Mladá rodina se vydává přes polovinu země do domu, kde chce začít znovu a zapustit tu kořeny. Idylické městečko vyvolává dojem, že se to podaří. Nikdo však netuší, že je čeká příběh zrady a zla, o jakém se jim nezdálo ani v nejhorších snech. Komplikovaný vztah dvou sester, z nichž každá hraje významnou roli ve starobylém rituálu, rozpoutá běsnění, které změní rodinu navždy. Příběh vyplývá z folklóru kolem starobylého města Stull v Kansasu. Místní obyvatelé věří, že město je jednou ze sedmi bran pekla. (10doktor10)

misterz

Myslím, že je tento hororík trochu podcenený, nebolo to až tak zlé, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Navyše podobné témy a námet o tajomnom diabolskom zle tam niekde z druhej, temnej strany mám veľmi rád. Miesenie CGI prvkov s klasickými hororovými prvkami ma síce v závere snímku trocha rozptyľovalo, no neišlo o nič hrozné. Hlavné, že bubák bol urobený vcelku dobre a zaujímavo a tiež, že v strašení to nebol žiaden amatér - maska bola fajn. Možno snáď by som sa ponoril trochu viac do toho mystéria okolo neho a okolo tej samotnej brány do pekla, pretože nejaké otázky predsa len zostali nezodpovedané, čo je veľká škoda. Ako neškodná hororová zábava to však nie je stratený čas. Lepší priemer. 65/100 ()

korbitch22

Slash by měl zůstat u cilindru, retka a brnkat si ty svoje zrádcovské notičky do svojí posraný kytary a nesrat se do filmu.Námět není vůbec špatný, ale tak mizernou režijní práci jsem neviděl od založení studia Asylum.Téma, ač je otřepané, je inspirované legendou o jedné z bran pekelných, kde místní obyvatelé musejí démonům dávat oběti, aby sami démoni nevystoupili z bran pekla a nezničili svět.To režisér ve filmu vůbec nevysvětlí a démona jen vzbudí a zase nesmyslně uspí, pro diváka neznalého amerického folklóru je to v prdeli, protože bude nadávat režisérovi, že děj nedává žádný smysl, já ho nesnáším za to, že spolehá na diváky, že tuhle historku všichni znají.Začátek docela ušel a první snová scéna byla skvělá, jenže pak nám rejža servíruje neskutečně rozvleklý a nudný děj, kde jsou dlouhé a zbytečné záběry úplně na všechno a na všechny.Atmosféru to má jak americký nezávislý indie film šmrncnutý Twajlajtem a to je u hororu prostě v prdeli.Démon je sice dobře udělanej, jenže když přijde na scénu už z ní nesleze, nevydává žádné zvuky, nejsou tu žádný lekačky jen opět série strašně dlouhých a unylých scén úplně o hovně, bez atmosféry.Všechnu tu zoufalost navíc dokonale ničí příšerná Slashova muzika, která se do hororu vůbec nehodí a celé to ve finalé vypadá jako jedna neumětelská fraška.Nápad by ušel, ale to by nesměl být režisér totální břídíl a producent Slash vysmažený kretén.Vždycky jsem byl zastánce Axla Rose, protože když Slash něco dělá, dělá to na půl a v tomhle případě na 10%.Mrdka, která si zaslouží opovržení a zapomenutí. ()

ricci.s

Nehovorím, že to bolo zlé, ale ten horor stojí na totálne idiotskej premise: Treba otvoriť bránu pekla, lebo Boh to tak chce, a potom ju treba radšej zatvoriť, lebo Boh to chce taktiež. Takže je nutné vytiahnuť z pekla nejakého toho démona a potom ho poslať tam, kam patrí. "Vyvolená" rodinka má proste smolu. Proste totálny blábol. Prvá hodina je ináč nuda na zbláznenie, pretože okrem nejakých podivných snov hlavnej hrdinky neponúka absolútne nič. Potom sa konečne niečo diať začne, ale tiež je to len také pobehovanie do neznáma pred jednou milou pekelníckou potvorou. Tá vyzerá celkom k svetu, kam sa hrabú ázijské vlasatice :-) Aspoň ma potešilo, že občas odkrágľovala niekoho, koho som ani nečakal. Ujsť sa pred dňou totiž nedalo, hlavní hrdinovia mohli šprintovať ako o život, dokonca aj na aute, ale aj tak ju mali stále za pätami, a to sa vliekla ako slimák. Sranda. Desivé to ale nie je ani trochu, zľakol som sa vlastne len jediný raz. Ale aspoň tá záverečná tretina ponúka celkom vtipnú hororovú zábavu. Je to asi jedna z tých lepších noviniek, ale vychvaľovať sa mi to veľmi nechce. (Keby však vytasila krídla ako na plagáte a začala tam poletovať, tie štyri hviezdy by boli isté). ()

George Stobbart

Zaujímavý horor. Hoci sa v ňom toho za prvú hodinu moc neudeje, užil som si (bez znalosti obsahu, komentárov či traileru) premýšľanie o čo tam asi pôjde; či iba o bláznivú komunitu, obetovania, reálne / historické / nadprirodzené zlo, alebo dokonca niečo iné. Keďže ono je od začiatku jasné, že s tými ľuďmi niečo nie je v poriadku a to mystérium a nebezpečenstvo visiace vo vzduchu udržiavali moju pozornosť. V záverečnej polhodinke to už potom vypuklo a nastal príjemne napínavý horor (s pekným využitím kombinácie praktických a CGI efektov), takže som spokojný a nechýbalo veľa, aby som šupol vyššie hodnotenie. ()

akisha

Název nelže v minimálně jedné věci. Slušňácká rodinka pastorova je tak otřesná, že jen těžko s nimi soucítit. Anne Heche příšerná, toužila jsem jí zabít. Z jejich dětí se mi zdála sympatická jenom dcera posedlá démonem. Příběh je tak fádní, že se k němu ani nelze moc vyjadřovat. Co ale zklame nejvíc je to, že to není vůbec, ale ani trošičku strašidelný. Ani záhadný to není. Ani krvavý. A ty dva mlaďoši a jejich románek - ech... Clancy Brown se tam vyskytoval příliš málo na to, aby to vytáhl trochu vejš, ale řvát umí fakt moc pěkně. Skutečně horor o hovně. ()

• Snímku produkovala spoločnosť Slasher Films, založená Slashom, gitaristom skupiny Guns N' Roses, ktorý k filmu taktiež vytvoril soundtrack. (xpantherx)