poster

Z metropole (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2006, 632x25 min

 • JR4
  *****

  Možno samotní obyvatelia Prahy a určite potom ich neprajníci a posmievači túto reláciu vnímajú inými očami, ale pre mňa, ako niekoho, kdo byl v Praze pouze jednou v životě páč to mám trochu z ruky, je väčšina reportáží mimoriadne zaujímavá, lebo ukazuje, že Praha nie je iba Hrad, Karlov most a Václavák. Obzvlášť potom cykly ako pražské dvorky ukazujú miesta Prahy, kam sa väčšina ľudí nikdy nepozrie a zrejme o nich ani nevie a pritom ak sú prezentované takto pokope, predstavujú pre mňa osobne častokrát zaujímavejší materiál, než všetky pohľadnicové pamätihodnosti.(31.10.2016)

 • Drom
  *

  No ty vole, vždycky sem si přál, aby dávali pořad o tom, jak si žijou pražáci v ZOO. Teda v Prahe. No a můj sen se splnil. Všichni se teď tedy můžeme pravidelně kochat v bezmála půlhodinovém magazínu tím, co se kde dementního a nezáživnýho stalo, děje nebo má stát v našem předním maloměstským vidlákově. A považte, beze strachu, že bychom se snad dozvěděli něco nekorektního nebo snad dokonce zajímavého. Vidláci vidlačí. Vidláci se socializují. Vidláci pořádají vidloakci. Vidláci si myslí, že žijou ve velkoměstě. A moře dalších vidláků a jejich aktivit na pražské návsi. Tak hurá z metra na pole!(19.7.2014)

 • Enšpígl
  *****

  Dobře, ještě umím pochopit nízké hodnocení u lidí co nebydlí v Praze nebo nesnáší Prahu a ještě víc pražáky (většina pražáků už jsou beztak z celé ČR) sice nechápu proč by se na tenhle pořad dívali, ale dejme tomu, že je taková tradice nadávat na pražáky a na Prahu. Ovšem pokud se někdo v Praze narodil a má k ní vztah, co může chtít víc ? Tolik fantastických reportáží o zajímavých lidech, stavbách, příbězích, historii, to je prostě radost sledovat, Možná vůbec nejlepší pořad České televize.(15.7.2018)

 • sikina
  *****

  Povedený pořad o Praze. Vypráví se zde jak se v Praze žilo kdysi, ale i teď. Kam stojí za to, jít se podívat. A nejen za kulturou, ale i za architektonickými zajímavostmi či zákoutími. V posledních dílech je vsuvka o Pražských dvorcích, které si dnešní nájemníci předělávají na takové relax zóny. Vždy si ráda sednu k televizi, když dávají tento pořad.(20.12.2013)

 • gogos
  ****

  Zajímavý reportážní týdeník z našeho hlavního města, který se však nevěnuje financím, politice, skandálům či celebritám. Důležité jsou zde informace pro běžného občane, které jsou podané formou zajímavých reportáží. Kde se koná jaká akce, kde se co staví/chystá, kam se vydat na výlet apod.... Příjemná půlhodinka :-)(24.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace