Z metropole (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2006, 571x 25 min

Zajímavý reportážní týdeník z našeho hlavního města, který se však nevěnuje financím, politice, skandálům či celebritám. Důležité jsou zde informace pro běžného občane, které jsou podané formou zajímavých reportáží. Kde se koná jaká akce, kde se co staví/chystá, kam se vydat na výlet apod.... Příjemná půlhodinka :-)(24.4.2016)

• MM_Ramone

Praha je najväčšie mesto v Českej republike. Žije tam viac ako milióndvestotisíc obyvateľov. Má rozlohu takmer 500 km štvorcových. Zároveň je aj hlavným mestom, v ktorom sídli vláda a prezident. Má bohatú históriu. Je jedným z najdôležitejších hospodárskych a kultúrnych centier Čiech. Patrí medzi najkrajšie mestá v Európe. Takže takáto významná metropola si určite zaslúži, aby mal spravodajský, publicistický magazín o živote v nej vyhradené svoje pevné miesto vo vysielaní verejnoprávnej televízie. **(2.10.2012)

• Drom

No ty vole, vždycky sem si přál, aby dávali pořad o tom, jak si žijou pražáci v ZOO. Teda v Prahe. No a můj sen se splnil. Všichni se teď tedy můžeme pravidelně kochat v bezmála půlhodinovém magazínu tím, co se kde dementního a nezáživnýho stalo, děje nebo má stát v našem předním maloměstským vidlákově. A považte, beze strachu, že bychom se snad dozvěděli něco nekorektního nebo snad dokonce zajímavého. Vidláci vidlačí. Vidláci se socializují. Vidláci pořádají vidloakci. Vidláci si myslí, že žijou ve velkoměstě. A moře dalších vidláků a jejich aktivit na pražské návsi. Tak hurá z metra na pole!(19.7.2014)

Možno samotní obyvatelia Prahy a určite potom ich neprajníci a posmievači túto reláciu vnímajú inými očami, ale pre mňa, ako niekoho, kdo byl v Praze pouze jednou v životě páč to mám trochu z ruky, je väčšina reportáží mimoriadne zaujímavá, lebo ukazuje, že Praha nie je iba Hrad, Karlov most a Václavák. Obzvlášť potom cykly ako pražské dvorky ukazujú miesta Prahy, kam sa väčšina ľudí nikdy nepozrie a zrejme o nich ani nevie a pritom ak sú prezentované takto pokope, predstavujú pre mňa osobne častokrát zaujímavejší materiál, než všetky pohľadnicové pamätihodnosti.(31.10.2016)

Povedený pořad o Praze. Vypráví se zde jak se v Praze žilo kdysi, ale i teď. Kam stojí za to, jít se podívat. A nejen za kulturou, ale i za architektonickými zajímavostmi či zákoutími. V posledních dílech je vsuvka o Pražských dvorcích, které si dnešní nájemníci předělávají na takové relax zóny. Vždy si ráda sednu k televizi, když dávají tento pořad.(20.12.2013)