The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore

Krátkometrážní / Animovaný / Dobrodružný / Drama / Rodinný

USA, 2011, 15 min

William Joyce

Přes půlku snímečku jsem si říkal, na co to sakra koukám? Zhruba v těch chvílích se začala metafora vyjasňovat a konec mi vykouzlil úsměv na tváři. Na animaci je místy velmi dobře patrné, jak je slepená z několika různých animačních technik a je to takový zvláštní nezvyklý pocit. Rozhodoval jsem se mezi čtyřmi a pěti, ale pan Lessmore je sympaťák.(4.3.2012)

Tento filmíček úplne vystihuje otázka, ktorá v ňom bola položená: “If life is enjoyed, does it have to make sense?” Bolo to veľmi príjemne strávených 15 minút. PS: Humpty Dumpty sat on the wall, Humpty Dumpty had a great fall; All the king's horses and all the king's men Couldn't put Humpty together again.(29.2.2012)

Krásný, okouzlující, nápaditý a srdcehladící animák, kterej si právem odnesl Oskara za nejlepší animovaný krátkometráček... Vlastně sem tak nějak ani nevěděl, že se Oskaři udělují u v této kategorii. Takže tohle je můj první oskarovej kraťásek. Nápad s knížkami je originální. Hlavně teda pan průvodce s kulatou plešatou hlavou připomínající vejce :o). Tyhle filmečky mají výhodu v tom, že nezabírají čas a přes to toho dokážou hodně říct. A hlavně, je to zadarmo :o)) Ale pozor, v březnu končíme Bédo :o)(29.2.2012)

příběh, který podle mě vyjadřuje poctu knihám a čtení je docela originálním způsobem provedený, ale bohužel mi ten styl animace nesedl k podanému tématu - takový nevýrazný a nenápaditý a lá Pixar. Proto to u mě spíš padá k tří hvězdičkovému silně melancholickému průměru. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](16.5.2013)

V knihách je krása, to už asi víme. Tenhle snímek nám to podává trochu zajímavým způsobem. Na jedné straně celkem standardně, protože vychází z "Čaroděje ze země Oz", na druhou stranu je to netradiční, protože je to spojené s hurikánem, který skutečně řádil v New Orleans. Spojení s touto 3D animací je rozhodně silné a zajímavé.(9.9.2014)