poster

Gently Go Man (S01E01) (epizoda)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2007, 1 h 30 min

Komentáře uživatelů k epizodě (3)

 • DaViD´82
  ***

  Pilot, na kterém se zkoušelo, zda si to diváky najde. Pilot, který je nejslabším článkem pozdějšího seriálu. S menším rozpočtem, některé postavy hrají jiní herci než v pozdějších dílech. Dějově je to spíše o tom, jak se ti dva dali dohromady čili vražda homosexuálního motorkáře je odsunuta na vedlejší kolej. Rozhodně dobré již nyní, ale především díky závěrečné půlhodině. Do té doby se to jeví jako taková lepší epizoda tuctové kriminálky. Soudy však má smysl vynášet až na základě první regulérní epizody.(30.8.2012)

 • Elyssea
  ****

  Předsudky jakéhokoli druhu potírané Gentlyho mírně ironickým úsměvem a homosexualita jako jedno z ústředních témat, to je na pilotní díl seriálu poměrně odvážné. Slibná je i třecí plocha odlišných morálních hledisek obou policistů. Ten mladší má flexibilnější morálku a úzkoprsé názory, zatímco zkušenější Gently je tolerantnější, ale zato mu páteř nikdo neohne. Poměrně zajímavé rozložení sil může v seriálu fungovat ještě lépe. Otázka je, jestli vzhledem k začátku spolupráce tohle partnerství neskončí rozkolem. Mým problémem je trochu přitažená zápletka kolem smrti mladého motorkáře nešikovně spojená s vraždou Gentlyho manželky. Zhruba v polovině se děj kapku vleče a otáčky zase nakopne až závěr. Nicméně na pilot je to slušné. P.S. Chtěla bych poděkovat tvůrcům, že opět ohákli Armitage do kožené bundy. P.P.S. V rámci jeho filmografie je role Rickyho celkem... nevšední.(22.4.2014)

 • Adiemus
  *****

  Nevím, jestli ulítávám na britských reáliích, ale vzhledem k tomu, že jde o televizní film... Jen si představte, že by podobné téma natočila ČT. A opět si říkám, jestli distributor film vůbec viděl. A způsob, jakým Gentley stavěl do latě oprsklého (jinak to nejde nazvat) a (všeho)schopného Johna Bacchuse, mě nadchnul.(12.4.2009)