Apokalypsa: Vzestup Hitlera (TV film)

• český

Dokumentární / Historický

Francie, 2011, 2x54 min

Daniel Costelle

Kendži Kawai

Zajímavý dokument o tom, jak se postupně dostal Hitler k moci. I přes dílčí neúspěchy a pobyt ve vězení jeho touha podmanit si nejen Německo začala dostávat reálné rozměry. Dokument je hodně dobře vyprávěn a podkreslen zajímavými a reálnými záběry. Člověk se dozví i méně dostupné informace - například o spolupráci se světovým "guru" automobilismu Henry Fordem nebo světovým návrhářem Hugem Boosem, který šil pro Hitlera mundůry.(29.1.2013)

Vynikající dokument o cestě Adolfa Hitlera na vrchol moci. Od jeho dětství přes účast v I. světové válce, pokus o nacistický puč v roce 1923, pobyt ve vězení, vydání Mein Kampf, mnoho let politických neúspěchů až po konečný triumf, nastolení diktatury a počátky teroru ve vlastní zemi. Domnívám se, že právě v dnešní době, kdy svět zase haraší zbraněmi a válkou, by měl tento dokument pozorně shlédnout každý.(5.4.2014)

Vela novych informacii - super. Podjatost je v dokumente na zavadu, tu mi nevadi. Okrem toho, ze v zivote nepochopim ako sa panovi Hitlerovi (a jeho kamaratom) podarilo zmagorit taky velky a vyspely narod, stale znova a znova zasnem nad kombinaciou ideologie Nordickeho typu idealneho Germana a tohoto - ze vraj velmi sexi -Rakusana. Nuz, viaceri nacisticki pohlavari mali k idealnemu fenotypu daleko. Dobry dokument: aj sled udalosti, ich nadvaznost, suvislosti - velmi mi to vyhovuje. Viac nez inym europskym krajinam sa venuje Francuzsku, ale to je pochopitelne.(19.2.2013)

Po Apokalypse WWII další plná palba. Lepší studie o poválečném Německu plného vnitřních problémů, komunistů a chaosu, ze kterého génius zla AH zformoval své choré vize pod lejblem NSDAP, k vidění zatím není. Bez jakýchkoliv historických odchylek, v barvě, srozumitelně a poutavě. Super materiál pro hodiny dějepisu, myslím, že tohle chytne i děti ze zadních školních škamen.(19.3.2013)

Vzestup Vůdce, který do zuboženého německého lidu zasel sémě nenávisti a tak rozpoutal druhou světovou válku. Těžko říct, jak bychom se v té době zachovali my, lidé jsou prostě jako "hloupá žena se kterou lze snadno manipulovat" a v těžké době děláme rozhodnutí, která bychom jinak neučinili. Každopádně zajímavý dokument s dobovými záběry, o kterých jsem ani netušila. Zajímavé, že i po tolika letech ten podmračený dědek s otřesným knírem stále nahání hrůzu.. A mimochodem dost mě šokovalo, že se na tom šílenství podílel i slavný Hugo Boss nebo Ford.(3.7.2013)