poster

La Luna

 • USA

  La Luna

Krátkometrážní / Animovaný

USA, 2011, 7 min

Režie:

Enrico Casarosa

Scénář:

Enrico Casarosa

Hrají:

Tony Fucile

Producenti:

Kevin Reher

Střih:

Steve Bloom
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LuiCJ
  ***

  Tento krátky film sa dosť odlišuje od ostatných krátkych filmov od Pixaru. Vidno, že to nie je čisto americká práca. Kraťas režíroval taliansky režisér Enrico Casarosa. To hneď mení celé vizuálne spracovanie filmu. Krátky film je urobený v štýle modernej európskej bájky s príjemnou animáciou. Má to taliansky vizuál, príjemnu Giacchinovu hudbu (on má tiež talianské korene) a milé postavy. Určite tento kraťas nepatrí medzi moje obľubené. Dosť sa to vlečie, ale na druhej strane to má zaujímavú myšlienku. Humor tu nie je žiaden, čo je pre Pixar netradičné. Tento film je viac európsky, než americký. Celý čas som mal pocit, že pozerám nejaký taliansky krátkometrážny film, ktorý bol nominovaný na Oscara. Odporúčam si pozrieť aj druhú verziu filmu s komentárom režiséra Enrica Casarosu a producenta Kevina Rehera.(29.9.2017)

 • easaque
  ***

  od kluků z Pixaru je to docela nápadité a dá se říct i poetické. Bohužel to občas spadne k vypočítané dětinské naivitě. Přesto se mi to i díky pointě líbilo a dávám lepší 3hvězdy. Narozdíl od jiných nabízím rovnou odkaz v 3D zobrazení: http://www.youtube.com/watch?v=zwugJuMYzvQ ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](23.5.2013)

 • Kingjiri
  ***

  Tenhle kraťas jsem viděl náhodou, protože byl promítanej před Rebelkou. Ze začátku jsem se mylně domníval, že jde o předlouhou znělku nějakýho filmovýho studia. Kvalita animace nebyla uplně nejlepší a pointa byla sice dobrá, ale na zadek mě neposadila. Existujou i mnohem lepší kraťasy a La Luna je "jen" příjemnej průměr.(6.9.2012)

 • LEGACY
  ***

  KINO Brno Šel jsem do kina na Rebelku a asi po padesáté reklamě konečně naběhne film a já si říkám, co to je? A asi v půlce jsem zjistil, že je to ještě další kraťas. Nápad dobrý, ale moc mě to nebavilo. Mezi těmi reklamy to ale celkem vyniklo a v kině jsou filmy vždycky lepší než na televizi a tento kraťas bych jinak asi neviděl, takže su i celkem rád. Hodnotím 55%(1.9.2012)

 • T-pack
  ****

  La Luna má všechny prvky klasického Pixaráckého kraťasu: nápad, stylizaci, vtip, krásnou animaci, jednoduchý způsob přenesení hlavní myšlenky divákovi. Možná proto se tentokrát zdržím plného hodnocení, protože už to chce sakra něco extra, aby mě snímeček výrazně překvapil. A může si za to Pixar sám! :D(19.8.2012)

 • - Krátký animovaný film byl v kinech promítán jako předfilm před snímkem Rebelka (2012). (Andrew78)