poster

Metro Manila (festivalový název)

 • Velká Británie

  Metro Manila

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Filipíny / Velká Británie, 2013, 114 min

Režie:

Sean Ellis

Scénář:

Frank E. Flowers, Sean Ellis (původní scénář)

Kamera:

Sean Ellis

Hudba:

Robin Foster

Střih:

Richard Mettler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • poz3n
  ****

  Hrozně moc se mi do tohodle filmu nechtělo. Obzvlášť poté, co jsem viděl Anthropoid, který v mých očích Sean Ellis úplně dobře nezvládl. Ellis je ale neuvěřitelný chameleon, evidentně je každý jeho film něčím úplně jiným, než všechny ostatní. Metro Manila je perfektním sociálním dramatem s trochou té thrillerové nitky. Celý film táhne hlavní hrdina, který je zahrán natolik skvěle, že s ním od samého začátku prostě musíte soucítit a fandit mu. V průběhu filmu si asi patrně každý z nás řekne, v jak skvělém místě na Zemi se to narodil a jak by měl být vděčný za to co má. Ellis zvládl vyprávět příběh ze dna Filipínské společnosti s obdivuhodnou jistotou a divákovi dává pocit, jakoby viděl film natočený Filipínci o Filipínách. 8/10(17.12.2016)

 • Snorlax
  *****

  Tvrdé sociální drama, které s přehledem ustálo balancování nad propastí sentimentální slátaniny. Film, který mě emocionálně zcela vyčerpal. /// Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(25.4.2015)

 • 6thSun
  ****

  Když už dávám nějaké nové drama, většinou trpím, jak pomalu se to sere. Zde nikoli, téměř dvě hodiny plynou dynamicky a s příjemnou gradací. Velkým plusem jsou herci, zejména Jake Macapagal zaleze pod kůži a dlouho odtud nevyleze. Plnému hodnocení brání snad jen scénáristická konstrukce, ale oproti jiným železným lešením je tahle podpůrná dlaha lehce ospravedlnitelná silou sdělení a zejména výpovědí tamějších poměrů, o kterých ve svém bezbřehém pohodlí nemáme (protože nechceme mít) nejmenší ponětí.(16.6.2014)

 • PetrPan
  *****

  Naděje umírá poslední a sama...Filmová Výzva 2015 od emma53(16.1.2016)

 • AppleCore
  *****

  Mam tam spoiler od slova "bohužel" po slovo "nemůžou": V úvodu si skepticky říkáte, že koukáte na další film z řad civilních dramat, které vám poví, jak ze dna na vrchol. V prostředku si říkáte, že se díváte na krimi, kterých tu už bylo na padesát. V závěru pak řvete, jak vám jedno zdánlivě prostý sociální drama vprskne do xichtu skrze jeden příběh a jedno město, jak je všechno v našem světě špatně a že bohužel ti dobří nikdy dobře skončit nemůžou. Osudová emocionální řež, která dalece převyšuje všechno, co jsem za tenhle rok zatím viděl. (titulkový song zde)(8.4.2014)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)

 • - Snímek se natáčel v roce 2011 výhradně v lokacích metropolitního regionu druhého největšího filipínského města Manily. Filmový štáb byl spolu s hereckým obsazením tvořen výhradně Filipínci. I z toho důvodu je originální znění filmu v filipínském jazyce. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace