poster

Ztracený ráj 3: Očistec

 • USA

  Paradise Lost 3: Purgatory

Dokumentární

USA, 2011, 121 min

Kamera:

Robert Richman

Hrají:

Megyn Kelly
 • Tjaden
  *****

  Závěr unikátní časosběrné dokumentární trilogie z produkce HBO, při jejímž sledování se nevyhnete mrazení v zádech a dalším nepříjemným pocitům. Realita arkansaského zapadákova devadesátých let - white trash, domy na kolečkách, zkažený nebo vůbec žádný chrup, povalující se plechovky od piva, povinný mullet na hlavě pro všechny osoby mužského pohlaví od tří do devadesáti let, Metallica ... Na jednu stranu se na konci dostaví určitá úleva, že byla trojice odsouzených po osmnácti letech (!) propuštěna, ale za jakou cenu?! Za cenu přiznání se k tomu ohavnému činu (inu, to je ten soudní systém nejsvobodnější a nejdemokratičtější země světa). Skuteční vrazi stále unikají spravedlnosti. Děsivé je, že podle nejaktuálnější verze byl jedním z pachatelů skutečně nevlastní otec jednoho z chlapců.(1.5.2016)

 • Lenulinka
  ****

  Ano, odsouzení těchto tří chlapců bylo špatné. Ano, bylo to velice unáhlené. Každopádně v roce 1993 se to bohužel nebralo tak jako dnes a i když byly kluci obviněni nepřímo, mnoho důkazů pro jejich nevinu vyplulo napovrch pozdě. Nevinila bych hned justici USA, ale všechny ty, kteří vypovídali proti nim a zakládali na tom, že "černá je špatná". My máme Kájínka, oni mají WM3. Nikdo se asi nikdy nedozví, jak to doopravdy bylo a kdo je ten ****, který za vše může. Taky to bohužel není jediný případ, o kterém by se dalo takto diskutovat. Nicméně pokud se o případ zajímáte, na tento dokument se opravdu podívejte. Zodpoví vám hodně otázek, ale ještě více jich vyvolá.(13.6.2014)

 • Dadel
  ****

  Až třetí dokument je konečně zajímavě natočen a obsahuje hodně nového, pravda, i díky tomu, že od druhého dílu uběhlo přes 10 let, takže se toho stalo hodně a bylo o čem točit. Vidět všechny tři odsouzené, jak předčasně zestárli ve vězení, je dojímavé. Nejvtipnější je vidlák Byers, který v minulých dílech plamenně horoval za bolestivou smrt všech tří odsouzených, teď plamenně spílá americké justici, že uvěznila tři nevinné. A má pravdu, americký právní systém je tragikomický a nemá s právním státem nic společného, a to i v případech, kdy nedošlo k vynuceným přiznáním. _______ Poznámka pro nováčky: Film je vhodný a přístupný i pro ty, kdo o případu nic nevědí, vše podstatné se dozvíte, na první dva díly není vůbec třeba koukat.(5.9.2018)

 • caniferus
  *****

  Je mnoho dobrych veci, ktore USA poskytli a poskytuju svetu, rozhodne som rad, ze patrime do ich sfery a nie niekde do ruskej, alebo inej. No tam to zacina aj konci, vsetko ostatne dakujem, ale neprosim. Z celych statov by ma zaujimala priroda a mozno nejake indianske rezervacie, teda aspon tie, kde by ma vdaka extremnej kriminalite, drogam, alkoholizmu a negramotnosti rovno nezapichli, az sem to rasova politika demokratickych USA dotiahla. Nemam nic proti statom, ale zit by som tam urcite nechcel, a toto je dobry priklad preco. Je mi jasne, ze ani oni po mne netuzia, a tak som rad, ze je to takto vzajomne. Nie ze by sme v EU nemali podobne pripady, ale stale sa mi zda, ze hon na carodejnice takychto rozmerov u nas bol naposledy v 17. storoci. Vdaka bohu su pani konecne vonku, aj ked s prazdnymi vreckami a pravne formalne aj nadalej vinni. Arkansas usetril teda peknych par melonov. Co je vsak najhorsie, zruda ktora to vsetko ma na svedomi si aj nadalej beha niekde po slobode!!!!! P.S.: Aby som celkom neklamal, je par statov z federacie, kde by som zit vedel, su asi tri, ale tie maju kompletne vsetky zakony podobne ako Holandsko, resp. este lepsie!(22.2.2013)

 • xxSmoldaxx
  *****

  Wow! Přesně kvůli tomuhle nesmí dokument nikdy vyhynout. Neuvěřitelně silný příběh. Čekal jsem konec tak i tak. Čekal jsem nový trial, čekal jsme zamítnutí, ale to, že v americkém justičním systému může existovat také třetí možnost, mě přinejmenším nepříjemně překvapilo. Takhle se to parádně zametlo všechno pod koberec. Hlavně, že nikdo nemůže nikoho žalovat. Přál bych si 4. díl, ale obávám se, že tento případ zůstane navždy otevřený...96%(27.8.2015)