Útěk z planety Země

Útek z planéty Zem

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Kanada, 2013, 89 min

• MikyAff

Bohužel nemilosrdná nuda. Mimozemšťani jsou celkem sympatičtí, i když až ti, které potkáváme na Zemi. Modrásci maj z nepředstavitelného důvodu sympatické jen mužské pohlaví. Každopádně jsem se u toho párkrát usmála. Nejvíc asi u scén s dvěma pozemšťany, kteří se snaží spřátelit. Děti to možná baví, ale já ke konci už přeskakovala.. Co také stojí za zmínku je hezkej soundtrack. Zápletka nijak neohromí originalitou, až na online seznamku, ta mi fakt dostala.(13.1.2015)

Hezký animovaný film, který přestože oplývá mnohými klišé, tak naopak spousta nápadů je nových a rozhodně zajímavých a zábavných. Střední část filmu poněkud po zběsilém tempu na začátku ztrácí dech a finále je nepřekvapivé, nicméně příběh jako celek funguje. Slabší jsou ovšem mnohé postavy, kterým se nepovedlo tvůrcům vložit tolik roztomilosti, abychom si je více oblíbili. Celkově jsem byl ale spokojený a řadím film mezi příležitostné favority v programu.(23.9.2015)

• Pavlínka9

Byla to sice skvělá snaha o to, udělat z toho nejoblíbenější animák roku, ale podle mě se jim to opravdu vůbec nepovedlo. Přišlo mi to trapné a zbytečné. Je tam sice plno hlášek, ale nejsou tak vtipné, jak si mysleli (spíše - jak tu již párkrát padlo - je to spíše pro malé děti, které se smějou téměř všemu), ale pro mě to bylo spíše velké utrpení. Snaží se to dost uhrát na efektech, které ale nejsou tak efektivní a na zrychlení veškerých scén, aby se ušetřil jak čas, tak se i kladl důraz na akci....Pro malé děti ten film chválím, ale nad 10 let si myslím, že je už bavit nebude...(27.5.2015)

Nie veľmi originálny scenár sa odráža od sľubného protikladu, že emzáci sú tí kladní a ľudia tí záporní. Animák pre nižšiu vekovú cieľovú skupinu s menšími nárokmi. Útek z planéty Zem je ďalší prípad. Iné trailery vás lákajú do kina a rozhodnete sa ísť na film vďaka nim, tu odhalíte tuctovú záležitosť, kde svieže nápady hľadáte ťažko. Útek to vie od slabšieho úvodu a málo zmení do finále, to musí prejsť veľkou kopou klišé. Tak, ako od Planéty 51 som si čo to sľuboval, tu som si nesľuboval nič, takže ani nič mimoriadne som nedostal. Pri konečnom zúčtovaní jasný priemer. Občas príde zaujímavý emzák, vizuálny nápad či instantný vtip. Ako celok Útek z planéty Zem neprináša veľa nového. Niektorí však môžu byť radi, že je tu trošku akčný, trošku vtipný a celkovo akceptovateľný film.(26.5.2019)

Veskrze neškodný animák, u kterého se sice za břicho popadat nebudete, ale stejně tak vás ničím nerozladí. Postavičky i animace ve stylu Monstra vs. Vetřelci (2009), nebo Megamysl (2010) Trochu mi uchází cílovka, protože o Area 51 toho moc děti nevědí, takže ty narážky měly být asi pro rodiče...kterým je to ale buď buřt, nebo možná taky nevědí...takže prcci dostali svou porci akce, někteří tatínci se shovívě usmívali, ale většina maminek se asi moc nebavila. PS: na ten oproti jiným animákům nízký rozpočet, je to ovšem velmi pěkně udělané.(24.3.2016)

• - Jedná se o první film od společnosti Rainmaker Entertainment, který byl v kinech uveden ve 3D rozlišení. (Cheeker)

• - Film byl produkován již od roku 2007. Kvůli soudním sporům však byl dotočen až v roce 2013. (Terva)

• - Režisér Tony Leech a filmový producent Brian Inerfeld žalovali The Weinstein Company, protože se jim nelíbilo, že mají dostat je 20 % zisku. (Terva)