The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore

Krátkometrážní / Animovaný / Dobrodružný / Drama / Rodinný

USA, 2011, 15 min

William Joyce

Krásný, okouzlující, nápaditý a srdcehladící animák, kterej si právem odnesl Oskara za nejlepší animovaný krátkometráček... Vlastně sem tak nějak ani nevěděl, že se Oskaři udělují u v této kategorii. Takže tohle je můj první oskarovej kraťásek. Nápad s knížkami je originální. Hlavně teda pan průvodce s kulatou plešatou hlavou připomínající vejce :o). Tyhle filmečky mají výhodu v tom, že nezabírají čas a přes to toho dokážou hodně říct. A hlavně, je to zadarmo :o)) Ale pozor, v březnu končíme Bédo :o)(29.2.2012)

Je skoro šokující, že tento příběh o knihách vyšel pouze v elektronické podobě jako aplikace na iPad (a získala několik ocenění). Nebál bych se říct, že tak bude vypadat budoucnost elektronických knih. Samotný film i bez znalosti originální knihy funguje báječně a i přes svoji krátkou minutáž dokáže pohladit na srdci každého.(3.2.2012)

aj keby som nebola ovplyvnená mojou slabosťou pre krátkometrážne animáky, nebola by som menej nadšená z tohto čarovného kúska. napriek tomu, že som skôr fanúšikom klasickejších animácií, príbeh úplne vykryl všetky moje nároky, najmä keď bol o mojich milovaných knihách. úchvatné, po celú dobu som mala neuveriteľne príjemný pocit(27.2.2012)

V knihách je krása, to už asi víme. Tenhle snímek nám to podává trochu zajímavým způsobem. Na jedné straně celkem standardně, protože vychází z "Čaroděje ze země Oz", na druhou stranu je to netradiční, protože je to spojené s hurikánem, který skutečně řádil v New Orleans. Spojení s touto 3D animací je rozhodně silné a zajímavé.(9.9.2014)

Tento filmíček úplne vystihuje otázka, ktorá v ňom bola položená: “If life is enjoyed, does it have to make sense?” Bolo to veľmi príjemne strávených 15 minút. PS: Humpty Dumpty sat on the wall, Humpty Dumpty had a great fall; All the king's horses and all the king's men Couldn't put Humpty together again.(29.2.2012)