Z metropole (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2006, 571x 25 min

• MM_Ramone

Praha je najväčšie mesto v Českej republike. Žije tam viac ako milióndvestotisíc obyvateľov. Má rozlohu takmer 500 km štvorcových. Zároveň je aj hlavným mestom, v ktorom sídli vláda a prezident. Má bohatú históriu. Je jedným z najdôležitejších hospodárskych a kultúrnych centier Čiech. Patrí medzi najkrajšie mestá v Európe. Takže takáto významná metropola si určite zaslúži, aby mal spravodajský, publicistický magazín o živote v nej vyhradené svoje pevné miesto vo vysielaní verejnoprávnej televízie. **(2.10.2012)

Dobře, ještě umím pochopit nízké hodnocení u lidí co nebydlí v Praze nebo nesnáší Prahu a ještě víc pražáky (většina pražáků už jsou beztak z celé ČR) sice nechápu proč by se na tenhle pořad dívali, ale dejme tomu, že je taková tradice nadávat na pražáky a na Prahu. Ovšem pokud se někdo v Praze narodil a má k ní vztah, co může chtít víc ? Tolik fantastických reportáží o zajímavých lidech, stavbách, příbězích, historii, to je prostě radost sledovat, Možná vůbec nejlepší pořad České televize.(15.7.2018)

Povedený pořad o Praze. Vypráví se zde jak se v Praze žilo kdysi, ale i teď. Kam stojí za to, jít se podívat. A nejen za kulturou, ale i za architektonickými zajímavostmi či zákoutími. V posledních dílech je vsuvka o Pražských dvorcích, které si dnešní nájemníci předělávají na takové relax zóny. Vždy si ráda sednu k televizi, když dávají tento pořad.(20.12.2013)

Možno samotní obyvatelia Prahy a určite potom ich neprajníci a posmievači túto reláciu vnímajú inými očami, ale pre mňa, ako niekoho, kdo byl v Praze pouze jednou v životě páč to mám trochu z ruky, je väčšina reportáží mimoriadne zaujímavá, lebo ukazuje, že Praha nie je iba Hrad, Karlov most a Václavák. Obzvlášť potom cykly ako pražské dvorky ukazujú miesta Prahy, kam sa väčšina ľudí nikdy nepozrie a zrejme o nich ani nevie a pritom ak sú prezentované takto pokope, predstavujú pre mňa osobne častokrát zaujímavejší materiál, než všetky pohľadnicové pamätihodnosti.(31.10.2016)

• Drom

No ty vole, vždycky sem si přál, aby dávali pořad o tom, jak si žijou pražáci v ZOO. Teda v Prahe. No a můj sen se splnil. Všichni se teď tedy můžeme pravidelně kochat v bezmála půlhodinovém magazínu tím, co se kde dementního a nezáživnýho stalo, děje nebo má stát v našem předním maloměstským vidlákově. A považte, beze strachu, že bychom se snad dozvěděli něco nekorektního nebo snad dokonce zajímavého. Vidláci vidlačí. Vidláci se socializují. Vidláci pořádají vidloakci. Vidláci si myslí, že žijou ve velkoměstě. A moře dalších vidláků a jejich aktivit na pražské návsi. Tak hurá z metra na pole!(19.7.2014)