poster

Ze Sydney do Tokia: Jakkoli (TV seriál)

 • Velká Británie

  Charley Boorman: Sydney to Tokyo by Any Means

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 6x60 min

 • fox171cz
  ****

  Charleyho jsem si už oblíbil v jeho cestách na motorkách (Long Way Round, Down) a jakmile jsem narazil na tohle, nemohl jsem si to nechat ujít. První díl mě moc nepřekvapil, místy bych řekl, že to bylo až nezajímavé... Potom přišel ale příjemný obrat k dobrému, jakmile jsme se dostali do zákoutí Filipín a sousedních ostrovů, kde už se situace zcela změnila a začala se více podobat Long Way. Až na úvod tedy, velmi povedený dokument s velkou porcí zajímavostí a skvělých záběrů. Rozhodně tomu dejte šanci a ono se vám to pak odvděčí!(6.1.2013)

 • Petfruf
  *****

  Charley je sympaťák, vtipálek a dobře se na něj kouká. To, že cestopis není jenom o ježdění na motorkách (i když jich za celou cestu vyzkoušl opravdu hodně) je pro mě jenom plus (ne, že bych tedy jeho cesty s Ewanem nesledovala). Jsem ráda, že se člověk podívá jak se mění etnické složení od Austrálie po Japonsko, různé zvyky a tradice, krajina, ale zároveň je cestopis odlehčený o spousty klasických informací, které se dají najít v jakémkoli normálním dokumentu či na internetu. Osvěžující pořad!(17.2.2012)

 • kenkaku
  *****

  Je pravda že z prvních pár epizod měl člověk pocit že se dívá spíš na jeden velký "product placement", nicméně nutno uznat že ty peníze se někde vzít (nebo nějak ušetřit). Nijak to ale neubralo z pocitu, že jde o příjemnou podívanou ze které je přesně vidět, že jde spíš o profi natočené záběry z dobrodružné dovolené (kterou si Charly užil) nežli o strojený a škrobený dokumentární cestopis který vídávám v TV mraky... Právě proto jsem neváhal a producenty podpořil objednávkou DVD ze zahraničí. Rád bych totiž viděl další :).(25.6.2012)

 • Dudek
  ****

  Charley Boorman se opět vydává na cestu, tentokrát do východní Asie, se skromnějším štábem, bez vlastního motocyklu a svého parťáka Ewana. Všechny změny výsledné dílo značně ovlivňují, a to spíše ku prospěchu. Kupříkladu absence Ewana napomáhá většímu odklonu od reality show k opravdovému cestopisu, a ubírá i trochu toho narcismu a pseudofilosofického mudrování. Zároveň umožňuje dát více prostoru jiným postavám, v tomto případě jednoduše lidem, se kterými se Charlie na své cestě setkává. A zcela jistě se odrazila i na finanční stránce projektu, což paradoxně přináší zejména jeho větší hutnost a odkázanost na místní. Bez zajímavosti není ani fakt, že přestože je trasa tentokrát absolvována více dopravními prostředky, dostala fascinace světem motocyklů mnohem více prostoru. Jedná se o hlavní dopravní prostředek většiny míst, kam se vypravíme a Charlie vyzkouší opravdu spoustu různých typů. Takže kdo měl rád tento podtext u série Long Way, nebude zklamán.(2.7.2013)

 • Kalidor_
  *****

  Jen málokdy se mi zatím stalo, že by mě nějaký cestopisný seriál takhle zaujal abych se netrpělivě těšil na nové díly. Charley Boorman v tomto "road movie" na vlastní pěst tentokrát necestuje s kamarádem Ewanem McGregorem, ale sám o sobě je ne-li větší sympaťák než Ewan. Charleyho putování exotickými zeměmi (mezi Sydney a Tokyem) bylo plné exotických zážitků, někdy i dobrodružné a hlavně nesmírně poutavé (viz. má závislost na tomto pořadu).(20.2.2012)