Metro Manila (festivalový název)

Metro Manila

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Filipíny / Velká Británie, 2013, 114 min

Sean Ellis

Frank E. Flowers, Sean Ellis (původní scénář)

Sean Ellis

Robin Foster

Richard Mettler

Hrozně moc se mi do tohodle filmu nechtělo. Obzvlášť poté, co jsem viděl Anthropoid, který v mých očích Sean Ellis úplně dobře nezvládl. Ellis je ale neuvěřitelný chameleon, evidentně je každý jeho film něčím úplně jiným, než všechny ostatní. Metro Manila je perfektním sociálním dramatem s trochou té thrillerové nitky. Celý film táhne hlavní hrdina, který je zahrán natolik skvěle, že s ním od samého začátku prostě musíte soucítit a fandit mu. V průběhu filmu si asi patrně každý z nás řekne, v jak skvělém místě na Zemi se to narodil a jak by měl být vděčný za to co má. Ellis zvládl vyprávět příběh ze dna Filipínské společnosti s obdivuhodnou jistotou a divákovi dává pocit, jakoby viděl film natočený Filipínci o Filipínách. 8/10(17.12.2016)

Tvrdé sociální drama, které s přehledem ustálo balancování nad propastí sentimentální slátaniny. Film, který mě emocionálně zcela vyčerpal. /// Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(25.4.2015)

Když už dávám nějaké nové drama, většinou trpím, jak pomalu se to sere. Zde nikoli, téměř dvě hodiny plynou dynamicky a s příjemnou gradací. Velkým plusem jsou herci, zejména Jake Macapagal zaleze pod kůži a dlouho odtud nevyleze. Plnému hodnocení brání snad jen scénáristická konstrukce, ale oproti jiným železným lešením je tahle podpůrná dlaha lehce ospravedlnitelná silou sdělení a zejména výpovědí tamějších poměrů, o kterých ve svém bezbřehém pohodlí nemáme (protože nechceme mít) nejmenší ponětí.(16.6.2014)

Naděje umírá poslední a sama...Filmová Výzva 2015 od emma53(16.1.2016)

Mam tam spoiler od slova "bohužel" po slovo "nemůžou": V úvodu si skepticky říkáte, že koukáte na další film z řad civilních dramat, které vám poví, jak ze dna na vrchol. V prostředku si říkáte, že se díváte na krimi, kterých tu už bylo na padesát. V závěru pak řvete, jak vám jedno zdánlivě prostý sociální drama vprskne do xichtu skrze jeden příběh a jedno město, jak je všechno v našem světě špatně a že bohužel ti dobří nikdy dobře skončit nemůžou. Osudová emocionální řež, která dalece převyšuje všechno, co jsem za tenhle rok zatím viděl. (titulkový song zde)(8.4.2014)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)

• - Snímek se natáčel v roce 2011 výhradně v lokacích metropolitního regionu druhého největšího filipínského města Manily. Filmový štáb byl spolu s hereckým obsazením tvořen výhradně Filipínci. I z toho důvodu je originální znění filmu v filipínském jazyce. (Conspi)