Metro Manila (festivalový název)

Metro Manila

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Filipíny / Velká Británie, 2013, 114 min

Sean Ellis

Frank E. Flowers, Sean Ellis (původní scénář)

Sean Ellis

Robin Foster

Richard Mettler

S. Ellis je úžasný ve všech směrech. Tenhle film má nejen silný příběh, ale taky neuvěřitelnou hloubku, která jde hlouběji, než se na první moment zdá. Tenhle snímek je krásně strukturovaný, perfektně načasovaný. Každý kousek plynul tak, jak měl. Možná mi tam chyběla malá špetka, která by to v určitých momentech lehce okořenila, ale jinak 4,5 *(4.7.2015)

Manila, jeden a půl milionu lidí nacpanejch na 40 čtverečních kilometrech a ještě se navíc v tom bordelu vozej v českejch šalinách. To kurwa. Je to syrový, surový, dojemný, špinavý, beznadějný a přesně tohle se mi na tomhle flicku moc líbilo. Prohlubování beznaděje a hlavně pocitu, že to všechno půjde nějak brutálně ke dnu. Yeah Manilo....90% P.s.: nenapíšu o tom konkrétně ani kulový, protože tohle je nutný vidět....(1.9.2016)

Krása. Ze začátku mě to trochu tahalo za oči ve střihové skladbě, pak jsem se do toho ale díky přesnému castingu a hypnotickému hudebnímu podkresu dostal a už to jede. Velmi úsporný film, jak vizuálně, dějově, tak v gestech postav. Posledních 10 minut je mistrovskej emocionální kolotoč. Nejlepší film Seane Ellise, který paradoxně vidělo nejspíš nejméně lidí. Snad na jeho další kousek nebudem čekat 5 let.(8.4.2014)

-5* Opravdu výjimečný film svou přirozenou a surovou atmosférou, která přibližuje nejen exotickou filipínskou lokaci, ale hlavně beznaděj poctivých lidí bez prostředků avšak se snahou se domoci aspoň nějakého živobytí. Podobných filmů je více, ale tenhle je hodně sugestivní a příběh udržuje v napětí až do (ne)překvapivého konce. A hlavně nutí přemýšlet i po skončení… Vlastně není mu co vytknout a v tomhle případě jsou drobné nedostatky zapomenuty – jasných 5 hvězdiček. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](13.10.2016)

No, několikrát jsem teď přepnul mezi plnou a skoro plnou, nakonec přece jen nebudu šetřit. Došlo mi, že jak se mohou zdát události v průběhu příliš scénáristicky účelově seskládané a příliš náhodně=nerealisticky vložené, tak ony, jak se ukáže v pointě, všechny události právě příběhově dokonale účelové byly. Daleko více, extrémně pak v úvodu, film hraje na dramatickou notu, kdy sociální bída Manily rozhodně nedělá divákovi dobře na žaludek, což taky přispívá k tomu, že se tentýž citově načatý divák s ranou od srdce padajícího kamene spokojí s přehozením na krimi, pouze light akční kolej. Toto rozvětvení dává fajn vydechnout, nicméně po celou stopáž nechává, ba dokonce stupňuje, režisér divákův pocit, že tento příběh prostě nemůže skončit dobře. O tom, jak to dopadne, se přesvědčte sami. Spokojenost na 90%.(10.6.2014)

• - Snímek se natáčel v roce 2011 výhradně v lokacích metropolitního regionu druhého největšího filipínského města Manily. Filmový štáb byl spolu s hereckým obsazením tvořen výhradně Filipínci. I z toho důvodu je originální znění filmu v filipínském jazyce. (Conspi)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)