Přinucen k boji

• Kanada Forced to Fight
všechny plakáty

Vysloužilý šampion ilegálních bojů se vrací do ringu, aby zachránil svého mladšího bratra před krutým mafiánským šéfem. Shane Slavin (Gary Daniels) kdysi býval jedním z nejdrsnějších bojovníků široko daleko. Dny slávy už jsou ale dávno pryč a nyní Shane touží usadit se a založit si rodinu. Když ale jeho mladší bratr naštve hlavouna z podsvětí (Peter Weller) s drsnou reputací, Shane souhlasí, že bratrovy dluhy splatí v aréně. V minulosti byl Shane vždy vítězem, nyní je ale každý boj těžší a je jen otázkou času, kdy se Shane dostane do rvačky, ze které už neodejde. (oficiální text distributora)

Wacoslav1

Tak poselstvi tohoto filmu je jasny Gary Daniels by na to porad mel jenom si musi davat bacha pri vyberu roli a filmu ve kterych se predstavi bohuzel problem je v tom ze si evidentne moc vybirat nemuze a vezme to co je prave po ruce jenomze jeho prednost neni zrovna v kecech tim nechci rict ze by byl spatnej herec to ne ale preci jenom za nej mluvi predevsim fighty a ne reci tim chci rict ze se tu moc zvani a malo bojuje Peter Weller zvlada toho zaporaka z gracii a od zacatku je doslova na pest jeho vykon je rekl bych nejvetsim pozitivem ale to zni asi trochu divne u filmu kde by logicky tim nejlepsim meli byt souboje bohuzel na moje gusto Gary vic dostava nez rozdava a uplne nejvic mne srali ty souboje ktery musel umyslne prohrat protoze mu to ten zmrd Weller naridil no neco malo si preci jenom z jeho neodolatelnyho zpusobu boje uzijeme a nutno dodat ze porad vypada skvele jenom by to chtelo kvalitnejsiho rezisera lip financovanej projekt a tenhle borec by nam jeste ukazal co v nem je takhle mi podzim jeho kariery spis pripomina boj o preziti a ucast v cemkoliv jenom aby se udrzel v kurzu a to je skoda zatracene velka skoda... ()

Rominator

Shaneův mladší bratr Scotty se dostává do problémů se svým manažerem Dannym G, protože odmítá zápasit podle jeho pravidel a dluží mu nemalou sumu peněz na špatných sázkách. Danny G (Peter Weller) ztratí trpělivost a nechá Scottyho zmlátit a ten skončí v nemocnici. Shane (Gary Daniels) se po letech vrací do ringu a snaží se dluh mladšího bratra urovnat. Souboje nepřekvapí něčím originálním a jsou všechny vesměs podobné, ale jsou jedinou koukatelnou věcí v tomhle filmu. Dialogy jsou velmi špatné a Shaneův vývoj z klidného člověka v zuřivce v průběhu filmu také nedává moc smysl. HODNOCENÍ 20% ()

mzss1

Tak teda, jsem ohromen. Opravdu se to povedlo. Garyho Danielse jsem si už všimnul v pár filmech, kde se hezky pral, ale měl vždy menší a téměř vždy zápornou roli. V prvních Expendables jeden souboj měl, ale lepší souboj měl třeba proti austinovi ve filmu Dcera jako rukojmí. No a ještě v pár filmech se objevil. No a nedávno jsem se rozhodl zkompletovat si pár jeho filmů. Začal jsem namátkově výběrem filmu Řez diamantem. To vlastně nebyla moc štastná volba. Ten film byla hodně velká parodie na akční žánr, jediné co se mi tam líbilo byl Gary Daniels a jeho souboje, kterých nebylo moc, ale stály za to, takže jsem filmu Řez diamantem dal 2* (35%). No a tenhle snímek Přinucen k boji je vlastně pro mě druhým filmem, kde jsem shlédl Garyho v hlavní, kladné roli. Filmu jsem se trošku obával, že to bude horší béčko, ale dopadlo to hodně vydařeně. Mám rád béčkové herce Stevena Seagala, Dlopha Lundgrena a Jean-Clauda Van Damme - toto je pro mě výborná trojice. A ještě mě poslední dobou baví Scott Adkins. No, ještě se jich určitě pár najde, třeba Norris. Gary Daniels sice zatím pro mě nedosahuje jejich úroven, ale je těsně za nima. Je to sympaták a až v tomhle filmu mě bavil nejvíc. Hrál uvěřitelně a někdy se mu pomohla i nějaká ta dramatická poloha. Takže to nějak shrnu. Úvod filmu je dobrý. Bratr Danielse má pěkný průšvih, je zmlácen a Gary bude mít šanci z toho bratra dostat. A to tím, že bude pracovat pro záporáka Wellera. Bude muset projít nelegálním turnajem zápasů. Takže tu máme ještě před vypuknutím turnaje jeden slušný souboj před autoservisem, kdy se Gary opravdu předvede. Poté následuje tréning, kdy později Weller rozhodně, že je Gary připraven jít do turnaje. Takže i tréning měl slušnou choreografii. Soubojů v turanji je zde poměrně dost a jsou perfektně natočeny, sice nedosahují takové kvality jako ve filmech Neporazitelný 2,3. Nelíbilo se mi, že některé zápasy byly problýskané reflektory, někdy byly moc přehnané, ale to není veká chyba. Další chybou ale je, že ho Weller začal vydírat, by v některých zápasech prohrával, ale holt to patří ke scénáří filmu. Co se týče příběhu, dramatických a neakčních scén tak jsem doslova nadšen, protože byly uvěřitelné a ani na chvíli jsem se nenudil. Nelíbil se mi jeden zvrat, kdy se ve filmu stalo něco dost negativního, ale dalo se to přenést. A finální zápas byl nejlepší. Úplný konec filmu bych si také představoval trochu jinak, dramatičtěji, ale dalo se to. Herecké obsazení je na tom výborně - všichni mě bavili. Gary Daniels - výborný výkon. Peter Weller, záporák jak má být. I ostaní dost v pohodě. Hudba byla na béčko zvládnuta velmi dobře. Takže jak to ještě zrekapitulovat. Prostě skvělý napínavý film, dost zápasů, dobrý příběh. A ještě musím pochválit Danielse, že kolikrát se přestal ovládat a odnesla to i jeho rodina jak řval - takže dramatická poloha také celkem vydařená. No a zápory jsem jmenoval už. Jeden negativní zvrat, mohl být lepší konec, lépe přehlednější bitky - jako pěkně natoečené, ale ty reflektory mi vadily, a trochu přehnanost, kdy se tam mlátila jako do pytle. Jsou určitě lepší filmy, ale toto je pro mě zatím nejlepší Danielsův film. Sakra, jmenoval jsem zápory, ale film vidím dost pozitivně. Takže celkově hodnotím na velmi zasloužených 82% = **** () (méně) (více)

SeBig

Jediný co mě tu štvalo byla Garyho role, ale to je kvůli scénáři, kde se choval fakt jak kretén. Jinak fighty, příběh, postavy, záporák parádní! ()

Lacike

Po kazdej stranke je to len priemerna arenovka, ktora v ziadnom ohlade nema na sucasnu spicku Undisputed 2&3. Napriek tomu mam z nej nadpriemerne dobry pocit. Preco? Vdaka tej evidentnej snahe vsetkych zucastnenych tvorcov dosiahnut s minimalnymi prostriedkami maximalne kvalitný vysledok. Takze mi tentoraz nevadi, ze to nejak extra vysoko nedotiahli. Nebojova omacka funguje v pohode bez toho, aby som mal potrebu ju pretacat. Ustredny hrdina je dostatocne sympaticky na to, aby som mu fandil. Snaha o hlbsie prekreslenie jeho psychickeho vyvoja sica naraza na herecke limity Garyho Danielsa, ale napriek tomu to na mna pôsobilo skôr roztomilo ako trapne. Peter Weller si svojho zaporaka, ktory organizuje zapasy, uhral lavou zadnou a prial som mu bolestivy koniec. Takze dej je v pohode. A bitky su dost nevyrovnane. Paradoxne je najlepsi trening, ktory sem tam obsahuje aj nejake komplikovanejsie chvaty. Zato jednotlive zapasy su dost tuctove a az finale konecne zase za nieco stoji. Hlavnym dôvodom je pravdepodobne znova nizky rozpocet. Pri treningu si mohli dovolit opakovat zabery viackrat, kym neboli dostatocne dobre, zato pri bitkach ktorych sa ucastnia aj statisti museli evidentne tocit dost narychlo. Napriek jednoduchej choreografii aspon ocenujem normalny prehladny strih a slusnu kameru, takze mate prehlad kto koho a cim vlastne trafil. Takze na zaver. Je evidentné, ze ten film ma priestor pre zlepsenie v kazdom ohlade a vela divakom bude pravdepodobne pripadat ubohy, ale ja som rad, ze mi toto becko sadlo. Minimalne kvôli mojmu oblubencovi Gary Danielsovi, ktory je stale v obdivuhodnej forme. 6/10. ()

Ouwen

Naprostá spokojenost. Čím víc se to blížilo ke konci, tím víc mi to připomínalo Ring Of Death. Myslel jsem, že se film bude odehrávat ve věznici, ale je jen dobře, že se tvůrci neopakují. No, jdeme na rozbor. Pro takové béčka, kde se dá hrdinovi fandit mám slabost, zejména když jde o akční film, kde se lidi třískají. Tady mi však obsazení nesedlo, Daniels je skutečně příliš starý, škoda, že přesně tohle bylo v úmyslu tvůrců, měly tam radši obsadit Johnnyho Stronga. Ale i Gary je v pohodě, spíš je to tím, že nemá takové charisma, jako Strong. Zbytek obsazení, až na bratra Garyho stojí na kokot, takže se k němu nehodlám víc vyjadřovat. Hudba nic moc, jen na konci mi sedla, též měla být lepší, tvrdší rock pro takovej tip filmů. Co se týče soubojů, jsou vážně super! Mají choreografii, Muay Thai samozřejmost, náznak MMA se najde, mají ale dva zápory. Občas kamera jde mimo, nelze vidět, zda vůbec údery/kopy zapadají, jenže když jde o chmat, tak je kamera v pohodě a druhej zápor, občas přijdou, jako válení se, čekání na úder a často se to opakuje. Ale baví to a o to jde. Dialogy cajk. Těším se na další podobnej film:) 9/10 ()

Ellmariachi

Všichni asi hrozně moc chtěli a všichni se rozhodně snažili. To je fakt vidět. Až mě bolí psát větu, že někdy ani to nestačí. Na to, že film měl jen hodinu a půl jsem se u toho strašně trápil. Tréningová koláž byla možná to vůbec nejzábavnější. Souboje hrozně pomalé a na rozdíl od konkurence jsem se do nich vůbec nedostal. Přišlo mi, že jediný bijec Daniels, který fakt vypadá dobře by jinde dostal na budku za dvě kola. Příběh je v pohodě a kdo bavil byl šéfík. Ten byl fakt přísnej. No jenže vlastně i docela blbej. Když se ohlédnu zpět není krom snahy co chválit. Trošku je mi to až líto ale u mě 40 procent. ()

kaposlav

Film je pre mladistvých, puberťákov a jednoduchých ľudí. Takéto filmy si svoju éru prežili po páde socializmu a v dnešnej dobe sú to také retrozlepence. Ku koncu filmu mali čo robiť aby to dejovo nejako sedelo a poniektoré veci fakt len prilepili do deja ako toho detektíva. Po tom čo človek mentálne dozreje a ma hromadu iných starostí ako len škola, film a ísť spať, tak takémuto filmu sotva udelí viac ako 3*. Dosť pravdepodobne aj menej ako 3*. Film obsahuje to čo dnešna mládeš chce vidieť - bitky, krv, násilie. Chýbali tam len drahé autá a štetky. ()

Martin741

Ciry podpriemer, po Expendables sa Gary Daniels snazi .. jaxom si vsimol, jeho silna stranka su suboje a nie kecy ... tu sa keca az prilis, a to nie je dobre, teda nie dobre pre Danielsa, ze jo : 40 % ()

Johnny.ARN

Veľa súboj, to tento film zachránilo. Neboli nejak extra oku lahodiace, ale bolo ich veľa a Daniels sa biť vie. Dej klasika, záver tiež. 2 z 5 ()

ywo666

Hmm. Ako ohodnotiť tento film. V podstate súhlasím s komentom od Lacikeho. Force to fight veľmi trpí nedostatkom financií, a priznajme si to, aj nedostatkom talentu. Ale zas treba uznať, že z toho vytrieskali čo sa dalo. Daniels už je starý, ale stále si drží formu. Herecky nič moc. Sedia mu iba nasraté polohy. Weller je veľmi slušný záporák. Na pomery. Bitky sú dobré, ale majú svoje muchy. Quastel nie je žiaden super režisér. Ale raz za čas vytiahol nejaký solídny záber. Vidím to na 50%. Dávam slabé tri*. Ale pozor tri céčkové hviezdy. Lebo toto nie je ani druhá akčná liga. Takže neporovanávať s trojhviezdičkovými vysokorozpočtovými filmami. ()

Lefty86

50% tak zhruba odpovídá kvalitě filmu. Jestli pro mnohé je například JCVD špatný herec tak Gary Daniels je pro mě po herecké stránce naprostý dřevo. Jeho mimika apod.. tragédie. Na souboje by pořád rozhodně měl a je ho celkem škoda, ale tady bylo vidět hlavně při úderech rukama že v tom není žádná síla a že je to jen jako. Příběh byl celkem jednoduchý což je kouzlo některých podobných filmů a není to na škodu, ale tady mi to nějak vadilo. Zkrátka tenhle film není nic k čemu se budu vracet a z čeho bych byl odvařenej. Konec to trochu zachraňuje ale zase jsem nějak nechápal proč vybrali jako nejnebezpečnějšího soupeře takovýho tlustýho strejdu, každý jiný by byl lepší než tenhle šašek. ()

Hapretor

Garymu to kope solidně, i když mu táhne na padesát. Klobouk dolů. Ale po herecké, scénáristické a režijní stránce slabota. Jen na zabití času. A díky tomu, že přeci jen Gary není úplně vyschlý a má ještě páru, dá se na to koukat. O důvod víc makat v posilovně až do důchodu. Krásná ukázka, že se to na stará kolena vyplácí. ()

Clark_Kent

Gary Daniels klasickej typ béčkového herce podobně jako Adkins ? Van Damme, Lundgren atd. Malinko horší béčko ale dalo se koukat. ()

Vykuk

Tak za mne hlavní hrdina krajně nesympatický, stárnoucí uhlazenec, příběh nic moc a celkem zbytečný dějový zvrat s neadekvátní reakcí hlavního hrdiny. Souboje nejsou špatné, ale nedotažené, nepůsobí moc uvěřitelně, spíš jako z wrestlingu (hrané), taky se odehrávají na velmi malém plácku, dost kupodivu, že občas to neschytal i nějaký přihlížející a omezený počet soupeřů, někteří se objevují i několikrát. Závěrem... slušné céčko, na které jsem se dodíval až do konce, neurazilo, trochu zklamalo tam kde nemuselo... 2 stárky akorát. ()

hony23

Návrat do začátku 90. let, kdy podobných filmů byly plné videopůjčovny. V tomto případě jde ale jen o slabý odvar, fighty v aréně jsou nudné a děj filmu je chvílemi až neuvěřitelně stupidní. Zde by pomohl jen Bolo Yeung v nejlepších letech... ()

migl

Stále ten istý dookola omieľaný obsah týchto "kataratistických" blbostí 90-tych rokov,brat zachraňuje brata alebo sestru alebo naopak... Už som aj zabudol na "hviezdu" bumprásk filmov minulého storočia G.Danielsa ()