poster

Metro Manila (festivalový název)

 • Velká Británie

  Metro Manila

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Filipíny / Velká Británie, 2013, 114 min

Režie:

Sean Ellis

Scénář:

Frank E. Flowers, Sean Ellis (původní scénář)

Kamera:

Sean Ellis

Hudba:

Robin Foster

Střih:

Richard Mettler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kareen
  *****

  Nadprůměrné drama o tom, že když to jediné, co můžete od života čekat, je už jen čím dál větší beznaděj, je zoufalý čin možná tím jediným východiskem. Emotivní, syrové, poutavé a s tak milou a sympatickou rodinou v hlavní roli, že jsem chvílemi měla chuť stočit se do klubíčka a brečet, jak je ten svět hnusnej. Někde, pro někoho...(11.5.2014)

 • poz3n
  ****

  Hrozně moc se mi do tohodle filmu nechtělo. Obzvlášť poté, co jsem viděl Anthropoid, který v mých očích Sean Ellis úplně dobře nezvládl. Ellis je ale neuvěřitelný chameleon, evidentně je každý jeho film něčím úplně jiným, než všechny ostatní. Metro Manila je perfektním sociálním dramatem s trochou té thrillerové nitky. Celý film táhne hlavní hrdina, který je zahrán natolik skvěle, že s ním od samého začátku prostě musíte soucítit a fandit mu. V průběhu filmu si asi patrně každý z nás řekne, v jak skvělém místě na Zemi se to narodil a jak by měl být vděčný za to co má. Ellis zvládl vyprávět příběh ze dna Filipínské společnosti s obdivuhodnou jistotou a divákovi dává pocit, jakoby viděl film natočený Filipínci o Filipínách. 8/10(17.12.2016)

 • misterz
  *****

  Neskutočne výživný multižánrový projekt. Prvá časť funguje na princípe ťaživej, sociálnej drámy, kde emotívnu stránku dvíha snáď až do vesmíru mimoriadne vydarene vyobrazený kontrast prostredia, v ktorom sa nešťastná rodinka pohybuje. Rozdiel medzi chudobnými a bohatými je zobrazený excelentne a to až do takej miery, že divák má chuť vyjsť z pohodlia svojej obývačky alebo kina, zájsť do Manily a dať tým chudákom pár drobných a o všetkých sa pekne postarať. Prvá časť snímku teda dokáže chytiť emotívnou rukou pod krk a urobiť v ňom riadnu guču, ktorá sa trocha uvoľní až druhou časťou - inteligentný krimi thriller s dôrazom na obsahovú zložku, ktorej vyústením je nádherný vypointovaný záver s prekrásnou emotívnou bodkou. Láska, keď je skutočná, je schopná naozaj všetkého, je to zlé? Na to si už musí každý zodpovedať sám, je nad čím premýšľať.(11.5.2015)

 • Lukoboss
  ****

  Tvrďáckej film nejvyšší úrovně, kterej působí v mnoha věcech netradičně, třeba i proto, že se tam "jakoby nic moc neděje" a najednou jsem zjistil, že už jsem za půlkou, aniž bych uvažoval o tom, že se nudím. Způsob vyprávění a zpracování je prostě natolik poutavej, že není potřeba nějakých šílených akcí, přestože by tomu žánrový škatulky napovídaly. Je to fakt moc povedený a skoro bych řekl, že je škoda, pokud takovejhle film nemá větší ohlas. Je to velice emocionální, tvrdý, realistický, pěkný a zároveň krutý... za poslední dobu rozhodně jeden z nej filmů, co jsem viděl.(11.6.2014)

 • TheDon
  *****

  Manila, jeden a půl milionu lidí nacpanejch na 40 čtverečních kilometrech a ještě se navíc v tom bordelu vozej v českejch šalinách. To kurwa. Je to syrový, surový, dojemný, špinavý, beznadějný a přesně tohle se mi na tomhle flicku moc líbilo. Prohlubování beznaděje a hlavně pocitu, že to všechno půjde nějak brutálně ke dnu. Yeah Manilo....90% P.s.: nenapíšu o tom konkrétně ani kulový, protože tohle je nutný vidět....(1.9.2016)

 • - Snímek se natáčel v roce 2011 výhradně v lokacích metropolitního regionu druhého největšího filipínského města Manily. Filmový štáb byl spolu s hereckým obsazením tvořen výhradně Filipínci. I z toho důvodu je originální znění filmu v filipínském jazyce. (Conspi)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace