poster

Challenger (TV film) (festivalový název)

 • Velká Británie

  Feynman and the Challenger

 • Velká Británie

  The Challenger Disaster

 • Velká Británie

  The Challenger

 • Slovensko

  Challenger

Drama / Dokumentární

Velká Británie / USA, 2013, 90 min

 • B-Boy1
  ****

  75% ... Zaujímavý náhľad do politiky NASA a do vyšetrovania komisie ohľadom príčiny výbuchu raketoplánu Challenger v 1986. William Hurt bol perfektný.(26.12.2014)

 • Aky
  *****

  Možná v hodnocení trochu přestřeluji, ale pro Richarda Feynmana mám slabost již léta, dlouho před vznikem tohoto filmu. Jeho knižní předloha se mi zdá ještě o poznání lepší, zejména plastičtější skrze návraty do válečných dob, kdy tým skvělých amerických fyziků pracoval na vývoji atomové bomby, ale i tahle dramatizace to podstatné z knížky zachovává.(27.6.2014)

 • Splasher
  ****

  Feynmana jsem znal jen z jeho přednášek a jakožto držitele Nobelovky. Vůbec jsem netušil, že byl členem vyšetřovací komise Challengeru. Samozřejmě je to celé lehce poupravené, kvůli vyprávění a dramatizaci. Například to dle filmu vypadá, že až díky Feynamanovi začali zkoumat vliv nízké teploty. Naopak to bylo to první, na co většina upozorňovala, včetně CNN, která (jako jediná velká zpravodajská stanice) vysílala živě z místa. Mimochodem na zveřejněných rozhovorech mezi posádkou a KSC můžete zaslechnout i pár vtípků na téma studeného počasí. Feynman poukázal hlavně na absurdní pravděpodobnost selhání, kterou si NASA stanovila. Dále na velké chyby v komunikaci NASA a dodavatelů. Svoji roli sehrál i při oné demonstraci účinků chladu na těsnění SRB.(2.10.2016)

 • Tosi
  *****

  Jestli se tímto způsobem setkat ve filmu s vědou a fyzikou, tak velké ano. Klidně ještě stokrát...a to jsem si chtěl po obědě pustit něco co mě uspí, jenže po pár minutách jsem seděl metr před televizí. Poutavě i poučně natočené a skvěle zahrané plíživé drama.(15.7.2014)

 • CiTrus007
  ****

  Tento film mě příjemně překvapil svým ponurým realismem, díky kterému se z poněkud ploché předlohy vyšetřování havárie Challengeru vyloupnulo plnokrevné investigativní drama z doby dozvuků studené války. William Hurt, který mistrně stvárnil vyšinutého akademika za zenitem, své postavě vtisknul charakter a svědomí, čímž příběh nabírá na morálním rozměru. Film je vzrušující, má svůj styl i spád. Nejvíce si na něm asi cením dobové akurátnosti. 8/10(15.5.2014)

 • - Keď Feynman (Joanne Whalley) zvracia na pánskych záchodoch, splachuje toaletu moderným automatickým splachovačom. Takéto moderné toalety však v roku 1986 neexistovali. (Laslo)

 • - William Hurt a Brian Dennehy sa stretli pred filmovými kamerami po 30 rokoch od ich predošlého spoločného filmu Gorky Park (1983). (Laslo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace