La Luna

• USA La Luna
Ukázka z filmu 2
Krátkometrážní / Animovaný
USA, 2011, 7 min

Nadčasová bajka o mladém chlapci, který dospívá za velmi zvláštních okolností. Dnes večer jej poprvé tatínek a dědeček berou do práce. Ve staré dřevěné bárce se zastaví daleko na moři a vyčkávají. Chlapec je překvapen, když zjistí, že jeho rodina je nejneobvyklejší ve své branži. Měl by následovat příkladu svého tatínka nebo dědečka? Bude schopen najít svou vlastní cestu uprostřed jejich protichůdných názorů a letitých tradic? (mr.filo)

Ukázka z filmu 2

T2

Pixar vie zaujať aj čo sa týka krátkometrážnych shotov, opäť ide o roztomilú vec s príjemným Talianskym podmazom. /videl v kine: 80%/ _Poznámka: Krátkometrážny film La Luna je uvádzaný v kinách pre rozprávkou Neskrotná. ()

T-pack

La Luna má všechny prvky klasického Pixaráckého kraťasu: nápad, stylizaci, vtip, krásnou animaci, jednoduchý způsob přenesení hlavní myšlenky divákovi. Možná proto se tentokrát zdržím plného hodnocení, protože už to chce sakra něco extra, aby mě snímeček výrazně překvapil. A může si za to Pixar sám! :D ()

Estrellita

Zajímavá myšlenka, dobré provedení. Od Pixaru máme tendenci čekat VŠECHNO... Někdy nás ale film na zadek neposadí a přesto je o třídu lepší než většina animáků. La Luna je toho příkladem. Jeden z horších pixarovských počinů, přesto z rodiny dobrých animáčků. Škoda jen, že byla pointa tak předvídatelná. 70% ()

easaque

od kluků z Pixaru je to docela nápadité a dá se říct i poetické. Bohužel to občas spadne k vypočítané dětinské naivitě. Přesto se mi to i díky pointě líbilo a dávám lepší 3hvězdy. Narozdíl od jiných nabízím rovnou odkaz v 3D zobrazení: http://www.youtube.com/watch?v=zwugJuMYzvQ ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

kaylin

Když je krátký animák krásný, tak to na vás musí zapůsobit. Tohle se podařilo snímku "La Luna" v plné parádě. Trochu nečitelný příběh, alespoň z počátku, který se mění v magický s krásným poselstvím. Pixar opět ukazuje, jak je inovativní, tentokrát především v nápadech, které je možné realizovat. Proč trochu nezabrousit do snů? Nemohu si pomoc, ale připomíná mi to tvorbu kreslíře Vhrsti. ()

• Krátký animovaný film byl v kinech promítán jako předfilm před snímkem Rebelka (2012). (Andrew78)