Útěk z planety Země

• USA Escape from Planet Earth (více)

Vydejte se na zábavné animované dobrodružství pro celou rodinu a užijte si fantastické putování napříč galaxiemi! Na planetě BAAB žijí dva sourozenci. Všeználek Gary Supernova (Rob Corddry) vyrábí různá zařízení pro vesmírné mise, zatímco světácký Scorch (Brendan Fraser) bratrovy vynálezy využívá přímo ve vesmíru. Když je ale Scorch vyslán na záchrannou misi na Temnou planetu (jinak známou pod názvem Země), ze které se ještě žádný mimozemšťan nevrátil, je na Garym, aby zachránil svého bratra a s ním i jejich planetu a vesmír. Hlasy dalším animovaným postavám tohoto nadpozemsky legračního příběhu propůjčily herecké hvězdy Jessica Alba, Sarah Jessica Parker, William Shatner, George Lopez, Craig Robinson, Sofi a Vergara a Jane Lynch. (Bontonfilm)

playboxguest

Další pohádka na téma ufounci na zemi, trochu ohrané a ve všech případech i takřka identické, chvilkama se mi chtělo jít ještě o hvězdu níž, ale skládání jmen slavných rejžů mě docela pobavilo, stejně tak úvod a klišovité finále, navíc je tu docela povedené 3D: ***** , které je rozhodně lepší než ve většině průměrných 3D animáků, ač nejvyšší mety taky nedosahuje, několik trojrozměrných scének jsem si každopádně alespoň jednou zopakovala. 50% ()

Fiftis

Nie veľmi originálny scenár sa odráža od sľubného protikladu, že emzáci sú tí kladní a ľudia tí záporní. Animák pre nižšiu vekovú cieľovú skupinu s menšími nárokmi. Útek z planéty Zem je ďalší prípad. Iné trailery vás lákajú do kina a rozhodnete sa ísť na film vďaka nim, tu odhalíte tuctovú záležitosť, kde svieže nápady hľadáte ťažko. Útek to vie od slabšieho úvodu a málo zmení do finále, to musí prejsť veľkou kopou klišé. Tak, ako od Planéty 51 som si čo to sľuboval, tu som si nesľuboval nič, takže ani nič mimoriadne som nedostal. Pri konečnom zúčtovaní jasný priemer. Občas príde zaujímavý emzák, vizuálny nápad či instantný vtip. Ako celok Útek z planéty Zem neprináša veľa nového. Niektorí však môžu byť radi, že je tu trošku akčný, trošku vtipný a celkovo akceptovateľný film. ()

Enšpígl

Myslím si, že dnešní možnosti umožňují daleko krásnější animace a příběh mě přišel také značně obehraný, odkazy na jiné filmy nefungovaly a návrat do dětského světa se rovněž nekonal, spíš naopak zůstal jsem v tom dospělém, kde peníze jsou na prvním místě. Vlastně ty dvě hvězdy jsou jen proto, že na poli animovaných filmů jsem absolutní laik a netuším zda ty ostatní jsou ještě blbější a nebo naopak hrají tu nejvyšší ligu. Lecos jsem schopen odpustit, ale vypočítavost mezi to nepatří. ()

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $57,012,977Tržby Celosvetovo $74,617,406Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,308,527 //počet predaných kusov 161,262Tržby za predaj DVD v USA $5,684,596 //počet predaných kusov 297,866║ príbeh a animácia na úrovni v rámci možnosti a rozpočtu, slušne zábavné a miestami fajn uletené, slušný priemer /60%/ ()

Shakers

Tie modré gebule mi prišli ako z animáku Megamind a chvíľku som aj rozmýšľal, či to nieje nejaký spin-off. Príbeh by nebol zlý (pre deti určite šokujúce odhalenie na záver) a aj keď sa neskôr pridajú k hlavný modrým hrdinom farebný a strakatý, nakoniec to aj to skončí pri modrej, pretože sú to nielen hlavné postavy, ale humor a akcie pre dospelých nemajú čo ponúknuť. Takže modrá je dobrá. 55% - 3* ()

• Film byl produkován již od roku 2007. Kvůli soudním sporům však byl dotočen až v roce 2013. (Terva)
  • Jedná se o první film od společnosti Rainmaker Entertainment, který byl v kinech uveden ve 3D rozlišení. (Cheeker)
  • Když se ve 46´ Scorch (Brendan Fraser) podepisuje na podlahu u mírového štítu, jsou vidět podpisy těch, co na něm už pracovali, např. Riddick, Marvin, Spock, Alf, Wall-E, Yoda, Ratchet a spousta dalších. (darrek007)