Píše sa rok 303 a Barbora je krásna dvadsaťročná dcéra rímskeho guvernéra Dioscura. Rovnako ako jej otec, aj ona je pohanka, keď však otrokyňu Giulianu, ktorá pre ňu bola ako sestra, odsúdia na smrť, vzbúri sa proti nemu. Snaží sa zachrániť Giulianu i ostatných prenasledovaných kresťanov a napokon aj ona prijme ich vieru. Toto rozhodnutie navždy zmení je osud... (oficiální text distributora)

Morholt

Prokřesťanská rutina, která přeci jen od legendy trochu odbočuje a k Barboře je v případě popravy víc než milosrdná. Ale to mi nijak nevadilo. Na Barborku je hezký pohled, televizní výprava také ušla a i když je jasné, jaké skupině je film určený, nepůsobí to jako laciná agitka. Křesťana potěší, ateistu neurazí. 60% ()

Nataniel73

Veľmi pekne spracovaný film o prenasledovaní prvotných kresťanov, ktorý je plný naivnej lásky a utrpenia. V niektorých momentoch mi to pripomínalo ešte o čosi lepší film Quo Vadis, isté paralely tam rozhodne sú. Čo musím vyzdvihnúť je krásna hudba, dobrá kamera, veľmi pekná hlavná herečka, slušný dej a taká zasnená atmosféra, ktorá má potenciál pohltiť diváka. Je to aj patrične dojemné, niekedy až moc. Viem si predstaviť, že ranný kresťania sa správali podobne ako je to uvedené vo filme, ale realita rímskych čias mohla byť vystihnutá drsnejšie. Páči sa mi scéna s bičovaním, ale odhliadnuc od toho je film až príliš idylický a patetický. Kresťania sa jednoducho nechajú zabiť len aby išli do neba. Pritom ten pohanský obrad by im Boh určite odpustil. 75% ()

brumbrum

Pekne spravene, pozitivna message. Jedine minus je, ze film sa nedrzi historie - podla ustneho podania Barbaru zavrazdil jej vlastny otec bez pomoci Rimanov, z osobnej nenavisti voci krestanom. Vaznil ju 9 rokov vo vezi a zazila viacere zazraky, pre ktore je patronom hasicov a jaskyniarov a tusim este volacoho. No ale budiz, film je spraveny pekne :-). ()

MM_Ramone

Barbara bola dcérou rímskeho miestodržiteľa v Nikomédii, v Malej Ázii. Bola to veselá, mladá, krásna panna, ktorá mala rada život a ľudí. Aj keď pôvodom patrila ku vládnucej triede stala sa z nej kresťanka. Prijala krst a vpustila do svojho srdca Ježiša Krista. To však odporovalo rímskym zákonom. Kresťania boli nepriatelia štátu, pretože odmietali uznať božský pôvod cisára. Odmietli sa klaňať falošným modlám. Nechceli konať pohanské obety. Rimania ich prenasledovali a kruto trestali. Barbara sa aj napriek tomu stala jednou z nich. Toto rozhodnutie ju stálo život. Zomrela mučeníckou smrťou. Zavraždil ju jej vlastný otec. Bol to zaslepený karierista a morálny slaboch. Tesne pred tým ako posledný krát vydýchla, Barbara prosila Krista, aby všetci, ktorí si budú pripomínať jej utrpenie, boli ušetrení od smrteľných múk. Pán Boh jej prosby vyslyšal. Stala sa z nej svätá Barbara z Nikomédie. V rímskokatolíckej cirkvi je uctievaná ako ochrankyňa pred náhlou alebo násilnou smrťou a patrí do skupiny štrnástich pomocníkov v núdzi. *** ()

Richard768

Ak sa Barbora zaujímala o hviezdy a o vedu, tak prečo sa potom vôbec nepýtala na podstatu kresťanstva? Odbila to nasladlým úsmevom. Romantika nie je na škodu, no práve v dôležitej otázke obratu na inú vieru sme sa nedočkali dostatočného zdôvodnenia. Predsa každý, kto v živote hľadá pravdu, vie, že to neprebieha takto povrchne jednoducho. Zostáva ešte druhá nosná téma filmu, ktorou je vzťah otca a dcéry poznačený ideologickým rozporom. ()