Marihuana: Fakta a mýty (TV film)

• Česko

Marihuana: Historie

Marijuana: A Chronic History

Dokumentární / Reality-TV

USA, 2010, 88 min

V podstate to ani nie je o historii, ale v celku dobry a schopny dokument o postaveni marihuany najma v USA(27.4.2014)

Skôr fakty ako mýty zhrnuté v kocke z trochu jednostranného pohľadu priaznivcov marihuany. Prvý diel sa venuje hlavne americkému pohľadu na vec a množstvo prezidentov nemá ani tušenia, v akom dokumente vystupujú. Druhý diel sa sústreďuje na lekárske využitie a spôsoby výdaja a distribúcie v Amerike, ktoré sú aj po legalizácii stále na hranici zákona. Dokument trpí na svoju dĺžku a dookola sa opakujú rovnaké informácie, často prekladané celkom zbytočnými scénami.(11.2.2014)

Neviem, čo to Autogram pozeral, ale tento dokument jednostranný nie je. Je zastúpená aj druhá strana. Podľa mňa, je to jeden z tých objektívnejších a zaujímavejších dokumentov čo som doposiaľ videla ohľadom tejto problematiky.(26.11.2015)