When the Lights Went Out

Jane Levick

Kostýmy:

Sarah Blenkinsop
  • ricci.s

Snažím sa to hodnotiť "objektívne", a to tiež len kvôli tomu, že to nebolo nakrútené najhoršie a aspoň v záverečných piatich minútach som trochu spozornel... pretože ak by som sa mal byť prísny alebo kritický, toto by nedopadlo dobre. Čo sa týka tých očakávanejších duchárskych hororov, pre mňa jeden z najväčších prepadákov roka. Tu nebolo vôbec nič, námet o strašidelnom domčeku s duchom okopírovaný z tisíciek iných hororov, čo by až tak nevadilo, keby sa tu dalo aspoň trochu báť. Rodinka sa nasťahuje do nového domu, je tam duch, nikto decku neverí, rodičia hľadajú racionálne vysvetlenie, medzitým spadnú hodiny, lampa sa kýve, v skrini sú včely, pružinka sa kotúľa dolu schodmi sama od seba, takže rýchlo zavolajme pána farára. Bleeee :-( Nepovažujem to ani za horor, skôr za rodinný film, úplne chýbala atmosféra, o nejakých ľakačkách sa dalo len snívať. Nuda! Už v 80. rokoch sa nakrúcali horory podobnej úrovne, ktoré mnohokrát dopadli oveľa lepšie, takže naozaj nedokážem pochopiť, prečo toto vzniklo.(5.11.2012)

• kaylin

„When the Lights Went Out“ je horor o paranormální aktivitě v domě. Horor, který neskutečně snadno zapadne. Nenese s sebou nic, co by mělo diváka přesvědčit, že je to dobrý film, a je jedno, že je to natočeno podle skutečné události. Pokud je to celkově takhle odfláknuté, tak to divákovi prostě nic nepřinese. Nefunguje výprava, herci nejsou zajímaví, děj je přímočarý a ohraný.(30.12.2016)

• J*A*S*M

Nejotravnější horor od Somos lo que hay. Gratulace, to chce talent. Se sympatickými postavami by z toho možná mohl být neurážející průměr, kterém bych odpustil málo originality i strašidelných scén. Ale ne. Nejde slovy vyjádřit, jak jsou zdejší postavy nepříjemné. Všechny bez výjimky.(16.11.2012)

• Rodriguez

Už mě ty duchařiny taky začínaj pěkně nudit, chtělo by to trochu oživit žánr horor!!! 10%(3.2.2015)

When the Lights Went Out je zbytečně problematický film, protože se snaží uspět hned ve třech rovinách. V komediální a dramatické poloze funguje víc než obstojně a obě linie jsou příjemně kompaktní. Absurdní vyústění některých situací se skvěle doplňují s nevtíravým, suchým anglickým humorem a sympaticky cynickou hlavní hrdinkou. Svěže působí i rozvrácení rodiny způsobené přítomností neznámé entity a zasazení filmu do 70. let vzbuzuje dojem určité nostalgie. Ovšem paradoxně ona horrorová rovina nefunguje prakticky vůbec. Lekačky jsou přímo banální a jedno klišé za druhým jednoduše zabíjí veškerou atmosféru. Ve výsledku tak záleží čistě na tom, z jakého úhlu k WtLWO přistupujete. Jako horror nestojí za nic. Jako tragikomedie vás možná příjemně překvapí.(12.1.2013)

• - Hned dvě promítání filmu v londýnské čtvrti Soho narušily výpadky elektrického proudu, proto jeho producent Bil Bungay přivedl do kina sto mužů a žen a nechal v něm provést vymýtání ďábla (exorcismus), a to způsobem, kdy věřící pronášeli předepsané slovní obraty. Uvedl k tomu: "Jednou věcí je, že první výpadek proudu jsme přičítali pouze nešťastné shodě náhod, ale když se vám stane to samé v jiném sále o 20 minut později a na místě je cítit přítomnost zla, způsobí to neklid." Zaměstnanec kina Paul Speed však tvrdil, že v této čtvrti nejsou podobné výpadky v chladnějším období ničím výjimečným. (JoranProvenzano)