poster

Metro Manila (festivalový název)

 • Velká Británie

  Metro Manila

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Filipíny / Velká Británie, 2013, 114 min

Režie:

Sean Ellis

Scénář:

Frank E. Flowers, Sean Ellis (původní scénář)

Kamera:

Sean Ellis

Hudba:

Robin Foster

Střih:

Richard Mettler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • grizly007
  *****

  Film mě moc nelákal neboť nejsem zrovna příznivec asijské tvorby nicméně jsem se k tomu nakonec odhodlal a mohu říct, že nelituju. Upřímně zase tak depresivně tíživě jak zde někteří píší na mě film tak moc nezapůsobil co mě však zaujalo nejvíc byla krásně barevná kamera ta pestrost a hlavně klidná ruka kameramana mě do filmu vtáhla. Příběh je trochu podivný především důvod proč hned naklusala manželka Oscara do baru pro kurvy mi moc smysl nedával. X možností kde co dělat a její první štace jak jinak strip bar. Když jí bordelmamá defacto ohlásí, že bude využívat i její dceru tak se ani nebrání ačkoliv na to již ani nedošlo. Ale i tak si u mě postava manželky Oscara zrovna moc sympatií nezískala. Nejvíc krutá mi paradoxně přišla část která asi málokomu a to bolest zubu jedné z dcer Oscara :) s napuchlou hubou už se vydala na cestu do Manily po cestě kňučela ale stále bez pomoci. Další dny to samé :) to mi přišlo jako totální teror. Chtěl jsem dát 4* ale za ten skoro až Hollywoodskej závěr s překvapením dávám 5. Teda když hodně přimhouřim oči a vemu v potaz z jaký chudý země film vzešel. Scénář je jinak chvilkama děravej jak řešeto.(28.7.2014)

 • ambron
  ****

  Filmové nazretie do filipínskej metropoly Manily sa vyplatilo, pretože Sean Ellis to s kamerou vie a priviedol na obrazovku výbornú drámu. Film je rozdelený na dve časti, v tej prvej vlastne sledujeme sociálny dokument o mladej vidieckej rodinky v srdci manilskej džungli a v druhej temný krimipríbeh. Každopádne, čo na Metro Manila najviac oceňujem je, ako z filmu cítiť silný naturalizmus, kde sa nám Manila ukazuje vo svojej otvorenej drsnej podobe.(16.5.2014)

 • Lukoboss
  ****

  Tvrďáckej film nejvyšší úrovně, kterej působí v mnoha věcech netradičně, třeba i proto, že se tam "jakoby nic moc neděje" a najednou jsem zjistil, že už jsem za půlkou, aniž bych uvažoval o tom, že se nudím. Způsob vyprávění a zpracování je prostě natolik poutavej, že není potřeba nějakých šílených akcí, přestože by tomu žánrový škatulky napovídaly. Je to fakt moc povedený a skoro bych řekl, že je škoda, pokud takovejhle film nemá větší ohlas. Je to velice emocionální, tvrdý, realistický, pěkný a zároveň krutý... za poslední dobu rozhodně jeden z nej filmů, co jsem viděl.(11.6.2014)

 • Zíza
  ****

  Po zhlédnutí člověku nakonec nezbude nic jiného, než ocenit, že se narodil docela dobře a v podstatě jeho problémy jsou směšné. Ale jsou to jeho problémy, tak nejsou směšné. Jenom je prostě tenhle snímek zlehčuje. Tím chtěl básník říct, že v Manile je to děsný a Filipíny, obzvláště s novým prezidentem, co to táhne s Čínou a zabíjí feťáky, nejsou cílovou destinací, ačkoliv za málo peněz tu člověk dostane hodně. Drsný příběh. Jistě není založen na jedné pravdě, ale střípcích, které někdo posbíral, když se procházel městem. Zajímavě vyprávěno.(18.11.2016)

 • TheDon
  *****

  Manila, jeden a půl milionu lidí nacpanejch na 40 čtverečních kilometrech a ještě se navíc v tom bordelu vozej v českejch šalinách. To kurwa. Je to syrový, surový, dojemný, špinavý, beznadějný a přesně tohle se mi na tomhle flicku moc líbilo. Prohlubování beznaděje a hlavně pocitu, že to všechno půjde nějak brutálně ke dnu. Yeah Manilo....90% P.s.: nenapíšu o tom konkrétně ani kulový, protože tohle je nutný vidět....(1.9.2016)

 • - Snímek se natáčel v roce 2011 výhradně v lokacích metropolitního regionu druhého největšího filipínského města Manily. Filmový štáb byl spolu s hereckým obsazením tvořen výhradně Filipínci. I z toho důvodu je originální znění filmu v filipínském jazyce. (Conspi)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace