poster

How the Grinch Stole Christmas! (TV film)

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1966, 26 min

Předloha:

Dr. Seuss (kniha)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deschain
  ****

  Samozrejme že som to prvý raz videla v Sám doma. Na patentovaný grinčovský úsmev nikdy nazabudnem. Boris Karloff v úlohe rozprávača a Grincha. Rýmy. Pesničky, ktoré nakladajú Grinchovi, lebo je to anti-vianočné hovado, kradne a nadôvažok týra svojho psa. Texty sú výborné: "You're a monster, Mr. Grinch, your heart's an empty hole. Your brain is full of spiders, you've got garlic in your soul." A dajme si ešte chuťovku na záver: The three words that best describe you, are as follows, and I quote: "Stink, stank, stunk!" No nemajte to radi.(7.1.2011)

 • BigDeal
  ****

  Americká klasika, ktorá mňa až tak veľmi neberie. Nie žeby som nenávidel každého, kto povie Santa Claus namiesto Ježiško (v skutočnosti si radšej pozriem Sám Doma, ako Tri oriešky pre popolušku), ale proste som v tom videl len natiahnutý Chuck Jonesovský kraťas typu Bugs Bunny, než niečo, čo by som musel vidieť každý rok. Ak by som to ale bral ako obyčajný animák, je to fajn (veršovaný príbeh, humor, piesne)...dajme tomu 70%.(25.12.2009)

 • Javert
  *****

  Ano, jak říká DaViD'82 - je to americká vánoční televizní klasika. A já se nedivím. Tradiční americký příběh o Grinchovi přenesený na plátno zručnou rukou Chucka Jonese (e.g. Tom a Jerry) a skvěle vyprávěný hlubokým hlasem Borise Karloffa. A k tomu všemu navrch skvělá písnička, You're a Mean One, Mr. Grinch, která v Americe zlidověla a bez ní (a několika dalších) si tam nedokážou představit Vánoce...(25.12.2007)

 • Goldbeater
  ****

  Pokud jste se někdy ptali, co je to za animák, který chvilku běží ve filmu Sám doma, tak tady ho máte. Povedená pětadvacetiminutová taškařina o Grinchovi (známém spíše z poněkud delšího remaku). Zajímavé je, že postavu, která je věnována zejména dětem, dabuje hororový klasik Boris Karloff. Ale hlavně tento fakt mě k filmu přilákal a líbil se mi. Stejně jako Vincent Price čtoucí verše Poeova Havrana. Pěkná televizní pohádka s ještě hezčím příběhem.(16.7.2011)

 • kaylin
  ****

  Hodně se mi líbila hraná verze, přece jen mám rád Jima Carreyho, ale musím uznat, že i ta kreslená, krátká, má stále hodně co do sebe. Třeba to, jak se Grinch pohybuje to je krásně kresleno. A do toho všeho hlas Borise Karloffa, který nezklame ani ve chvíli, kdy nevidíte jeho obličej. Za mě animovaná paráda.(23.1.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace