Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Neobratný zločinec Bill Hayward, kterého podmínečně pustili po osmi letech strávených ve vězení, se má postarat o své dva syny, které téměř vůbec nezná. Metodou pokusu a omylu pracuje usilovně na tom, aby jim konečně byl tátou. Když se mladší chlapec dostane do potíží kvůli Billovu bývalému zločineckému gangu, musí Bill svým synům ukázat, jakým otcem a člověkem vlastně chce doopravdy být - dobrým tátou, nebo tátou, který zůstane na svobodě. (Zlín Film Festival)

(více)

Recenze (32)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Britská sociální klasika odehrávající se ve špíně londýnského předměstí, kde ulicím vládnou drogové gangy a děti se učí starat se o sebe už na pískovišti. Typicky syrové a bez příkras. Vedle výborně hrajícího, takřka neznámého, Charlie Creed-Milese zaujme zástup známých tváří - Gregory, Maskell, Serkis, Flemyng, Rheon či Olivia Williams, to už jsou vesměs prověřená jména a o to víc mě tady potěšili. Paráda. 90% ()

Zeebonk 

všechny recenze uživatele

Bill je zkrachovalý dobrák se šusťákovkou, který se po osmi letech vrací z vězení, aby mu mohl dělat křoví nespočet slavných britských ksichtů. Po dějové stránce to není nijak objevné, Bill si hledá cestu ke svým dvěma synům, ten starší klátí kadeřnici, mladší prodává crack a na všechny dohlíží šlapka. Je to milé, předvídatelné, tuctové, do závěrečného zúčtování bezkonfliktní, až se jeden ptá, kolikrát museli tvůrci hvězdnému obsazení přeblafnout, aby se v něčem takovém objevili. Fakt je, že tento dojemný příběh jistě zahřeje u srdce kdejakého buzeranta či obstarožní ženu v domácnosti, naopak diváka s koulema na správném místě nasere do běla a od zkaženého dne mu nepomůže ani hospodské pošťuchování v závěru. Zpochybňujte si mou mužnost, ale s o to větším podivem musím přiznat, že mně stopáž uběhla rychleji než nerdovi první šukačka. Dokonce jsem ani nestihl nasadit kyselý ksicht. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Angličané mě nikdy nepřestanou překvapovat. Někdy umějí natočit skvělou komedii, jindy hloupou, někdy směšné drama, jindy zase naprosto dokonalé. "Divoký Bill" je dramatem skvělým, navíc podaným tak, že sem tam ani prostě nemáte pocit, že je to drama. Je to hlavně díky "hrdinovi", kterým je titulní Wild Bill. Ten se vrací z vězení, aby se staral o své dva syny. Starší, kterému je 16 let, živí mladšího. Matku již nemají, ta zemřela. Starší nemůže otci odpustit a odmítá ho. Dává mu jasně najevo, že o něj nestojí. Jenže Bill je dost tvrdohlavý. Na první pohled má všechno na háku, člověk by i řekl, že je to docela pohodář. Je fakt, že zdání klame. Je to drsňák, který umí dát najevo, kde by měl kdo mít své místo. Synové se asi potatili, protože oba se nacházejí v problémech. Ten mladší se rovnou zaplete s mafiány, ten starší "jen" s láskou. Oba problémy se dají řešit a nakonec se i vyřešit. I když film končí vlastně celkem dobře, je to skvělá a docela temná sonda do života britských dělníků a jejich rodin, které se velmi často nacházejí na hranici zákona, neméně často u za ní. Film se vyznačuje téměř civilními hereckými výkony, které jsou neskutečně uvěřitelné, především pak u šestnáctiletého syna je to víc jak patrné. Jeho představitel Will Poulter nebyl o moc starší. I když filmu chybí humor, stejně se mu daří udržovat si úroveň, která je velmi příjemná na sledování. Potěší i rolička Andyho Serkise. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/rebelka-perfect-sense-sprosty-holky.html ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Sebrané spisy asociální z britských ostrovů téměř nikdy nezklamou a vždy něčím překvapí, obzvlášť výběrem klientů institucí pro lidský odpad, tentokrát jsem nemohla spustit oko z Willa Poultera, s přehnanými rysy oživlé komiksové postavy, které mu stačily na vyjádření všech hnutí mysli. Periferní klasika je zde konfrontována s přípravami na bombastickou olympijskou událost, kde v kontextu každodennosti jeho obyvatel ční rozestavěné sportovní chrámy neskutečně a vzdáleně, jako z pohledu na Mars a ne z okna vlastního ošoupaného bytu, kde mají i malá vítězství mnohem větší cenu a za chyby se musí tvrdě zaplatit, zvlášť za ty promlčené a nezjevné... ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Šel jsem do toho s rezervou, nevěděl co čekat a očekával lehkou komedii (a ve scéně s Andy Serkisem a jeho hádankama jsem se fakt nasmál), ale ve své podstatě jde o opravdu hodně solidní sociální drama z britský nižší vrstvy. Opravdu povedená studie "nápravy" bývalého kriminálníka na vzorného otce rodiny s několika opravdu vtipnými scénami, ale zároveň uvěřitelnou atmosférou. Poultera zrovna nemám rád, jeho kukuč mě děsí a sere zároveň, ale CC-M se svým dokonalým přízvukem je naprosto fantastickej protagonista a krade si show pro sebe a jen málokdy dá prostor neméně kvalitnímu komparsu, ze kterého jsou nejlukrativnější jména Serkis a Rheon. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (5)

  • Scenárista Danny King, rodák z Sloughu, ví, co to je vězení a sociální nejistoty. Byl totiž několikrát zatčen a usvědčen z vloupání a krádeží motorových vozidel. (Terva)

Reklama

Reklama