poster

How the Grinch Stole Christmas! (TV film)

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1966, 26 min

Předloha:

Dr. Seuss (kniha)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BigDeal
  ****

  Americká klasika, ktorá mňa až tak veľmi neberie. Nie žeby som nenávidel každého, kto povie Santa Claus namiesto Ježiško (v skutočnosti si radšej pozriem Sám Doma, ako Tri oriešky pre popolušku), ale proste som v tom videl len natiahnutý Chuck Jonesovský kraťas typu Bugs Bunny, než niečo, čo by som musel vidieť každý rok. Ak by som to ale bral ako obyčajný animák, je to fajn (veršovaný príbeh, humor, piesne)...dajme tomu 70%.(25.12.2009)

 • ZIASystems
  ****

  Vánoční animovaná klasika o bytosti jenž tolik nenáviděla Vánoce, že se je rozhodla zkazit i ostatním. Boris Karloff, známější spíše jako představitel Frankensteina, čte příběh o Grinchovi, který převlečený za Santa Clause krade Vánoce do poslední ozdobičky. A samozřejmě se na konci trapně napraví, brek. Ale i tak je to veselé...(26.12.2003)

 • ChArLeNe
  **

  "True meaning of christmas came thru"? to sa myslí tým to pokrytectvo? Myslím, že to vystihuje báseň White Christmas od W. R. Rodgers. Vianoce v sebe nesú aj ďalšie pokrytectvo - šíriť mier a pokoj zatiaľ čo si do úst vkládame utrpenie a smrť, či dokonca ak ide o rozprávky - tak že soby existujú pre ľudí, aby ich zapriahli k saniam a bičovali aby uháňali čo najrýchlejšie.(26.12.2014)

 • Goldbeater
  ****

  Pokud jste se někdy ptali, co je to za animák, který chvilku běží ve filmu Sám doma, tak tady ho máte. Povedená pětadvacetiminutová taškařina o Grinchovi (známém spíše z poněkud delšího remaku). Zajímavé je, že postavu, která je věnována zejména dětem, dabuje hororový klasik Boris Karloff. Ale hlavně tento fakt mě k filmu přilákal a líbil se mi. Stejně jako Vincent Price čtoucí verše Poeova Havrana. Pěkná televizní pohádka s ještě hezčím příběhem.(16.7.2011)

 • Javert
  *****

  Ano, jak říká DaViD'82 - je to americká vánoční televizní klasika. A já se nedivím. Tradiční americký příběh o Grinchovi přenesený na plátno zručnou rukou Chucka Jonese (e.g. Tom a Jerry) a skvěle vyprávěný hlubokým hlasem Borise Karloffa. A k tomu všemu navrch skvělá písnička, You're a Mean One, Mr. Grinch, která v Americe zlidověla a bez ní (a několika dalších) si tam nedokážou představit Vánoce...(25.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace