Smrt ve vysokém rozlišení

(festivalový název)
  • Venezuela Muerte en alto contraste

Napínavý kriminální příběh je reflexí politických vražd na objednávku, k nimž v minulosti docházelo ve Venezuele. Gabriel je nejen členem policejní taktické jednotky, ale jeho rodiče se stali obětí jednoho takového masakru. Snaží se vypátrat členy tehdejší likvidační skupiny a pomstít jejich smrt. Při svém pátrání však stále hlouběji proniká do zkorumpovaného prostředí policie a státních úředníků. Snímek je výbornou ukázkou tzv. tropického thrilleru, který má ostatně ve Venezuele dlouhou tradici. (La Película)

faana21

Smrt ve vysokém rozlišení... smrt diváka... aneb hořká lítost nad faktem, že jsem se usadil doprostřed řady, odkud před akčním thrillerem telenovelistického rázu nebylo úniku, aniž bych zvedl ze židle dalších tucet nešťastníků-spoludiváků. Nutno podotknout, že venezuelští kluci se pro své dílo (dá-li se to tak s bytelnou dávkou optimismu vůbec nazvat...) insipirovali hutným materiálem, tak kupříkladu inspirace číslo jedna (1): Vinnetou a Old Shatterhand aneb stojíme obklíčeni bandity v neprodyšném kruhu v mnohonásobné přesile a přesto všechny protivníky na čisté louce postřílíme. Inspirace číslo dvě (2): Kocour Mikeš aneb no comment. Inspirace číslo tři (3): Venezuelské telenovely a nejen ony aneb co čert nechtěl, jediná kočka ve filmu, kterou nebalením sbalím, je dcerou největšího gang-bosse, kterého musím zabít. Sečteno podtrženo + _ bída, ubohost, brak. ()