Metro Manila (festivalový název)

Metro Manila

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Filipíny / Velká Británie, 2013, 114 min

Sean Ellis

Frank E. Flowers, Sean Ellis (původní scénář)

Sean Ellis

Robin Foster

Richard Mettler

Nadprůměrné drama o tom, že když to jediné, co můžete od života čekat, je už jen čím dál větší beznaděj, je zoufalý čin možná tím jediným východiskem. Emotivní, syrové, poutavé a s tak milou a sympatickou rodinou v hlavní roli, že jsem chvílemi měla chuť stočit se do klubíčka a brečet, jak je ten svět hnusnej. Někde, pro někoho...(11.5.2014)

Hrozně moc se mi do tohodle filmu nechtělo. Obzvlášť poté, co jsem viděl Anthropoid, který v mých očích Sean Ellis úplně dobře nezvládl. Ellis je ale neuvěřitelný chameleon, evidentně je každý jeho film něčím úplně jiným, než všechny ostatní. Metro Manila je perfektním sociálním dramatem s trochou té thrillerové nitky. Celý film táhne hlavní hrdina, který je zahrán natolik skvěle, že s ním od samého začátku prostě musíte soucítit a fandit mu. V průběhu filmu si asi patrně každý z nás řekne, v jak skvělém místě na Zemi se to narodil a jak by měl být vděčný za to co má. Ellis zvládl vyprávět příběh ze dna Filipínské společnosti s obdivuhodnou jistotou a divákovi dává pocit, jakoby viděl film natočený Filipínci o Filipínách. 8/10(17.12.2016)

Neskutočne výživný multižánrový projekt. Prvá časť funguje na princípe ťaživej, sociálnej drámy, kde emotívnu stránku dvíha snáď až do vesmíru mimoriadne vydarene vyobrazený kontrast prostredia, v ktorom sa nešťastná rodinka pohybuje. Rozdiel medzi chudobnými a bohatými je zobrazený excelentne a to až do takej miery, že divák má chuť vyjsť z pohodlia svojej obývačky alebo kina, zájsť do Manily a dať tým chudákom pár drobných a o všetkých sa pekne postarať. Prvá časť snímku teda dokáže chytiť emotívnou rukou pod krk a urobiť v ňom riadnu guču, ktorá sa trocha uvoľní až druhou časťou - inteligentný krimi thriller s dôrazom na obsahovú zložku, ktorej vyústením je nádherný vypointovaný záver s prekrásnou emotívnou bodkou. Láska, keď je skutočná, je schopná naozaj všetkého, je to zlé? Na to si už musí každý zodpovedať sám, je nad čím premýšľať.(11.5.2015)

Tvrďáckej film nejvyšší úrovně, kterej působí v mnoha věcech netradičně, třeba i proto, že se tam "jakoby nic moc neděje" a najednou jsem zjistil, že už jsem za půlkou, aniž bych uvažoval o tom, že se nudím. Způsob vyprávění a zpracování je prostě natolik poutavej, že není potřeba nějakých šílených akcí, přestože by tomu žánrový škatulky napovídaly. Je to fakt moc povedený a skoro bych řekl, že je škoda, pokud takovejhle film nemá větší ohlas. Je to velice emocionální, tvrdý, realistický, pěkný a zároveň krutý... za poslední dobu rozhodně jeden z nej filmů, co jsem viděl.(11.6.2014)

Manila, jeden a půl milionu lidí nacpanejch na 40 čtverečních kilometrech a ještě se navíc v tom bordelu vozej v českejch šalinách. To kurwa. Je to syrový, surový, dojemný, špinavý, beznadějný a přesně tohle se mi na tomhle flicku moc líbilo. Prohlubování beznaděje a hlavně pocitu, že to všechno půjde nějak brutálně ke dnu. Yeah Manilo....90% P.s.: nenapíšu o tom konkrétně ani kulový, protože tohle je nutný vidět....(1.9.2016)

• - Snímek se natáčel v roce 2011 výhradně v lokacích metropolitního regionu druhého největšího filipínského města Manily. Filmový štáb byl spolu s hereckým obsazením tvořen výhradně Filipínci. I z toho důvodu je originální znění filmu v filipínském jazyce. (Conspi)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)