poster

Legenda Van Damme (TV seriál)

 • Velká Británie

  Jean Claude Van Damme: Behind Closed Doors

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 8x45 min

 • korbitch22
  *****

  Co si může fanoušek víc přát,než když o jednom z jeho nejoblíbenějších herců vznikne pořad,který do podrobna mapuje jeho život,zkoumá zákulisí natáčení,sledujeho jeho pocity a životní názory,jeho aktivity v dobách volna a jeho rodinu.Jean Claude se tu navíc otevřeně baví o svých závislostech na drogách a alkoholu,o svých rozvodech a svých životních chybách,nebojí se veřejně kritizovat ožehává témata,která se týkají jeho rodného města či praktik producentů.Prostě nám s otevřeným srdcem ukazuje sebe sama v pravdivém světle.Je to skvělý člověk,který plně chápe svoje chyby a omlouvá se za ně,zároveň to co dělá pro dobročinné účely je úctyhodné.Už si ani nepamatuju kdybych díl po díle sledoval něco se zatajeným dechem a nadšením.Dokonalá věc a pro fanouška téhle Belgické ikony naprostá povinnost a pro ty,kteří ho nemají rádi pleskanec do xichtu,protože ať si říkáte co chcete,Van Damme je dobrý herec a skvělý člověk.100%.(24.1.2012)

 • Figusek
  ****

  Kdo by nechtěl fotku s Van Dammem a ještě možná, kdyby si u toho mohl stoupnout před objektiv taky Bolo Yeung. I odpůrci JC by byli pyšní, chlubili by se a určitě by doslova machrovali, že mají fotku s panem karatistou. Já osobně tomu mladíkovi záviděl a krásný bylo, jak i on sám z toho byl hotovej. Van Damma mám rád, je velkou součástí mého filmového světa, vyrůstal jsem na jeho filmech a jsem spokojený, že jsem splnil povinnost fanouška a vychutnal si i jeho soukromý život v tomto solidním dokumentu... 70%(29.10.2013)

 • Jizni Tlapa
  *****

  "Každý,kdož nepatříš ke skalním fandům, shlédneš Legendu VD a dáš méňe ,než plný počet, nechť tě zasáhne JCVDho kopačka"..... Jean-Claude je sympaťák každým coulem a pohled "za dveře" si přeje ne-jeden jeho fanda. Legenda je obyčejně přirozeným pokoukáním, kde se Van Damme neprohání v nažehleném kvádru a kde není v každém záběru nataženej v provazu. Je to příjemná zpověd, kde je vám úplně jedno,že vidíte JC klišovitě brečet. Je mu 50 a je tady, ve skvělé formě..o to jde...(2.4.2012)

 • Pítrs85
  ****

  Velmi příjemné překvapení, tedy ani ne tak samotný dokument (ty mají britští tvůrci většinou zpracovány na vysoké úrovni), ale samotná osobnost JCVD. To, že žil v dobách své největší slávy jako rock'n'rollová hvězda, je všeobecně známo, to, že chvíli po ní žil životem ještě nevázanějším, taktéž víme, ale že se bude kolem své padesátky kát a za své hříchy se omlouvat a nic neskrývat za ubohé lži či polopravdy, mě skutečně zahřálo- on totiž pan Van Damme je hlavně člověk a, světě div se, člověk s velkým srdcem, smyslem pro humor (i pro sebeparodii) a sympatickým vystupováním na veřejnosti (jen málokdy odmítne žádost o autogram, naopak- rád si vámi, očividně, i popovídá). Zkrátka člověk, co má rád život. A tohle zjištění je nad všechny nové vandammovky a že mu jich do budoucna přeju co možná nejvíc. ("Dostal jsem nabídku na tři filmy, za každý by mi vyplatili 12 miliónů dolarů a já na ně, že chci dvacet, jako má Jim Carrey, tak zavěsili. No, byl jsem zrovna vožralej.")(17.4.2012)

 • Rominator
  ****

  Jean-Claude Van Damme nechává po pět měsíců náhlédnout kamery do svého každodenního života. S Van Dammem oslavíme 50. narozeniny, navštívíme jeho trenéra z mládí Claude Goetze a podíváme se na plac při natáčení filmů. Největším překvapením byla pro JC v osmé epizodě návštěva dlouholetého kamaráda Bolo Yeunga. Pro fandy povinnost zhlédnout. Zhlédnuto všech 8 epizod.(19.5.2012)