Metro Manila (festivalový název)

Metro Manila

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Filipíny / Velká Británie, 2013, 114 min

Sean Ellis

Frank E. Flowers, Sean Ellis (původní scénář)

Sean Ellis

Robin Foster

Richard Mettler

Sociálně tíživé, mistrně vyprávěné, depresivně laděné. Závěr mi nejprve přišel uspěchaný, ale jakmile vyplavala pointa, začal jsem se rozhodovat mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Což je u mě prakticky filmový svátek. Nakonec to emočně nedolehlo tak moc, jak bych si přál. I tak je ale drsný příběh o odvráceně tváři velkoměsta tím kouskem, který se nebudu bát doporučovat. Britský tvůrce výborného Cashbacku Sean Ellis zakomponoval do příběhu i čistě existenciální rozměr, od něhož se odvíjí reflexe smysluplnosti bytí v nehostinném světě. Sofistikovaný kousek je formálně dokonalý, rodina mlčky se proplétající městem působí naprosto tíživě strhujícím dojmem. Tvůrci přidali přesný výběr herců, zvuk, hudbu. Originálně tragické!!(17.6.2014)

Hodně nepříjemný thriller s neustálým sociálním přesahem. Mladé rodince se přestává dařit na chudém filipínském venkově a tak se pokusí svojí bezútěšnou životní situaci vyřešit přesunem do filipínského hlavního města Manily, kde hned od začátku poznávají, že honba za lepším živobytím nebude vůbec jednoduchá a že si vlastně ještě pohoršily. Odvrácená strana velkoměsta Manily v hodně naturalistickém podání se všemi svými neduhy. Řekl bych, že se jedná spíše o působivé sociální drama nežli většinu škatulek zmíněných v profilu filmu. Motivace některých postav jsou sice hodně průhledné a některé twisty Vás dokáží překvapit pouze těžko, ale jako celek se jedná o působivé drama.(3.10.2017)

Nebylo to špatné, ale podle zdejšího hodnocení jsem čekal o dost více. Celkově to bylo nudné, ale surovost a reálnost prostředí udrží diváka až do samotného konce, který se i tak, dal nějak předpokládat. Už jsem viděl pár filmu, které byly na tohle téma o dost lepší, proto pouze 3*. PS: akci tu nehledejte.(6.4.2016)

Po zhlédnutí člověku nakonec nezbude nic jiného, než ocenit, že se narodil docela dobře a v podstatě jeho problémy jsou směšné. Ale jsou to jeho problémy, tak nejsou směšné. Jenom je prostě tenhle snímek zlehčuje. Tím chtěl básník říct, že v Manile je to děsný a Filipíny, obzvláště s novým prezidentem, co to táhne s Čínou a zabíjí feťáky, nejsou cílovou destinací, ačkoliv za málo peněz tu člověk dostane hodně. Drsný příběh. Jistě není založen na jedné pravdě, ale střípcích, které někdo posbíral, když se procházel městem. Zajímavě vyprávěno.(18.11.2016)

Jak by řek můj děda : "No, do prdele chlapi" :o). Měl sem a to, že se konci filmu jakej je v Shawshanku nejde vyrovnat, natož ho snad překonat. Ovšem tenhle konec filmu se tomu rozhodně vyrovnal, možná ho dokonce i překonal. Neskutečně precizně vymyšlený. Celej film od začátku napínavej a naprosto mě vtáhnul do děje. Na to, že se jednalo o jakousi Filipínskou rodinku, tak mě to fakt hodně vzalo. Celkem úsměvný se dívat na tváře lidí, kteří jsou šťastný z toho, že otočej kohoutkem a teče voda. Pro nás naprosto běžná věc a pro ně v podstatě zázrak... Atmosféra famózní a lehce depresivní. Tak trochu mi bylo od začátku jasný, že tohle prostě nemůže skončit dobře. No, a ten konec. Ten už sem hoooodně dlouho takovej neviděl. Fakt majstrštich. 2. film od tohodle rejži a druhej 100%. Tak zkusím další a jak by řek taky můj děda (kterej už je pár měsíců na pravdě bóží) "budeme vidět" :o)(1.3.2020)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)

• - Snímek se natáčel v roce 2011 výhradně v lokacích metropolitního regionu hlavního filipínského města Manily. Filmový štáb byl spolu s hereckým obsazením tvořen výhradně Filipínci. I z toho důvodu je originální znění filmu v filipínském jazyce. (Conspi)