Jmenuji se Ki (festivalový název)

• polský

Ki

My name is Ki

(festivalový název)

Polsko, 2011, 93 min

Příběh je o tom, jak jedna žena milující zábavu možná více než svého malého syna se postupně vnutí svým přátelům do života nebo do bytu, totálně jim ho převrátí a nemůže se pak divit, když jí tito přátelé nakonec vyhodí a odmítnout jí jakkoliv pomoct. Snad většina jí už musí od začátku nenávidět jako člověka i jako matku, ačkoliv se zdá být přátelská a ačkoliv se zdá, že už bude sekat dobrotu, tak to na konci pěkně zkazí.(24.3.2013)

Ki mi připomíná přesně ty filmy, které se u nás posledních deset let točí jako na běžícím páse - prostě takový sympatický film se sympatickou herečkou, o kterém ale nevíte, jestli má být komedií nebo dramatem nebo romantikou nebo já nevím čím. Jen to kolem vás tak nějak propluje a nedá vám to vůbec nic.(9.4.2012)

Inspirováno skutečnou matkou i událostmi. Črta z beznaděje. Film nepokoušející se o "řešení" či jakoukoliv "proměnu" hlavní hrdinky. Prostá deskripce zde zcela dostačuje k vykreslení naprosto bezútěšného života antihrdinky, která naprosto netuší. Ani mi tak příliš netušíme, "co s tím". Filmu by IMHO daleko více slušela krátší stopáž (třeba i 6x)!(28.7.2012)

Prostě je to vona a žádná jiná, Bublina z Taušova Kanárku se znovu vrací, je pěkně blbá a vy ji máte mít rádi. Možná se to nepovede, ale pak můžete být aspoň vděční, že nebydlíte nikde blízko ní a nemusíte pro jejího Pia chodit do školky. Tenhle film je nemožné žánrově zařadit, není k popukání (ale zasmějete se) a není dramatický (ačkoliv pojednává o reálných problémech).(26.4.2012)

(Febio Fest) Já být Mikem a nebo jejími kamarádkami, tak ženu Ki pěkně svinským krokem. Slova jako „prosím“ a „děkuji“ totiž v případě Ki patří spíše do té pasivní slovní zásoby. Potřebuju. Pohlídej. Pomoz. Odvez. Vyzvedni. Udělej. Těžko se pak může divit, že na to zůstala sama... Tabáková lobby zřejmě opravdu funguje. Zatím ve všech festivalových filmech (snad krom Máme papeže!) se hulí o sto šest... 70%(28.3.2012)