Te shu shen fen

Policista Chan Chi-Lung (Donnie Yen) pracuje již dlouhé roky v utajení, aby mohl infiltrovat gangy v Hongkongu. Rád by se ovšem vrátil ke sboru, neboť triády začínají dělat čistky a v ohrožení začíná být nejen on a jeho lidé, ale i jeho matka. Kapitán Cheung, který Chana do utajení poslal, ho však nechce vzít zpět dokud nesplní svůj poslední úkol - dopadnout Sunnyho, bývalého Chanova kamaráda, který odjel do USA a nyní se vrací do Číny. Chan tedy se speciální identitou odjíždí do kontinentální Číny, aby dokončil svou práci.
Donnie Yen ve filmu opět předvádí své bojové umění, ovšem místo klasického kung-fu zde můžeme vidět souboje více se blížící pouličnímu stylu - surové a neuhlazené. (Tamten)

Fr

,,ZILONG CHENE, NEZAPOMEŇ, ŽE JSEM TĚ POSLAL DO UTAJENÍ, ABYS VYŠETŘOVAL GANGY. TAK TO NEPOSER!…“ /// Film postavenej na Donnie Yenovi. Ani ne tak na herectví, jako spíš (překvapivě?) na bojovým kumštu a propracovaný choreografii. Jinak je tady spousta plkání vo různejch plánech, trocha tý lásky a do toho vobčas rvačka. Pěkná. Bohužel jich není dost, aby vyplnily celej děj, takže se to celkem vomrzí a hlavně v prostředku to nudí. Finále překvapí řežbou při automobilový honičce, která stejně jako vostatní souboje drží film v solidním průměru. Škoda, že se kvůli akci zapomnělo na příběh, kterej trpí i charakterovou slabotou. Aspoň že na tu žlutou Tian Jing se dobře kouká (při akci samozřejmě. Přece by sis nemyslel, že …). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nenechám si šahat na mámu! 2.) Jsem volavka. 3.) Thx za titule ,,LAnGI“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

EvilPhoEniX

Po perfektním traileru, jsem hodně zklamaný ! Čekal jsem Asijskou satisfkaci a dostal jsem tuctový akční film s Donnie Yenem, kde není nic, co bych nikde jinde neviděl. Závěrečných 20 minut jsou však super, kde nechybí automobilové naháněčky se senzační akrobacií a finální fight na střeše byl taky solidní, ale na 4* mi to stále nějak nevychází, čekal jsem více. 60% ()

Flipnic

Na delší dobu již ohlašovanou novou pecku Donnieho Yena jsem se samozřejmě strašně těšil. Ale ne tolik jako na některé zde nejmenované další "martial arts" akční řežby, které mají ve 2013 -2014 vyjít (každý ví, o co jde ...). Z nějakého důvodu jsem se bál zklamání... Dnes se mi do rukou dostala krásná koukatelná verze a já od první minuty koukal na film s vytřeštěnýma očima a užíval si ho takovým neuvěřitelným způsobem, že jsem nechtěl, aby ten film někdy skončil!! Začnu asi takhle ... vizuální stránka je úžasná! Krásný barvičky, co záběr, to nádhernej pohled na barevnej Hong Kong, prostě je na co se koukat, člověk si říká "Wow, tohle je fakt atraktivní film s úžasným lookem!!" Po tomhle nádherně vymalovaným městě pobíhá "nádherně vymalovanej" - potetovanej Donie, kterej vypadá tak na 35 let, úžasně hraje, vypadá neskutečně cool, je plnej života a energie, která z něj přímo čiší z filmu ven na diváka (v tomto mi připomněl mistra Bruce Leeho ...). Perfektně hraje, perfektně!! Tajnej polda mezi grázlama. Rube se od začátku do konce se všema, co mu příjdou do rány. Do toho nááádherná krasotinká policistka, se kterou má Donie skvělej vztah typickej samozřejmě pro HK produkci, nejdřív po sobě jdou jak psi a pak jsou skvělí přátelé ... Ve finále gengstři vztáhnou ruku na Donieho rodinu a prozradí se jeho tajná identita, místo toho, aby se ukryl, jak je zvykem a po vzoru pecky Flash Poit (2007) rozpoutá posledních 25minut stopáže ještě větší peklo, než frčí do té doby ... Film je neuvěřitelně rychlý a nabušený, ale není to střihem ani zrychlováním, vlastně nevím čím, ale má šííílenej spád, po té zásadní dějové smičce, která je samozřejmě naprosto předvídatelná (ale divák se na ni přece tolik teší!!), přeřadí film z plných otáček 3.stupně na čtvrtý a rozjede akci a mega souboj v té nejlepší kvalitě ... Najednou je konec ... ani nestačíte pobrat, co se to všechno dělo, kolik grázlů Donnie střískal během filmu, připadáte si, jakobyste viděli teprve trailer. Tak rychlý, dynamický a nabušený film je!!! A teď něco k choreografii "fightů". Ono to nevypadá ani moc na Hong Kong v klasické podobě, zapomeňte na vyklidněného Ip Mana a jeho wing chun ... Donnie si bere evidentně inspiraci z Bruce Leeho (a šikovně na něj odkazuje ... beru to jako poctu mistrovi), ale také prvky od Tonnyho Jaa. Přidává však obrovskou porci soubojů na zemi, jiu jitsu, vale-tudo, prostý zápas, streetfight bez jakýchkoliv pravidel ... Tvrdé, brutální, efektní, neokoukané. Vychutnal jsem si každý jeho zákrok, každý pohyb, každého složeného grázla ... Choreografie je na absolutním vrcholu zatím viděného v pouličních fightech a nemám k ní jedinné slovo kritiky ... Navíc žádnédráty (!!) Ten film je v rámci žánru dokonalý. Jeho jedinná chyba je, že má konec ... Připomínal mi hodně 70.kové japonskékarate-masárny s legendárním Sonny Chibou, u kterých jsem chtěl víc a víc a aby nikdy neskončily ... Donnie mi tento pocit po letech vrátil ... BOMBA!!!! ()

Segrestor

"Dut Shu sluneční sranda" je filmem, který vás přestane bavit, i když chováte platonickou lásku ke kopancům Donnie Yena, i když se vám zalíbí jeho filmový vzhled plný kérek čínského menu, i když si počkáte na první bitku... Zkrátka a dobře, humor soudruhů z Číny v moderním akčním filmu prostě nechápu a nevím, proč bych měl tvrdit, že je to dobré. S bídou tři rudé hvězdy, ale to proto, že Donnie Křenovi strašně nadržuju. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný krimi film s Donnie Yenom v hlavnej úlohe. Má dosť dobrý príbeh o policajtovi v utajení, ktorý sa už pred mnohými rokmi úspešne infiltroval do nebezpečného gangu, ale chce s tým už konečne skončiť, keďže sa čím ďalej viac obáva o svoj život, no jeho policajný nadriadený ho tam chce ešte udržať. Práve získa na pomoc aj vytrvalú policajtku, keďže od šéfa gangu dostane za úlohu vybaviť obchod s členom inej organizácie, ktorým je jeho starý známy, no situácia sa skomplikuje a hrozí jeho prezradenie. Spracovanie nie je zlé, ale aj tak som celkom sklamaný. Už od začiatku som získal nepríjemný pocit, že tentoraz nie je všetko v poriadku a to sa ma držalo až do konca. Určite to nie je zlé, po celý čas sa na to pozerá celkom dobre, chválim spoluprácu s policajtkou, ktorá to celé dosť vylepší a až na dve rodinné situácie s matkou, ktoré mi v tomto žánri nesedia tu nie sú žiadne slabé miesta, ale vôbec to nemá ten správny náboj. Tie zločinecké organizácie a práca v utajení nie sú moc dobre podané, úplne tu chýba napätie, takže o hlavného hrdinu som sa neobával ani na okamih, celá časť s tajomným zabijakom sama o sebe síce je dobrá, ale pôsobí, že je tu len na to, aby sa predĺžil film, lebo pre príbeh nemá žiadny význam a dokonca sa to väčšinu času nesie v takej uvoľnenej atmosfére, čo sa tu absolútne nehodí, malo to byť omnoho temnejšie, aby bolo neustále cítiť bezprostredné ohrozenie. Takže zlé to nie je, ale dalo sa to podať aj omnoho lepšie. Akcie je tu dosť a je výborná. Donnie Yen tu síce má len tri plnohodnotné súboje, ale vo filme to neprekáža, keďže akcia nestojí len na ňom a napríklad aj policajtka sa tu v akcii slušne predvedie. Jediným čiastočným záporom je, že na rozdiel od takmer všetkých jeho ostatných akčných filmov novej éry sa tu nenachádza ani jedna akčná sekvencia, ktorá by bola úplne dychberúca, ale aj tak som nadmieru spokojný. Všetky súboje majú výbornú choreografiu, dobrú vizuálnu stránku, až na pár nereálnych skokov pôsobia realisticky a je skutočne radosť pozerať na ten kontaktný MMA štýl, ktorý sa tu používa. A veľmi dobre zvládnuté sú aj rôzne naháňačky. Najviac sa mi páči celá akcia v reštaurácii, alebo finálny súboj, no všetka akcia si drží výraznú nadštandardnú úroveň. Herecké obsadenie je veľmi dobré, ale čiastočným sklamaním sú niektoré ich postavy. Donnie Yen je až na pár trochu hlúpejších prejavov skvelý ako vždy, veľkým plusom je spomínaná postava policajtky, ktorá ma veľmi bavila, ale rozporuplne pôsobia záporáci. Andy On a Collin Chou sú skvelou voľbou, ale nevyvolávajú žiadny rešpekt, čo je škoda a navyše práve Collin Chou sa tu ani v akcii vôbec nepredvedie, takže pôsobí trochu zbytočne. Réžia a technická stránka sú iba priemerné, vizuálna stránka sa mi páči a hlavne v akcii je všetko v poriadku, ale ten prístup k tejto zápletke o policajtovi v utajení teda vôbec nevyšiel. Takže Special ID je výrazne nadpriemerný akčný film s veľmi dobrou akciou a určite si ho ešte viackrát pozriem, ale aj tak som predsa len sklamaný. Dúfal som, že sa vyrovná alebo aspoň priblíži vynikajúcej Zóne smrti, no to sa nestalo a z celej tejto neoficiálnej Yenovej krimi trilógie (Zóna smrti, Flash Point, Special ID) je práve Special ID najslabší. 76% () (méně) (více)

Rominator

Chen Zi Long (Donnie Yen) přijímá od svého nadřízeného poslední úkol, protože se chce vrátit po dlouhých letech strávených jako policista v utajení do normální služby... Donnie Yen se nezhostil pouze hlavní role, ale byl i jedním z producentů a dělal akční choreografii. Pokud by příběh Special ID (2013) dostal stejnou péči jako akční pasáže, mohlo jít o ultimátní záležitost. Donnie používá zajímavý bojový styl obsahující MMA prvky a potěšil souboj s kaskadérem Kenem Lo, který spolupracoval s Jackie Chanem na mnoha filmových projektech. Vrcholem snímku je dlouhé adrenalinové finále, kde nechybí automobilová honička a zúčtování se záporákem. ()

mzss1

|53%| Tak jsem zkusil něco trochu nového. Donnie Yen určitě natočil spoustu dobrých akčnáků a já jsem ostuda, že mi ty filmy unikaly. Zkusil jsem teda něco novějšího a asi jsem měl začít od jeho starších filmů. Tohle nebylo vůbec špatné, jen mi to prostě moc nesedlo. Nebo také nejsem na tento styl filmů zvyklý, nevím no. Obyčejný průměrný rádoby akčnák, ikdyž tu spíše šlo především o souboje. Děj to má, je celkem dobrý, ničím ale nepřekvapí, žádný zvrat to nemá, prostě obyčejnost. Nejvíc mě překvapilo, že souboje postrádaly nějakou tu drsnost a tak. Bylo to takové dost mírné. Ale natočené souboje byly dobré i choreografie (ne teda nejlepší), ale dalo se na to hezky dívat. Hlavní hrdina se pral dobře a i jeho postava ve filmu byla dobrá, i humorně provedená. Takže i ta humorná či mírně komediální stránka filmu nebyla špatná. Ale prostě doladovat by se dalo snad ve všech směrech. Hudba byla taková normální. Záporáci si můj respekt vůbec nezískali. Nevím, co k tomu mám dále dodávat. Prostě průměrná oddychovka, která neurazí, ale určitá zbytečnost už tu cítit je. Můj názor. ()

Chrustyn

Donnie Yen už není nejmladší a v rolích, ve kterých se objevuje, to je znát. Velice slabý snímek, který nezaujme ani skalní příznivce hongkongské tvorby, ani akční fandy. ()

Lacike

Obrovske sklamanie. A to som sa tak velmi tesil, ze Donnie konecne po dlhej dobe natocil film zo súčasnosti. Zapletka je neskutocna hovadina zo zvratmi za ktore by sa hanbila aj tretotriedna telenovela. A to nehovorim o infantilnych dialogoch vdaka ktorym vsetky postavy pôsobia jak nejaki pubertiaci. Proste su tu dve skupiny deti. Jedna sa hra na policajtov a druha na clenov triady. A vsetci pôsobia trapne. Nezachrania to ani akcne sceny. Uplne tu absentuju nejake pôsobive kaskaderske kusky. Namiesto nich sa dockame dratov a hnusneho CGI. Este aj vybuch auta je CGI. To uz fakt nemohli zo znicene auto nechat vybuchnut? No a bitky na tom nie su ovela lepsie. Este choreografia je celkom solidna, ale su otrasne natocene. 90% uderov ide mimo superov alebo zaber kamery. Pomaly pri kazdom udere sa strihne na iny pohlad kamery. Velkym sklamanim je pre mna vysnivany duel Donnie vs. Ken Lo. Pôsobi ako take nezaväzne potlapkavanie namiesto poriadnych ran. Za nieco stoji len finalny duel s Andy Onom, ktory pre zmenu po choreografickej stranke vykrada finale Flash pointu. Aj aj ked je minimalne o triedu horsi, tak jedine kvôli nemu davam filmu aspon jednu hviezdicku. Toto sa ziadnemu chlapovi pacit nemôze. 3/10. ()

ConanVJ

Tak já trailer neviděl a nevěděl jsem do čeho jdu. Začátek filmu mi přišel jako akční komedie (llavně díky tomu fightu, kdy si z protivníka dělá Donnie spíš prdel a i chování postav tomu napovídalo). Potom film docela ubere a začne se odebírat do krimi/trileru s občasnou bitkařskou akcí. Filmek je dost upovídaný, ale když přijde na řadu akce, tak je na co se koukat. Poslední zhruba půlhodina je hodně našláplá, kde nechybí parádní autohonička a závěrečná bitka, která je fakt super (Přišla mi podobná jako ve Flash Pointu) Příběh je obyčejný a nikterak nepřekvapující. Konec se dá i předvídat .Podle mě je to parádní Martial Art krimi filmek, místy připomínající 80.-90tkový Hong Kongský béčkovky. Co se týče Donnieho, tak čekal jsem dost, ale že bude v takový formě, to fakt ne. Fighty místy připomínají filmy J. Chana (hlavně začátek), místy Tonyho Jaa. Donnie to seká na všechny možný způsoby a styly a tak svižně a místy i hodně brutálně, že jsem valil bulvy. Podle dosavadního hodnocení vidím, že to moc lidí nenadchlo. Za mě musím říct, že jsem hodně spokojenej a celej film jsem se bavil a to i v pomalejších pasážích. Filmek mi hrozně utekl. Celkově to vidím na 90% :) ()

MartinezZ

Divná akční komedie, šmrncnutá krimi a onen "thriller" je tu asi jen kvůli zbití matky hlavní postavy, což je vzhledem ději filmu naprosto zbytečné a klidně by to šlo vystřihnout. Kápněte ještě kousek romance, přidejte naprosto a zcela nesednoucí hudbu složenou ze špatných samplů elektrické kytary či co to bylo za hrůzu, a vyleze vám z toho tenhle mišmaš, co vlastně sám neví, co je zač. ()

AlistairMir

Donnie prostě umí a i s padesátkou na krku dokazuje, že si dokáže vytřít zadek stále s cca 99% lidské populace, protože to co předvádí je prostě jedním slovem nářez. UltraMegaHustejNářez abych byl přesnej. Film je plnej akce ať už jde o klasické rubačky, honičku v autech spojenou s rubačkou a nebo střílení. Občas sem tam se objeví scéna co Vám vykouzlí úsměv na tváři, ale nenechte se zmást tím, že je tohle akční komedie...to tedy ne-e tohle je čistokrevnej akční film s charismatickým hlavním hrdinou, sexy parťačkou a cool záporákem, který si s donniem na konci filmu solidně dá po tlamě, takže budou oba dva jíst asi měsíc jen tekutou stravu. PS : Vztah syna s mamkou byl parádní tak to má být. ()

kinderman

Ne tak dobré jako Zóna smrti, ale určitě lepší než Flash Point (kde se s akcí čekalo až do samého závěru). Vedle standardně uspokojivého akčního výkonu D. Yena (na konci "domláceného" maskéry téměř k nepoznání) zaujala ještě "nadrátovaná" čínská policistka v podání Tiang Jing, i když při její tělesné konstituci jsem jí ty bitky (včetně napínavé přetahované uvnitř uhánějícího auta) nevěřil ani náhodou. ()

bourec

Donnie Yen-můj šikmookej oblíbenec.Film sice občas ztrácí dech,ale co se týče akčních bojůvek,ty jsou solidní,neučesaný,prostě věrohodnější než různý roznožky,skoky patnáct metrů do vzduchu,a podobný píčoviny.Bavilo mě to,a chválim.80%. ()

ywo666

No moc z toho napichaný nie som. Súboje sú dobré. Zapojenie MMA, ktoré s Donnie naučil je očividné a čiastočne osviežujúce. Osobne som našiel kopec maličkostí odkazujúcich priamo na dej MMA. Na druhej strane týh trochu trpelo kung fu. Ale človek nemôže mať všetko. Hlavný problém filmu j v dialógoch. Keď sa postavy rozprávajú tak to stojí za chuja. Akonáhle sú ticho, robia niečo iné, je to super. A najhoršie je keď sa Donnie baví s tou číňakou. To je vyzerá ako teenegerský ramapitekus. Ale na druhej strane je to veľmi pohľadné číňanka, ktorá očividne má aj natrénované. Akurát na môj vkus až prichudá (prichudá skôr do akcie ako do postele). Celkovo som to prežil bez úhony, ale dve triedy slavbšie ako Kill zone. Občas mi film prišiel ako groteska a strácal môj rešpekt. 3* ()

Trustme

I Mistr se utne a šlápne vedle. Divák už odpouští všechny ty nesmysly, propletence mezi postavami a příběh, který kopíruje stále dokola variantu policista/mafie/utajený policista/utajený mafián. Zkrátka za 25 let se toho moc nezměnilo v dějové ose v akčních filmech made in HK/China. Donnieho filmy jsou ovšem vlastně takové porno - přetáčí se jen na to když Donnie tvrdě soupeří. Želbohu zde se fanoušek nedočká ani pořádného vyvrcholení. Souboje jsou kamerově a střihově precizní, ale Donnie až příliš užívá ze svého oblíbeného MMA zápasnické prvky (boj na zemi, hody) , kterých je v asijském filmu škoda a přece jen divák miluje ty jeho super rychlé side kicky a ruční práci pěstí. ()

Deryll

Že by propaganda na policii v číně?? dvě slušný bitky(no teda spíš jedna) v 99 minutách!! to sem zas naletěl:( ()

Fordzy

Obyčejný akční film s Donniem, který pobaví ale nenadchne. Martial arts scény jsou dobré ale nic extra. Ideální film, když nemáte do čeho kopnout ale chcete se koukat na Donnieho kopání. 55% ()

radecacek

Průměrný akční film s Donniem Yenem, kterých natočil snad už několik desítek. Choreografie je skvělá, ale ne dech beroucí. Příběh je samozřejmě to nejslabší, hudba zapomenutelná a vedlejší herečka v roli policajtky hodně sexy. Zkrátka typická jednohubka. ()