Te shu shen fen

特殊身份

Special ID

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

Čína, 2013, 99 min

Chen Zi Long (Donnie Yen) přijímá od svého nadřízeného poslední úkol, protože se chce vrátit po dlouhých letech strávených jako policista v utajení do normální služby... Donnie Yen se nezhostil pouze hlavní role, ale byl i jedním z producentů a dělal akční choreografii. Pokud by příběh Special ID (2013) dostal stejnou péči jako akční pasáže, mohlo jít o ultimátní záležitost. Donnie používá zajímavý bojový styl obsahující MMA prvky a potěšil souboj s kaskadérem Kenem Lo, který spolupracoval s Jackie Chanem na mnoha filmových projektech. Vrcholem snímku je dlouhé adrenalinové finále, kde nechybí automobilová honička a zúčtování se záporákem.(1.12.2013)

Nechci nikoho napínat a tak raději vyklopím, že Donnie se už vyskytnul v lepších, ale i v horších filmech. Donnie hraje celkem sympatického floutka a člena gangu, který je vlastně policistou v utajení (jak jinak). Policie i jeho zločinečtí nadřízení ho vyšlou došlápnout si na jednoho svého bývalého chráněnce, který si začíná vyskakovat. Netřeba říkat, že vše se malinko zamotá a Donnie dostane prostor předvést co v něm je. A poměrně často. Bitek je dost, jsou dobře nasnímané i provedené (žánrový nadstandart, ale ne úplná špička). Pokud hledáte slušný akčňák a máte rádi Donnieho, tak asi moc zklamaní nebudete. Ale jak jsem říkal na začátku, viděl jsem lepší Donnieho taškařice.(22.2.2015)

Celkom sklamanie, i keď sa ťažko popisuje prečo. Nedôveryhodne zahraná postava Donnieho Yena, neoriginálny dej, prehravajúce postavy, nevhodne použitý humor... Jednoducho film príliš nefunguje, ale stále je vďaka akčným scénam na čo pozerať. Tak 5/10.(9.10.2015)

Škoda, že se Donnie Yen držel ve svém bojovém umění zkrátka, jinak by asi soupeři proti němu neměli vůbec šanci. Bohužel to tak nějak ubírá na tom hlavním lákadlu. Sice jsou souboje na vysoké úrovni a určitě nenudí, ale mohlo to být o kousek lepší. Dalším slabým místem jsou dialogy a příběh obecně, celkem hloupé a nijak to nezujme, avšak krátkosti nemusíme tu vatu sledovat příliš dlouho. Naopak příjemným a milým překvapením je Tian Jing :) a rosková hudba, která bojovým scénám hezky seděla. Čistý průměr, 3*(28.2.2014)

Už mi chyběli řádné čínské bitky, takže volba přišla na tohle. A když beru v potaz akční scénky a fighty, tak pohoda. Styl boje paráda, pěkně "co mám po ruce", použiju a vyhraju :) Policajtka taky občas dobře zatápěla. Příběh taková klasika, která nijak nepřekvapila, ani nezklamala. Ale finálová automobilová honička a bitka neměla sakra chybu! 6,5/10(3.6.2014)

• fr3ak

Zklamalo a hodně. Doufám že je to jen Donnieho slabší chvilka protože i choreografie soubojů mě zrovna nějak moc neoslovila.(29.12.2013)

• Hapretor

Vůbec mě to nebavilo. Jen za souboje, které jsou aspoň trochu záživné dávám 1 *. Donnie Yen je nejlepší jako IP Man, tím to hasne.(30.1.2014)

Hongkonská řezba s Donniem Yenem v hlavní rolí. Akční scény jsou samozřejmě perfektní a vypadají docela slušně i děj ve filmu je docela solidní. Slušná pecka s Donnie Yenem.(30.10.2018)

Moc se líbí komentář uživatele Flipnic, protože s mnoha jím popsanými aspekty se ztotožňuju. Donnie je borec, o tom není sporu. Boje jsou špičkově udělané a moc dobře se na ně kouká. Takže snad jen proč nedávám plné hodnocení - scénář. Bylo to pro mě nepřehledný a některé scény byly slabší. Ale jsou to silné čtyři hvězdy. 80%(2.2.2014)

• warrenur

Poriadne sklamanie. Presne tento styl azijskych filmov nemam rad. Uvrestane, plne neuveritelnych trikov, len s par bojovymi choreografiami, ktore potesia oko a cele je to akosi prepalene a neautenticke. Zvlast vystupovanie a gestikulacia s grimasami hercov. Donnieho sledujem uz od cias Red Force a toto je jednoznacne z jeho strany herecka zumpa. Ked teda aktualne "nebojuje". Pribeh neriesim. Je klasicky a nicim extra vynimocny. Ale chut som mal istotne vacsiu a jedna styridsatkilova krehka poletujuca kraska nestaci. Slabe jak caj. Neodporucam.(27.12.2013)

• Vykuk

Celkem zklamání, příběh nic moc, hlavní postavy nic moc a souboje jakby smet (jen ta první bitka s pankáčem byla povedená). Hmm dalšího Yipa se hned tak nedočkám:((((5.1.2014)

• gicous

Jediný důvod, proč se na film podívat, je akce. Souboje nasnímané slavným Peterem Pauem v sobě mají nepopiratelnou krásu a švih. Všechno ostatní je hovadina prvního řádu. Film jen pro skalní příznivce žánru. 3/10(9.3.2014)

• vieriX

Bohužel jeden z nejslabších filmu posledních let od Donnie Yena. Akce až nezvykle slabá a zapletka tak nějak hloupa postradajíci nějaký hlubší smysl a neni tu pevně stanoven zaporák. Souboje snad jen jeden na začatku plus finálni který aspoň něco zachrání.(24.8.2014)

Hmmmm slušná jízda, od začátku do konce extra akce. Pecka(8.3.2015)

Děj klasický storkát omílaný průběh, v podstatě hloupá hovadina... Ale Donnie Yen je pašák a bitevní scény jsem si užíval.. ten chlapík je na svůj věk v neuvěřitelné formě... A je to sympaťák...(15.3.2015)

Čekal jsem něco víc?... ano. Nudil jsem se…ne. Musím říct že pro mě je tento film svěží nádech v době amerických akčních filmů. Ať se jedná o dialogy, prostředí, zvyky, humor všechno je tak jiné a všechno mě to bavilo. Nejdřív se byl no poněkud zaražen reakcemi a chováním postav ale po čase sem si to začal užívat. Souboje byly fajn (sice Ip Man to není a na 3 stále s nadšením čekám). Donnie jim jak jinak než dominoval herecky sice žádný zázrak ale tetovaný polda Donnie v utajení snažící se chovat jak gangster navíc opět ten jejich styl humoru a do jisté míry infantilnost především když se dohaduje se svou neskutečně sexy kolegyní (další ''věc‘‘ co mám s amerických akčních filmů okoukané ) Tian Jing která se taky umí pěkně ohánět byla skvělá a já se vážně bavil. Režie mě v pár scénách dokonce překvapila a i když obyčejná a tuctová roková hudba která hrála při soubojích( v jedné části sem si dokonce jistý že tam hrál metal) tu byla dobrým zpříjemněním oproti dubstep a elektro sračkám co jsou v akčních filmem dnes. Příběh byl klasické klišé policisty v utajení snažícího se dopadnou zločince a nakonec se to všechno nějak pokazí ovšem nijak mě to zážitek s filmu nekazilo. A abych nezapomněl automobilová honička byla taky skvělá po dlouhé době jsem neměl chuť ji přeskočit. Na konec bych asi dodal že líbilo se mi to proto ne že by to bylo tak dobré ale proto že to bylo jiné než jsem zvyklí u akčních komedií. 4*=80%(8.4.2014)

Policajna infiltracia do nebezpecnej zlocineckej skupiny, tento rok asi po piaty krat a stale vyborne, a vobec ma to neprekvapuje. Myslim si ze film teda rozhodne nestoji len na Donnie Yenovi alebo na bojovej choreografii, je tu dobry pribeh a dobre akcne sceny, ma to vtipny nadych a klasicky afektovane herecke prejavy, peknu policajtku, zabavnu autonahanacku a zakoncenie ako inak komfrontacnym subojom.(16.2.2014)

• carnacv

Příběh agenta v přestrojení se zasekl vlastně už na počátku. Bojové scény, které mají totiž být hlavním tahounem tohoto žánru zatuhly na bodu mrazu a v žádném případě nehodlají pod kotel přiložit. A tak to ve filmu vypadá asi tak, jako když zajdete na kroužek místního karate klubu, kde se mladí učenci snaží získat svůj první pás. Nelze se tedy příliš divit, že lze snadno odhalit triková místa :(; střih, letím dveřmi, střih. Vlastně on ten střih je velikým mínusem filmu. Prostě se absolutně nepovedlo film vyladit tak, aby byl boj podán věrohodně a oko diváka mu dokázalo uvěřit. Navíc akce ve filmu je velmi fádní, nevěrohodná a v druhé půli filmu jemně smrdí laickým kopírováním již natočených filmů. Úděs pak dokoná nepovedená hudební stránka, jež se snaží navodit atmosféru neutichající akce a vysokého tempa. No hodila by se spíše jako podklad k sérii Unreal tournament.(1.12.2013)

Donnie opět v roli drsňáka, jehož soupeři trpělivě stojí ve frontě, aby je stihl vyklepnout všechny (viz např. záběr z bitky v restauraci, kdy gangster viditelně čeká dva střihy, než mu Donnie domlátí kamaráda, aby mohl zaútočit). Naštěstí to není tak zlé. Akce je dost, je přehledná, nápaditá a svižná, bohužel tím trpí příběh, který je vyprávěn velmi zkratkovitě (vztah s nadřízeným??). Profláknutí jeho identity kvůli spolupráci s pevninskou policií taky není vysvětleno, vražda bývalého bosse, romantické scény (?????!!!), Dvojitý (vlastně trojitý podraz na kde koho), a hloupý (a zbytečný) útok na Donnieho maminku. Chyb, přešlapů a nedodělků je tu spousta, navíc, když se Special ID tváří jako televizní film (druhá scéna s odstřelovačem), ani slušné kopací scény to nezachrání od průměru. Bohužel.(9.1.2014)

súboje boli dosť nudné pretože strašne priemerné, také ako boli v podobných filmoch z 90. rokov (staršie som nevidel). Nezáživná štandardná kungfu mela priemerného policajta a priemerného gangstra. Najlepší na filme bol soundtrack a pekné prostredie a to aj vďaka kvalitnému BDripu.(31.7.2014)

• prengel

Priznám sa radšej hneď na úvod, nechutí mi veľmi ázijská tvorba, nakoľko mám stále problém rozlišovať tváre /asi ako každý Európan- ale zrejme to funguje aj opačne/, každopádne tu mi hlavný hrdina Donnie Yen, náramne pripomínal nášho krčmára /pozdravujem Milana Ziga ;) a hlavný záporák Andy On sa tak neskutočne snažil pôsobiť ako Bratt Pit, až som na chvíľu zauvažoval či nie sú dokonca v nejakom príbuzenskom vzťahu. Tak či onak bolo zaujímavé sledovať kam sa uberá ázijská kinematografia, kamera ale najmä nočné scenérie miest prekrásne akurát príbeh a jeho podanie stále zaostáva za Európou i Amerikou, ak tu ale išlo prednostne o bezduché búšenie do ľudí, tak si k tomu môjmu hodnoteniu kľudne pridajte ďalšie hviezdičky mňa to úprimne nijak nenadchlo, ale dopozeral som to do konca plne odkázaný na CZ titulky.(14.11.2014)