly.(3.10.2018)

Kresleným pohádkám prostě nerad ubližuji hodnocením. Je to pro děti, které mají menší chápání než my (ikdyž u někteřých zdejších komentátorů by se dalo o tom polemizovat). Každopádně nechápu vždycky ty hodnocení. To jako čekáte u kreslených pohádek větší smysl? Nápad? Pořádný děj? Fuk! Prostě je to skvělý a já se u toho bavil a na odreagování super a to mi k tomu stačí.(4.1.2015)

Vskutku milá animovaná prechádzka vesmírom v podaní Brunkera s podivnými postavičkami, ktoré vám musia v konečnom dôsledku vyčariť úsmev na tvári. Niektoré hlášky super, animácie na požadovanej úrovni a dej síce jednoduchý, ale tak pri animákoch sa to jednoducho musí odpustiť. Väčšinu filmu som sa ale nudil, čo bolo spôsobené určite tým, že je to zamerané primárne na najmenšie publikum. Avšak pobaví. 55 %(24.5.2015)

• - Jedná se o první film od společnosti Rainmaker Entertainment, který byl v kinech uveden ve 3D rozlišení. (Cheeker)

• - Režisér Tony Leech a filmový producent Brian Inerfeld žalovali The Weinstein Company, protože se jim nelíbilo, že mají dostat je 20 % zisku. (Terva)

• - Když Gary (Rob Corddry)  přiletí na Zemi a jeho loď má problémy z motory, je slyšet nejen zvuk motorů, ale i zvuk R2-D2 z filmové série Hvězdné války. (Terva)