Z metropole (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2006, 632x25 min

Povedený pořad o Praze. Vypráví se zde jak se v Praze žilo kdysi, ale i teď. Kam stojí za to, jít se podívat. A nejen za kulturou, ale i za architektonickými zajímavostmi či zákoutími. V posledních dílech je vsuvka o Pražských dvorcích, které si dnešní nájemníci předělávají na takové relax zóny. Vždy si ráda sednu k televizi, když dávají tento pořad.(20.12.2013)

• Drom

No ty vole, vždycky sem si přál, aby dávali pořad o tom, jak si žijou pražáci v ZOO. Teda v Prahe. No a můj sen se splnil. Všichni se teď tedy můžeme pravidelně kochat v bezmála půlhodinovém magazínu tím, co se kde dementního a nezáživnýho stalo, děje nebo má stát v našem předním maloměstským vidlákově. A považte, beze strachu, že bychom se snad dozvěděli něco nekorektního nebo snad dokonce zajímavého. Vidláci vidlačí. Vidláci se socializují. Vidláci pořádají vidloakci. Vidláci si myslí, že žijou ve velkoměstě. A moře dalších vidláků a jejich aktivit na pražské návsi. Tak hurá z metra na pole!(19.7.2014)

• MM_Ramone

Praha je najväčšie mesto v Českej republike. Žije tam viac ako milióndvestotisíc obyvateľov. Má rozlohu takmer 500 km štvorcových. Zároveň je aj hlavným mestom, v ktorom sídli vláda a prezident. Má bohatú históriu. Je jedným z najdôležitejších hospodárskych a kultúrnych centier Čiech. Patrí medzi najkrajšie mestá v Európe. Takže takáto významná metropola si určite zaslúži, aby mal spravodajský, publicistický magazín o živote v nej vyhradené svoje pevné miesto vo vysielaní verejnoprávnej televízie. **(2.10.2012)

Dobře, ještě umím pochopit nízké hodnocení u lidí co nebydlí v Praze nebo nesnáší Prahu a ještě víc pražáky (většina pražáků už jsou beztak z celé ČR) sice nechápu proč by se na tenhle pořad dívali, ale dejme tomu, že je taková tradice nadávat na pražáky a na Prahu. Ovšem pokud se někdo v Praze narodil a má k ní vztah, co může chtít víc ? Tolik fantastických reportáží o zajímavých lidech, stavbách, příbězích, historii, to je prostě radost sledovat, Možná vůbec nejlepší pořad České televize.(15.7.2018)

Zajímavý reportážní týdeník z našeho hlavního města, který se však nevěnuje financím, politice, skandálům či celebritám. Důležité jsou zde informace pro běžného občane, které jsou podané formou zajímavých reportáží. Kde se koná jaká akce, kde se co staví/chystá, kam se vydat na výlet apod.... Příjemná půlhodinka :-)(24.4.2016)