Legenda o Kašparu Hauserovi (festivalový název)

• Itálie

Leggenda di Kaspar Hauser, La

Legend of Kaspar Hauser, The

Drama / Mysteriózní / Western

Itálie, 2012, 95 min

Davide Manuli

Davide Manuli

Vitalic

Povinnost nejen pro všechny milovníky elektronické hudby. 5 důvodů proč se na film podívat: 1. Vitalicův soundtrack, 2. Výborný Vincent Gallo, 3. Závěrečná scéna, 4. Svůdná Elisa Sednaoui, 5. Scéna, kdy se Kaspar podruhé setká s Vévodkyní je jedna z nejvtipnějších věcí, co jsem za tento rok viděl, hmmm he is very talented :-)(30.4.2014)

Další z těch filmů, ke kterým nelze zaujmout jeden určitý postoj. Jde o jakousi moderní DJ variaci na italské westerny, ke kterým je zakomponována postava Kašpara Hausera, o které bych doporučoval si něco přečíst. Definitivně jeden z těch filmů, co se o něco nového, a přitom tak povědomého, snaží a takových člověk moc nevidí. Naháněl jsem to dva roky.(4.7.2014)

Podobně, jako v případě některých místních uživatelů, dalo by se s určitou nadsázkou říct o Vincentu Gallovi, že je tak trošku herecký uchylák. Hraje povětšinou v různě hodnocených filmech, ty však mají jeden společný znak. Jsou úplně jiné, než na jaké jsme zvyklí a to je přesně i ten případ Kašpara Housera. Vůbec se tady nebudu pouštět do nějakého hlubšího, teoretického rozboru, co to mělo vlastně celé za význam, to ani náhodou. Zkusím jen svými vlastními skromnými slovy říct, jaká na mě tahle šílenost zanechala dojem. A ten je rozhodně pozitivní, řekl bych málem stoprocentní. Počínaje hudbou, přes herce, neherce, příběhem, nepříběhem a konče již výše jmenovaným Vincentem, kterému tahle role sedla, jako špunt do dřezu. Naprosto dokonale, což můžu říct s klidným svědomím o tomhle celém, grandiózním spektáklu. Skoro pět.(20.2.2015)

Hrozně "nedivácký" film, Troška by z něj spadl ze židle. Ten film je víceméně tvořen statickými obrazy a pospojován volnými epizodkami, v jejichž průběhu se odehrávají věci, které nikterak neposouvají děj a zajímavé jsou spíše kompozičně nebo hereckou performancí. Přišlo mi to tak nahodilý a nesourodý, až se mi zdálo, že to ani není možný nějakým způsobem interpretovat a bavit se tak nějakými významy. Nicméně to má skvělý soundtrack, stylizované postavy a v některých případech i dost fyzický herecký výkony.(15.5.2016)

Chvílemi trochu plochá a příliš čitelná (nepatřím k "tanečním dětem" a v mytologiích, jakož i v pop-kultuře se celkem vyznám), leč převelice zábavná taškařice.---------- Androgynní Kašpar (Silvia Calderoni) či Legendary Stardust Cowboy, Zíggy nebo Iggy – my máme "božího jezdce" Arnoštka a na něm nenajdeš chyby...(16.10.2013)