poster

Divoký Bill (festivalový název)

 • Velká Británie

  Wild Bill

 • Austrálie

  Wild Bill

Drama

Velká Británie, 2011, 98 min

 • hellstruck
  ***

  Sociální drama schované za poster, který napovídá, že půjde spíše o nějaké bitkařské krimi, ale ono ne. Je to jeden z dalších příběhů o novém začátku, o dysfunkční rodině, o sociálně slabých.. Britové mají na takové talent, přestože jsem ještě nenarazila na žádné, které by mi opravdu vyrazilo dech. Pokaždé je to nějaký unikátně zpracovaný příběh, od kterého mě ale částečně odpuzuje "špína" a nesympatické ksichty kolem. V Anglii žiju už více jak rok a nechce se mi věřit, že je to na ulici až tak špatné, v tom pravděpodobně vězí zakopaný pes :-) (Každopádně haranti tu na facku vážně jsou)..A to drogové pozadí se mi tam úplně nelíbilo, přesto musím uznat, že díky tomu do sebe vše zapadalo. Silné 3*.(3.2.2013)

 • Lacike
  ***

  Vidim, ze niektori od toho ocakavali gangsterku. Ja som vdaka reziserovi feel good pecky Eddie the Eagle ocakaval nieco pohodovejsie napriek prostrediu v ktorom sa to odohrava a prakticky som to aj dostal. Je to sice socialna drama, ale nakoniec sa to skonci relativne happyendom a hlavny hrdina je napriek svojmu menu väcsinu filmu krotky jak baranok. Prostredie v ktorom sa to odohrava je vykreslene perfektne a celkovy ton filmu je povzbudivy. Finalna bitka je uveritelna a zabavny tym, ze akonahle náš hrdina zmlati bosa a najväcsieho ranara, tak ti ostatni hned zdupkaju. Takze aj ked sa jedna o milionkrat obohrany pribeh tak to stale funguje a za jedno pozretie film rozhodne stoji. 6/10.(2.6.2016)

 • Fr
  ***

  ,,DAŘILO SE NÁM DOBŘE, NEŽ SES UKÁZAL TY, BILLE. NIKAM NEJDEŠ. NE. ZŮSTANEŠ TADY A VYŘEŠÍŠ TO. ŘEKNEŠ SOCIÁLCE, ŽE NA NÁS DOHLÍŽÍŠ....“ /// ,,Neznamenáš pro nás nic“ řekl chlapec tatínkovi při setkání po letech. Asociální Británie. Fotra pustěj z lochu a doma ho čekaj dva parchanti. Vlastně nečekaj. Stará si to píchá někde pod Pyrenejema a co teď? Zpátky za katr se mu nechce a parchanti nechtěj vo ústavu ani slyšet. ,,DLUŽÍŠ NÁM TO!“ Čtvrť, kde kouření ptáků je jen bokovkou, práce sprostý slovo a kde se žije z fetu nikdy moc dobrejch věcí (ani lidí) nevyprodukovala. Syrovej svět a tomu podobnej příběh ze života. Sociální pohádka o kriminálníkovi (tady bacha - seděl jen jednou!…), jenž zvítězil nad lží a nenávistí (drogama a mafií). ,,TVŮJ TÁTA JE FAJN!“ (ale no táák, takhle to přece nefunguje!) ,,JSI DIVOKEJ BILL? SEŠ V PĚKNEJCH SRAČKÁCH!“ (tak to už je mnohem lepší!) Podrážděj lidský city a opustí mě před vyvrcholením. Hnusáci! Sociální dramata by měli mít srozumitelný a ukončený konce, protože v životě to tak prostě je (zůstat nedodělanej je špatně! To tě neučili?). 3a½! a fláknu 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Poznám, kam choděj prachy Britskejch daňových poplatníků. 2.) Zjistím, jestli je kurva dobrej dárek k šestnáctinám. 3.) Thx za titule ,,EvaShakii“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(24.8.2012)

 • Terva
  ***

  Ačkoliv může poster lákat na boxer, nevěřte tomu. Připravte se na další sociálně ladění příběh se špatnými herci a nevhodnou hudbou. Na scénáři spolupracoval i Daniel Michael King, ale jeho předloha nebyla dobře natočena. Druhý scénárista tohoto filmu Dexter Fletcher si zde poprvé vyzkoušel režisérské křeslo. Ve filmu zazní This is Freedom.(30.3.2014)

 • Morholt
  *****

  Britská sociální klasika odehrávající se ve špíně londýnského předměstí, kde ulicím vládnou drogové gangy a děti se učí starat se o sebe už na pískovišti. Typicky syrové a bez příkras. Vedle výborně hrajícího, takřka neznámého, Charlie Creed-Milese zaujme zástup známých tváří - Gregory, Maskell, Serkis, Flemyng, Rheon či Olivia Williams, to už jsou vesměs prověřená jména a o to víc mě tady potěšili. Paráda. 90%(8.9.2013)

 • - Druhý scenárista filmu Dexter Fletcher si zde poprvé vyzkoušel režisérské křeslo. (Terva)

 • - Scenárista Danny King, rodák z Sloughu, ví, co to je vězení a sociální nejistoty. Byl totiž několikrát zatčen a usvědčen z vloupání a krádeží motorových vozidel. (Terva)

 • - Natáčení převážně probíhalo v londýnském East Endu a Newhamu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace