Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Neobratný zločinec Bill Hayward, kterého podmínečně pustili po osmi letech strávených ve vězení, se má postarat o své dva syny, které téměř vůbec nezná. Metodou pokusu a omylu pracuje usilovně na tom, aby jim konečně byl tátou. Když se mladší chlapec dostane do potíží kvůli Billovu bývalému zločineckému gangu, musí Bill svým synům ukázat, jakým otcem a člověkem vlastně chce doopravdy být - dobrým tátou, nebo tátou, který zůstane na svobodě. (Zlín Film Festival)

(více)

Recenze (32)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,DAŘILO SE NÁM DOBŘE, NEŽ SES UKÁZAL TY, BILLE. NIKAM NEJDEŠ. NE. ZŮSTANEŠ TADY A VYŘEŠÍŠ TO. ŘEKNEŠ SOCIÁLCE, ŽE NA NÁS DOHLÍŽÍŠ....“ /// ,,Neznamenáš pro nás nic“ řekl chlapec tatínkovi při setkání po letech. Asociální Británie. Fotra pustěj z lochu a doma ho čekaj dva parchanti. Vlastně nečekaj. Stará si to píchá někde pod Pyrenejema a co teď? Zpátky za katr se mu nechce a parchanti nechtěj vo ústavu ani slyšet. ,,DLUŽÍŠ NÁM TO!“ Čtvrť, kde kouření ptáků je jen bokovkou, práce sprostý slovo a kde se žije z fetu nikdy moc dobrejch věcí (ani lidí) nevyprodukovala. Syrovej svět a tomu podobnej příběh ze života. Sociální pohádka o kriminálníkovi (tady bacha - seděl jen jednou!…), jenž zvítězil nad lží a nenávistí (drogama a mafií). ,,TVŮJ TÁTA JE FAJN!“ (ale no táák, takhle to přece nefunguje!) ,,JSI DIVOKEJ BILL? SEŠ V PĚKNEJCH SRAČKÁCH!“ (tak to už je mnohem lepší!) Podrážděj lidský city a opustí mě před vyvrcholením. Hnusáci! Sociální dramata by měli mít srozumitelný a ukončený konce, protože v životě to tak prostě je (zůstat nedodělanej je špatně! To tě neučili?). 3a½! a fláknu 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Poznám, kam choděj prachy Britskejch daňových poplatníků. 2.) Zjistím, jestli je kurva dobrej dárek k šestnáctinám. 3.) Thx za titule ,,EvaShakii“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Nečakane výborná sociálna dráma z londýnskeho predmestia, plná drog, násilia a každodenného boja o prežitie. To sa týka hlavne tých dvoch bratov, z ktorých predovšetkým Will Poulter odviedol kus poctivej hereckej roboty. Za zmienku stojí aj pekný morálny odkaz týkajúci sa vzťahu otca so synmi. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

Reklama

HellFire 

všechny recenze uživatele

Stejně jako pro mnoho jiných lidí, i pro mě byl matoucí poster k filmu. O to hůř, že si většinou nečtu ani premisu filmu. Nedočkal jsem se tak dalšího z britských krimi filmů, ale dramatu o tátovi, Bilovi, který se vrací z vězení ke dvěma chlapcům, z nichž jeden z nich si jej ani nepamatuje. Dean a Jimmy si žijí na vlastní pěst v ne příliš lichoticé čtvrti, protože máma utekla s milencem do Španělska. Když se tedy Bill prořekne a je povolána sociální služba, musí změnit svůj plán odjezdu a postarat se o své děti. Jedno se musí filmu nechat - dobře se na něj dívá a herecké obsazení je příjemné. Nejraději bych dal vyšší hodnocení, ale nebylo by to fér vzhledem k lepším filmům. ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Sebrané spisy asociální z britských ostrovů téměř nikdy nezklamou a vždy něčím překvapí, obzvlášť výběrem klientů institucí pro lidský odpad, tentokrát jsem nemohla spustit oko z Willa Poultera, s přehnanými rysy oživlé komiksové postavy, které mu stačily na vyjádření všech hnutí mysli. Periferní klasika je zde konfrontována s přípravami na bombastickou olympijskou událost, kde v kontextu každodennosti jeho obyvatel ční rozestavěné sportovní chrámy neskutečně a vzdáleně, jako z pohledu na Mars a ne z okna vlastního ošoupaného bytu, kde mají i malá vítězství mnohem větší cenu a za chyby se musí tvrdě zaplatit, zvlášť za ty promlčené a nezjevné... ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Sociální drama schované za poster, který napovídá, že půjde spíše o nějaké bitkařské krimi, ale ono ne. Je to jeden z dalších příběhů o novém začátku, o dysfunkční rodině, o sociálně slabých.. Britové mají na takové talent, přestože jsem ještě nenarazila na žádné, které by mi opravdu vyrazilo dech. Pokaždé je to nějaký unikátně zpracovaný příběh, od kterého mě ale částečně odpuzuje "špína" a nesympatické ksichty kolem. V Anglii žiju už více jak rok a nechce se mi věřit, že je to na ulici až tak špatné, v tom pravděpodobně vězí zakopaný pes :-) (Každopádně haranti tu na facku vážně jsou)..A to drogové pozadí se mi tam úplně nelíbilo, přesto musím uznat, že díky tomu do sebe vše zapadalo. Silné 3*. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (5)

  • Scenárista Danny King, rodák z Sloughu, ví, co to je vězení a sociální nejistoty. Byl totiž několikrát zatčen a usvědčen z vloupání a krádeží motorových vozidel. (Terva)
  • V záverečných titulkoch je spomenuté, že film je venovaný zosnulému otcovi režiséra Dextera Fletchera, no poďakovanie patrí okrem iných aj svetoznámemu britskému kuchárovi Jamiemu Oliverovi. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama