poster

Záblesk slávy

 • USA

  Sparkle

 • Slovensko

  Záblesk slávy

 • Velká Británie

  Sparkle

Drama / Hudební

USA, 2012, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fruitixx
  *****

  Tak první komentář jsem ještě nepsal, tak doufám, že nikoho nesklamu. Ze začátku mi film tak trošku připadal, jako bych se díval na pozadí rodiny Jacksonových, ale podobnost je asi jen zdánlivá, jak se nakonec ukázalo a později jsem se i dočetl. Celý film měl být mimo jiné asi také k dodání síly Whitney Houston, která záhy po natáčení bohužel zemřela na předávkování kokainem. Jinak se ve filmu odehrávají děje, nejen ohledně drog, které jsou v životě neměnné, pokud se rozhodují lidé stejně. Každopádně stojí za to skouknout, nemám co bych vytknul.(2.12.2012)

 • MartinSTFC
  ***

  Na film jsem se díval jen kvůli Whitney. Bohužel, film jako takový mě absolutně nezaujal a Whitney v něm měla tak žalostně málo scén, že jsem si jí ani pořádně neužil. Čili mé hodnocení nemůže být vyšší, než tři hvězdy. Celý příběh byl tak nějak nezáživný, herecké výkony přehrané. To bude asi tím, že skoro žádná z hlavních hrdinek není herečka. Bohužel, film by u mě bez Whitney zcela propadl. Avšak z úcty a obdivu k ní, film neodsoudím zcela. Celkem mě i zaráří fakt, že Whitney se v podstatě podílela na zfilmování jejíjho vlastního života. Sláva, drogy, hořký konec. Škoda, že takoví lidé jsou slepí sami k sobě, dnes tu s námi mohla Whitney ještě být.(1.2.2014)

 • demovka
  ***

  Nebylo to špatné. Přitažlivé na filmu jsou šaty hlavních hrdinek, písničky a samozřejmě Whitney. Mně osobně se líbilo velké množství tmavých tváří, velkých tmavých očí a hustých vlasů. Všichni chválí Whitney Houston. Je dobře, že tam je a že za sebou nechala takto příjemnou tečku. Dle mě ve filmu vypadala, že její jiskra je pomalu ta tam. Čekala sem, že bude trochu líp hrát. Nebo je to tou jiskrou, nevím. Když se energicky pohybovala po svém domu, věřila jsem ji to. V momentě, když odcházela Sister z domu, ona seděla s pravítkem v zádech a většinu emocí odehrála Carmen Ejogo. Když přišly (matka) do potyčky se Sparkle, už to bylo lepší, myslím její emoce ve tvářích. A na konci už vypadala velice dobře. Myslím, že kladné vyznění její povahy ji (jako herečce) sedělo daleko líp. O Carmen jsem už psala, potřebovala by do filmu trochu víc pigmentu, ale budiž, můžeme si říct, že měly bílého otce. Tika Sumpter byla z nich herecky nejlepší, byla velice přirozená. Mike Epps byl statický a Derek Luke byl vyborný, ale vypadal opravdu jako by mu bylo 18náct. Hned jak to odešlu, podívám se, kolik mu opravu je. Pokud víc, zahrál to tedy opravdu dobře.(2.4.2014)

 • Frameline
  ***

  Afro telenovela pro hospodyňky po nedělní mši. Whitney zpívá skvěle, nemá moc co hrát, ale i tak působí přesvědčivě. Herectví Jordin spočívá v koulení očima, ale pěvecky je vynikající. Příběh musel Whitney připomínat vlastní prohry a potíže v soukromí, proto asi film vzala. Nakonec se nedožila ani premiéry. Pro ctitele soulu je tu skvělá hudba, celkem vtipné odkazy na legendární label Motown, ikonu Dianu Ross nebo Marvina Gaye. Všichni afroameričané jsou elegantní, pohlední, finančně zabezpečení a talentovaní, neexistují žádné problémy s bělošskou většinou, která tu koneckonců hraje druhé housle. Nicméně jako vzpomínka na Whitney je to celkem příjemný šálek čaje pro zimní podvečer.(21.1.2014)

 • ABLABLABLA
  ***

  Za prvé - nemůžu si pomoct, ale ta Sister mi neskutečně svými grimasami připomínala Havlovou aka Veškrnovou. Za druhé - zase jeden hudební film, co šlápl vedle. Nebylo to špatné, ale zároveň se to táhlo jak nudle, bylo jasně předvídatelné a nikterak zajímavé nebo lišící se od jiných snímků tohoto žánru. Světem odjakživa vládne vypočítavost ženská i mužská, problémy s matkou, násilí na ženách, které se nebrání a taky to tu bude pořád, takže nic neobvyklého. Ale tak polovinu těch šatů, co tu sestry měly, bych chtěla taky hih:)(23.3.2014)

 • - Role sestry byla nabídnuta Paule Patton. (spiderpig)

 • - Whitney Houston, která si ve filmu zahrála jednu z hlavních rolí, se premiéry nedožila. Zemřela ve věku 48 let. Samotný film měl symbolizovat její návrat k herectví. (R´Hell)

 • - Do role Sparkl Williams byla původně zvažována Raven-Symoné. (spiderpig)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace