Apokalypsa: Vzestup Hitlera (TV seriál)

• český

Dokumentární / Historický

Francie, 2011, 2x54 min

Daniel Costelle

Kendži Kawai

Takhle má vypadat dokument - komentář odkazuje na to, co se děje na plátně, není to jen text doplněnej nějakejma nahodilejma nesouvisejícíma, či přímo zavadějícíma dobovejma záběrama, jak je běžné ve většině případů. Má to jasnou strukturu, jasné téma, které se probere ze všech stran a důsledků a to poutavě. Forma i obsah za jasných 5*. PS: to okolorování je sice pochybné kvality a celkem i zbytečné, ale rozhodně dojem nekazí.(1.2.2014)

Pravdepodobne najlepší dokument o Adolfovi Hitlerovi. Sem tam sa nájde nejaké to zavádzanie, ale inak TOPka. Skutočné zábery sú tam neskutočné a vo vysokom rozlíšení. Tento dokument rovnako tak zachytáva obdobie pred vojnou, kedy Hitler vytiahol svoj národ z biedy a zastavil hladomor. Aj z toho dôvodu ho ľudia v mnohých krajinách sveta milovali. Seriál sa rovnako zaoberá tým, ako po prvej svetovej vojne Angličania a Francúzi šikanovali nemecký ľud a práve oni zapríčinili v Nemecku hladomor, pretože sa zatvárali fabriky a továrne. Asi tým najlepším je moment, kedy sa hovorí o tom, ako sa Anglicku a Francúzsku (najväčším kolonizátorským krajinám) nepáčilo, keď si Nemci a Slováci prišli do Poľska po časti krajiny, ktoré nám Poľsko ukradlo a tak Anglicko a Francúzsko vyhlásilo Hitlerovi vojnu.(23.12.2019)

Tak pokračuji v cyklu Apokalypsa hezky jak šel čas a hned v další den jsem si dal tohle zlověstný intermezzo. Jelikož Hitler je dodnes brán za absolutní zlo a nejčernější postavu historie, až je to někdy směšný a jak u debilů, cenil jsem tu od moralitek odproštěný pohled na jeho podivínskou osobu, kde máte prostor odprostit se a vlastním mozkem žasnout nad cestou člověka z nuly až vzhůru "ke hvězdám", vidět nástup totalitního režimu, lépe chápat příčiny a nadcházející ultraděsivou tragédii. I zde je to hezky vybarvená, soustředěná, informačně vydatná, přitom tak akorát nenáročně nabitá story.(25.4.2017)

„Silnější rasa vyhladí slabší rasy“. Ďalší skvelý dokument zo série Apokalypsa tento krát pekne mapuje cestu výborného rečníka Hitlera, ktorý si podmanil cele Nemecko a dostal sa až na vrchol. Už mi tam len chýbal jeho pád, ale dokument je o vzostupe. V dvoch dieloch nahliadneme nie len na voľby, kde sa vodca dostal k moci, ale aj na Hitlera v zákopoch prvej svetovej, ktorý už vtedy mal plán ako zachrániť Nemecko. Skutočne podrobný dokument mapujúci detailne cestu Führera od nuly až k vrcholu. 95% - 5*(6.2.2020)

Francouzi se zase předvedli a po skvělém seriálu Apokalypsa 2.světová válka nám tentokrát naservírovali životopisný dokument skopčáckého hajzla Adolfa Hitlera. Mnoho nových zajímavých informací a poznatku od úplných začátků hnědokošiláčů, až po vynucení si absolutní moci, kdy se celé Německo zahalilo do diktatůry, která sebou brzy zatáhla do války celý svět.(10.2.2013)