Main Krishna Hoon

• Indie मैं कृष्णा हूँ

Andrea1717

Napriek tomu, že animáky mám rada, to bolo šialene nudné. Juhi akoby trpela celý film, žiadna iskra, energia ako u nej bývalo zvykom. Vôbec ma to neoslovilo. Bol to film o deťoch, ale neviem či by som to deťom pustila. ()

Ramanam

Příběh jednoho sirotčince, který vede obětavá a milující žena, kterou představuje přední indická herečka Juhli Chawla, jeho obyvatel a hlavně nejmladšího přírůstku do této netradiční „rodiny“, pojmenovaného podle božího vtělení - Krišny. Zoufalý chlapec toužící po rodině je navíc indisponován epilepsií, která se ukázala jako velká překážka pro jeho bezproblémové osvojení, si jde jednou stěžovat na svůj úděl sirotka do chrámu boha Krišny. Ten obměkčen jeho slovy se mu zjeví jako dítě a doprovází ho při jeho dobrodružstvích proti četným bezprávím a zlu okolního světa..... Tématy i provedením zaměřeno na dětské publikum, a tak je k tomu i potřeba přistupovat. Kdo toto těžce vydýchává, tak ať se raději orientuje jiným směrem. Já s tím vůbec žádný problém nemám a už vůbec neřeším pro mnohé jistě zaostalou a primitivní animaci. Zajímá mě hlavně, co se skrývá „za“ příběhem. To, co je vidět očima je též důležité, ale bez vnitřního poselství a potřebné hloubky je možno označit i krásnou, ale prázdnou nádobu za zbytečnou, neb neplní svůj účel. A ano, zde jsem narazil. Vždy, když se setkám v indických filmech s tématem náboženství v jakékoliv formě, tak se nemohu ubránit souhrnému dojmu, že oni sice o tom strašně moc rádi mluví a zaštiťují se tím všude kde mohou, ale jsou stejně jako ona krásná nádoba - duchovně prázdní. Téma malého sirotka uvězněného v krutém světě a jeho přítele, samé to reinkarnace Boha je už samo o sobě přímo vybízející k hlubokým poselstvím, a to opravdu nejen pro děti. A ono nic, vůbec nic! Vše totálně materialistické. Pár kouzel, dětských hrdinů, kteří to nandávají těm zlým dospělákům a konec... Jaká to škoda a nevyužitá možnost něco naučit ty nejmenší! Hudba se mi líbila a pěkně doplňovala příběh. Jak hlavní písně, tak i ty podkresové. Flétna je vskutku úchvatný nástroj. K. Kaif a H. Roshan zde měli svých pár minut slávy. Scéna s K. Kaif..., no..., bylo to pro děti, tak tedy dobrá. Přiděluji pohodové tři hvězdy a nebudu nic zbytečně řešit a nic vytýkat, neb svůj účel to splnilo. Jen je mi líto, že hloubka příběhu a ponaučení zůstalo zcela nevyužité. ()