poster

How the Grinch Stole Christmas! (TV film)

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1966, 26 min

Předloha:

Dr. Seuss (kniha)

Komentáře uživatelů k TV filmu (29)

 • DaViD´82
  ***

  Klasika, která nemůže o Vánocích v amerických televizích chybět. Animovaná adaptace slavné dětské knížky. Vítězství nostalgie nad skutečnou kvalitou, prostě to samé co v naší kotlině Mrazík...(8.2.2007)

 • Slasher
  ****

  Moje oblíbená vánoční zlopostavička (snad teď krom Krampuse) v původní adaptaci s mistrem Karloffem, kouzelná a nápaditá každou chvilku, co víc si přát... Zaduste se zítra kaprem.(23.12.2017)

 • JohnnyD
  ****

  Výborný pestrofarebný vianočný animák. A s Borisom Karloffom!(30.12.2009)

 • Javert
  *****

  Ano, jak říká DaViD'82 - je to americká vánoční televizní klasika. A já se nedivím. Tradiční americký příběh o Grinchovi přenesený na plátno zručnou rukou Chucka Jonese (e.g. Tom a Jerry) a skvěle vyprávěný hlubokým hlasem Borise Karloffa. A k tomu všemu navrch skvělá písnička, You're a Mean One, Mr. Grinch, která v Americe zlidověla a bez ní (a několika dalších) si tam nedokážou představit Vánoce...(25.12.2007)

 • Fingon
  ****

  Z tohoto filmu pocházejí ukázky vložené do filmů Sám doma 1 a 2.(9.4.2009)

 • Real Tom Hardy
  ***

  "THEN THE GRINCH THOUGHT OF SOMETHING HE HADN'T BEFORE! WHAT IF CHRISTMAS, HE THOUGHT, DOESN'T COME FROM A STORE. WHAT IF CHRISTMAS...PERHAPS...MEANS A LITTLE BIT MORE!" ---------------------- V našich končinách je tradíciou škaredá Popoluška a zarastený starček, v tých amerických je to Scrooge a Grinch. Ja mám vo výbere úplne jasno a nemusel som ani dlho váhať. Vlastne vôbec.(24.12.2018)

 • Deschain
  ****

  Samozrejme že som to prvý raz videla v Sám doma. Na patentovaný grinčovský úsmev nikdy nazabudnem. Boris Karloff v úlohe rozprávača a Grincha. Rýmy. Pesničky, ktoré nakladajú Grinchovi, lebo je to anti-vianočné hovado, kradne a nadôvažok týra svojho psa. Texty sú výborné: "You're a monster, Mr. Grinch, your heart's an empty hole. Your brain is full of spiders, you've got garlic in your soul." A dajme si ešte chuťovku na záver: The three words that best describe you, are as follows, and I quote: "Stink, stank, stunk!" No nemajte to radi.(7.1.2011)

 • BigDeal
  ****

  Americká klasika, ktorá mňa až tak veľmi neberie. Nie žeby som nenávidel každého, kto povie Santa Claus namiesto Ježiško (v skutočnosti si radšej pozriem Sám Doma, ako Tri oriešky pre popolušku), ale proste som v tom videl len natiahnutý Chuck Jonesovský kraťas typu Bugs Bunny, než niečo, čo by som musel vidieť každý rok. Ak by som to ale bral ako obyčajný animák, je to fajn (veršovaný príbeh, humor, piesne)...dajme tomu 70%.(25.12.2009)

 • ChArLeNe
  **

  "True meaning of christmas came thru"? to sa myslí tým to pokrytectvo? Myslím, že to vystihuje báseň White Christmas od W. R. Rodgers. Vianoce v sebe nesú aj ďalšie pokrytectvo - šíriť mier a pokoj zatiaľ čo si do úst vkládame utrpenie a smrť, či dokonca ak ide o rozprávky - tak že soby existujú pre ľudí, aby ich zapriahli k saniam a bičovali aby uháňali čo najrýchlejšie.(26.12.2014)

 • Goldbeater
  ****

  Pokud jste se někdy ptali, co je to za animák, který chvilku běží ve filmu Sám doma, tak tady ho máte. Povedená pětadvacetiminutová taškařina o Grinchovi (známém spíše z poněkud delšího remaku). Zajímavé je, že postavu, která je věnována zejména dětem, dabuje hororový klasik Boris Karloff. Ale hlavně tento fakt mě k filmu přilákal a líbil se mi. Stejně jako Vincent Price čtoucí verše Poeova Havrana. Pěkná televizní pohádka s ještě hezčím příběhem.(16.7.2011)

 • ..Lucas..
  ****

  Krátký animák s Grinchem, který v Americe běží každý rok. Konečně jsem se k němu dostal a jsem rád, je to fajn pohádka.(16.11.2017)

 • corpsy
  ****

  Chuck Jones bol dobrou voľbou. Presunul svoju poetiku Toma a Jerryho do tejto vianočnej poviedky a rozhodne spravil dobre. Meniť úspešné netreba, aj keď ide o odlišný námet. Vianočný príbeh, ktorý rozhodne ani vyše 50tich rokoch nezostarol.(17.11.2018)

 • kaylin
  ****

  Hodně se mi líbila hraná verze, přece jen mám rád Jima Carreyho, ale musím uznat, že i ta kreslená, krátká, má stále hodně co do sebe. Třeba to, jak se Grinch pohybuje to je krásně kresleno. A do toho všeho hlas Borise Karloffa, který nezklame ani ve chvíli, kdy nevidíte jeho obličej. Za mě animovaná paráda.(23.1.2018)

 • ZIASystems
  ****

  Vánoční animovaná klasika o bytosti jenž tolik nenáviděla Vánoce, že se je rozhodla zkazit i ostatním. Boris Karloff, známější spíše jako představitel Frankensteina, čte příběh o Grinchovi, který převlečený za Santa Clause krade Vánoce do poslední ozdobičky. A samozřejmě se na konci trapně napraví, brek. Ale i tak je to veselé...(26.12.2003)

 • LEGACY
  ****

  Nevím jak ostatním, ale mě se remake z roku 2000 vcelku líbil, byl jsem proto zvědav i na původní materiál, ze kterého se vycházelo. A musím uznat, že je právem tento ani né půl hodinový filmeček zařazen do americké vánoční klasiky. Mám rád vánoční filmy, mám rád USA, mám rád animáky a hlavně mám rád Grinche a tento film. Není to ale pořád na maximum, myslím si ale i tak, že když dám čtyři hvězdičky, že filmu neubližuju. Hezké vánoční zpříjemnění. Hodnotím 80%(22.12.2012)

 • anusha
  ****

  tuzila som to vidiet uz vtedy ked som prvy krat pozerala sam doma a to bolo veeelmi davno ;-) ...je to velmi pekne nakreslene uzastne farebne (prekvapivo vela fialovej farby ;-)) fakt super!(30.12.2009)

 • Babous
  ***

  Nejlepší je komentář/dabing Borise Karloffa, tenhle kreslený svět mě nijak neuchvátil.(1.1.2012)

 • vyfuk
  ***

  Spousta lidé mě za to bude peskovat, ale nedá se to moc srovnávat s hraným Grinchem z počátku století. Tohle je prostě nesmrtelná klasika, kterou labužníci znají od nás i díky Sám doma, ale spousta věcí tomu chybí. Především asi to, že si ani nezvykneme na Grinche jako postavu a už je vlastně proměna s koncem. V mnoha lidmi nenáviděném hraném filmu, pro mě však milovaném, máte spoustu času si na Grinche zvyknout, nenávidět ho, milovat ho a soucítit s ním. Alespoň jednou za rok pro to máte slabost. Na mě neuvěřitelně zbrklé a uspěchané.(26.12.2017)

 • ThomasCrown
  *****

  Krásny film o skutočnej podstate Vianoc s podmanivým hlasom Borisa Karloffa a jedným vtipným hafanom.(21.2.2012)

 • Sdoom
  ****

  Nádherně ručně malovaný kraťas, který jsem si ihned oblíbil. Nechat namluvit Grinche Borisem Karloffem byl geniální nápad tvůrců. (SD, orig.)(19.1.2018)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace