Inspektor George Gently

(TV seriál)
  • Velká Británie Inspector George Gently
Krimi / Drama
Velká Británie, (2007–2017), 37 h 25 min (Minutáž: 86–90 min)

Tvůrci:

Peter Flannery

Předloha:

Alan Hunter (kniha)

Martin Shaw, Phil Davis, Shaun Evans, Sean McGinley, Lee Ingleby, Owen Roe, Claire Rushbrook, Shaun Dooley, Nichola Burley, Christian Cooke, (více)

Série(8) / Epizody(25)

Inspektor George Gently je detektiv ze staré školy, který se snaží vypořádat s novou dobou a novými způsoby vyšetřování. Pro dopadení pachatele je schopný udělat cokoliv a ví, že hranice mezi policistou a zločincem dokáže být někdy velmi tenká. S pomocí detektiva seržanta Johna Bacchuse tráví své dny tím, že staví před soud členy zločineckého podsvětí, kteří mají tu smůlu, že byl k jejich případům přidělen neohrožený vyšetřovatel. (Televize Seznam)

Recenze uživatele subic k tomuto seriálu (10)

Inspektor George Gently (2007)

Proč jsem to chtěl vidět? Martin Shaw jako inspektor George Gently retro ze šedesátek. Úroveň dílů je taková nevyrovnaná a kolikrát si říkám, proč to trvá 90, když by stačilo i 50 minut. ALE pak na konci páté série v tom bouchnou saze a některé díly jsou opravdu skvělé a takové daleko víc osobnější pro oba hlavní aktéry. Ono je to vlastně jiné, když na to člověk kouká podruhé, když už ví, co se stalo s Gentlym v úplně posledním díle. Celkově tak 7/10 ()

Gentlyho poslední případ (2007) (S01E01)

Pilotní díl, kde na začátku je zabita Gentlyho manželka, načež Gently chce už úplně skončit u policie, ale jen odejde z metropolitní na vidlákov si jakože vyřešit ten svůj poslední případ. Tady mu je přidělen ambiciózní seržant Bacchus, který si to u Gentlyho zrovna neudělá nejlepší, když od začátku hledá k potenc.viníkům důkazy a ne naopak. Zároveň je tu taky ohlalena korupce na místním oddělení, kdy jede bývalý šéf Bacchuse v prodeji drog, což odnesou i 2 místní motorkáři, tak trochu gayové a tak trochu i dealeři drog. A ano jezdí tu na teď opět velmi populárních Triumph cafe racers. Takže na pilot docela dobrý. ()

Hořící muž (2008) (S01E02)

Spálené tělo, ale čí bylo? Krádež zbraní ze základny RAF přímo pro IRA, ale kdo je vlastně ukradl? A ještě se tu motá jeden z tajných služeb, co akorát tak maže med kolem huby naivnímu Bacchusovi. Jinak tady ty obě fotky v galerii jsou z předchozího dílu S01E01. ()

Jasná noc (2008) (S01E03)

Rok 1964. Jak se zdá, tak ti, co ve válce sloužili, mají pořád ještě živé vzpomínky a takový ten vnitřní pocit nenávisti. A zatímco Britové ještě popravovali, Němci už trest smrti zrušili. 5/10 ()

Nevinní se netrápí (2009) (S02E01)

Rok 1964. V tohle retro seriálu se objevuje řada starých krásných aut, v tomto díle je to bílý Jaguar XK 140 cabriolet. ()

Gently v katedrále (2012) (S05E04)

Tak konečně se něco děje, tentokrát je vyšetřován přímo inspektor George Gently. A nakonec jsou i s mlaďochem seržantem Bacchusem postřelení tak, že musí do rekonvalescence. Konečně v tom chytly saze. ()

Čest inspektora Gentlyho (2014) (S06E03)

Jsme už v roce 1969. George Gently se tu jako bývalý voják po letech opět setká s armádou a vyšetřováním vojáka. Mmj se tu také setká s pokusy na vojácích s LSD. ()

Vánoční nadílka (2015) (S07E04)

Vyšetřování vyloupené banky a vraždy mezi tehdy novým "hnutím" skinheads. ()

Na svobodě (2017) (S08E01)

Bacchus to zase podělal, navíc tu má fakt hroznou šlupku, ohyzdný pejzy, a starej Gently aby to vyžehlil. Tentokrát jde o vraždu z roku 1962, kterou Bacchus ještě jako seržant prostě blbě vyšetřil, ale Gently tehdy ještě neby jeho šéf. ()

Gently a nová doba (2017) (S08E02)

Gently toho víc až moc a musí zemřít, což se nakonec i stane. Takže po deseti letech natáčení seriál končí. Gently se dozvídá, kdo skutečně zabil jeho manželku a jsou v tom jak jinak vyšší až vládní zájmy a zájmy tajných služeb. Na tomto posledním dílu je hodně znát, že se rozpočet od původních dílů hodně navýšil. ()