Co za to stálo...

(pořad)
všechny plakáty

Triptych, v němž se za svým životem a hereckými úspěchy i neúspěchy ohlíží Miloš Kopecký... Nezapomenutelný herec Miloš Kopecký (*22. 8. 1922 – †16. 2. 1996) zanechal nesmazatelný otisk na jevišti i na filmovém plátně. Přestože skutečnou popularitu získal téměř na prahu zralého věku a ve filmech ztvárňoval především postavy žánrového typu, zařadil se po bok legend. Svá stěžejní herecká léta spojil s Divadlem na Vinohradech, kde působil v letech 1965–1991 a jedinečně zde ztvárnil například Harpagona z Moliérova Lakomce či Shakespearova Richarda III. V prvním díle vzpomínkového cyklu, který je záznamem jeho důvěrného setkání s Milanem Heinem, se Miloš Kopecký ohlédl za svým dětstvím a učednickými léty a také za strastiplnou cestou napříč celou řadou scén, než definitivně zakotvil na Vinohradech. Během neustálých změn působišť však měl možnost narazit na takové osobnosti našeho divadla jako byl Jindřich Honzl, E. F. Burian, Alfréd Radok, Jan Werich či Miroslav Horníček. Kopeckého první divadelní etapa tak byla bohatá na formující setkání a cenné zkušenosti, které se staly základem pro jeho sebevědomé a suverénní herecké působení. (Česká televize)

sator

Jen kdyby to čt taky občas opakovala (už jsem tam psal) mimochodem hrubý filmový materiál měl 50 hodin ! ()

Marthos

Miloš Kopecký byl nejen výjimečný herec, ale také vskutku inteligentní člověk, z jehož vyprávění vyzařuje velká životní zkušenost a moudrost. Zároveň jej ale televizní kamera zachytila v době, kdy byl již velmi nemocen a pohled je to v mnoha ohledech spíše skličující. Bohužel. ()

• Hrubý filmový materiál měl 50 hodin, k divákovi se tak dostává jen "torzo" v podobě 90 minut. (sator)