poster

How the Grinch Stole Christmas! (TV film)

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1966, 26 min

Předloha:

Dr. Seuss (kniha)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LEGACY
  ****

  Nevím jak ostatním, ale mě se remake z roku 2000 vcelku líbil, byl jsem proto zvědav i na původní materiál, ze kterého se vycházelo. A musím uznat, že je právem tento ani né půl hodinový filmeček zařazen do americké vánoční klasiky. Mám rád vánoční filmy, mám rád USA, mám rád animáky a hlavně mám rád Grinche a tento film. Není to ale pořád na maximum, myslím si ale i tak, že když dám čtyři hvězdičky, že filmu neubližuju. Hezké vánoční zpříjemnění. Hodnotím 80%(22.12.2012)

 • Javert
  *****

  Ano, jak říká DaViD'82 - je to americká vánoční televizní klasika. A já se nedivím. Tradiční americký příběh o Grinchovi přenesený na plátno zručnou rukou Chucka Jonese (e.g. Tom a Jerry) a skvěle vyprávěný hlubokým hlasem Borise Karloffa. A k tomu všemu navrch skvělá písnička, You're a Mean One, Mr. Grinch, která v Americe zlidověla a bez ní (a několika dalších) si tam nedokážou představit Vánoce...(25.12.2007)

 • Deschain
  ****

  Samozrejme že som to prvý raz videla v Sám doma. Na patentovaný grinčovský úsmev nikdy nazabudnem. Boris Karloff v úlohe rozprávača a Grincha. Rýmy. Pesničky, ktoré nakladajú Grinchovi, lebo je to anti-vianočné hovado, kradne a nadôvažok týra svojho psa. Texty sú výborné: "You're a monster, Mr. Grinch, your heart's an empty hole. Your brain is full of spiders, you've got garlic in your soul." A dajme si ešte chuťovku na záver: The three words that best describe you, are as follows, and I quote: "Stink, stank, stunk!" No nemajte to radi.(7.1.2011)

 • BigDeal
  ****

  Americká klasika, ktorá mňa až tak veľmi neberie. Nie žeby som nenávidel každého, kto povie Santa Claus namiesto Ježiško (v skutočnosti si radšej pozriem Sám Doma, ako Tri oriešky pre popolušku), ale proste som v tom videl len natiahnutý Chuck Jonesovský kraťas typu Bugs Bunny, než niečo, čo by som musel vidieť každý rok. Ak by som to ale bral ako obyčajný animák, je to fajn (veršovaný príbeh, humor, piesne)...dajme tomu 70%.(25.12.2009)

 • Goldbeater
  ****

  Pokud jste se někdy ptali, co je to za animák, který chvilku běží ve filmu Sám doma, tak tady ho máte. Povedená pětadvacetiminutová taškařina o Grinchovi (známém spíše z poněkud delšího remaku). Zajímavé je, že postavu, která je věnována zejména dětem, dabuje hororový klasik Boris Karloff. Ale hlavně tento fakt mě k filmu přilákal a líbil se mi. Stejně jako Vincent Price čtoucí verše Poeova Havrana. Pěkná televizní pohádka s ještě hezčím příběhem.(16.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace