Všechno, co chceš

• Velká Británie Absolutely Anything (více)
Trailer 1

Mimozemská civilizace nalezne ve vesmíru letící sondu vyslanou z planety Země, která obsahuje informace o lidské rase. Mimozemšťané diskutují o tom, zda Zemi zničit, nebo učinit lidstvo dalším členem mezigalaktické rady. Jako test dají náhodnému mladému muži na deset dnů neomezenou moc dělat absolutně cokoliv. Pokud tento muž využije svou moc k páchání zla, bude Země zničena. Vybraným člověkem je Neil Clarke, učitel, kterého ředitel školy Robinson nesnáší za jeho pozdní příchody. Neil, který si je vědom své nově nabyté síly, si přeje, aby mimozemšťané zničili třídu nenáviděných studentů. A mimozemšťané skutečně zabijí všechny žáky této třídy. Aby napravil smrt svých studentů, přeje si, aby všichni, kteří zemřeli, zase obživli. Jenže tím způsobí, že obživnou úplně všichni mrtví na celém světě, včetně mrtvých na pitevnách i v hrobech, proto si Neil rychle přeje, aby k výbuchu, který způsobil smrt studentů, nikdy nedošlo, čímž vrátí zpět všechna předchozí přání… (TV Nova)

Trailer 1

sedm.1

Ústřední herecké duo, v podobě obvykle vtipného a sympatického Simona Pegga a vždy neskutečně sexy Kate Beckinsale jsem považoval za záruku kvality a především zábavy, ovšem Absolutely Anything kvalitní, natož pak zábavnou podívanou rozhodně není, spíš naopak jsem se tu hodinku a půl ani nestačil divit, čemu se tito dva herci vlastně upsali, jelikož něco tak mizerného se jen tak vážně nevidí. Pro co nejtrefnější vystižení tohoto filmu mě totiž nenapadají jiné výrazy než trapný, co se především rádoby vtipnosti týče a hloupý, triviální a nudný, co do zápletky, jelikož něco takového musel sesmolit vážně už velký zoufalec. Přitom ústřední nápad ale není zas až tak marný, i když do jakékoliv originality má zatraceně daleko, jeho využití nicméně skutečně přinesly jen momenty ubohé marnosti a totální nenápaditosti, nehledě na to, že intelektuálně to ve všech ohledech odpovídá maximálně úrovni předškolního věku, což ovšem ale asi nebyl zrovna tvůrčí záměr. Chování většiny postav tuto mou tezi navíc neoddiskutovatelně potvrzuje, o těch vesmířanech pak ani nemluvě, Monty Pythonům fakt asi hráblo. Tento snímek zkrátka patří do koše, v souvislosti s ním totiž nemohu přijít na jedinou pozitivní věc, je to strašně nesoudný blábol, který ani trochu v žádném směru nefunguje. Prostě infantilní hnus. ()

easaque

jména členů z Monty Pythonova cirkusu mě nalákala na tuto komedii, ale osobně se objeví snad v jedné roli a zbytek jen v hlasech mimozemšťanů. No budiž, ale režisérký post Terry Jonese je vlastně taky důležitý ;-) Námět není nikterak originální (i když super schopnosti zadarmo to tu asi ještě nebylo), ale je to celé zpracováno slušně a místo pro britský humor se tam taky našel. Přesto si myslím, že to potenciál mělo větší a mohlo to být ještě víc šílenější. Přesto na slabé 3 hvězdy to ještě vyšlo. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

misterz

Konečne Pythoňáci, pri ktorých som sa zabavil. Komédia s originálnym a veľmi zábavným nápadom, výborným Peggom a s extra pôvabnou K. Beckinsale. Poviem vám, ešte ani v jednom filme nevyzerala tak očarujúco a neodolateľne krásne. Navyše je tu toľko strelených gagov, že to pripomína guľometnú paľbu tesne pred útokom. Samozrejme, nie každá humorná scénka sa podarila, niečo i nevyšlo, ale na druhú stranu tých niekoľko vydarených vám poriadne vyzvŕta bránicu. Dôležité informácia - keď náhodou dostanete neobmedzenú moc konajte hlavne dobro, majte po ruke psa a hlavne si dávajte pozor na slovnú formuláciu želaní, aby ste sa náhodou neocitli v autobuse, doslova. Inak nás môžu zničiť super inteligentní mimozemšťania. Skvelá, bláznivá a uletená zábava. 75/100 ()

Mrkvič

Opravdu nudná přitom dobrá a ujetá komedie od Monty Pythonů. Všechny ingredience vypadají slibně. Dokonce se divák občas zasměje. Ale. Ale je v tom, že je ve filmu všechno tak rychlé, tak povrchní a tak předvídatelné. Možná kdyby té ujetosti bylo tisíckrát víc (tedy tolik, co v jiných filmech tohoto uskupení), odpustily by se jiné prohřešky. Kdyby. ()

HellFire

Cosi cosi o mimozemšťanech, kteří chtějí bezdůvodně zničit Zemi, ale ještě předtím si otestují, jestli jsou lidé zlí nebo hodní. Who cares. Tady tvůrci jednoduše potřebovali jakoukoliv výmluvu, aby mohl Simon Pegg mávat rukou a dělat, co se mu zamane. To je samozřejmě středobodem celého filmu a následné humorné scénky táhnou děj kupředu. Jenom škoda, že všechno ostatní je vlastně prázdná výplň. Co si budeme – Kate Beckinsale moc talentu nepobrala a Terry Jones, režisér třech celovečerních filmů Monty Python, odvedl jen průměrnou práci. Jde poznat, že tady se nehraje vyšší liga. Vlastně úplně stačí, když se na YouTube podíváte na sestřih těch nejlepších scének. ()

• Na konci filmu říká Grant (Rob Riggle): „Já nejsem pes, já jsem člověk!“ a Dennis mu odpovídá: „Podívej, nikdo není dokonalý“. Jedná se o odkaz na film Někdo to rád horké (1959), kde tato hláška zazní také v závěru fimu. (Ganka)
  • Terry Jones pripravoval scenár spoločne s Gavinom Scottom, ktorý je uvedený ako autor. Po dokončení mu trvalo 20 rokov, kým film skutočne natočil. (ywo666)

Související novinky

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval… (více)

Monty Python: Nečekaný návrat!

Monty Python: Nečekaný návrat!

28.01.2012

A teď pro vás máme něco úplně jiného. Nemusíte mít jejich humor rádi. Ale to je asi tak všechno, co můžete proti kultovnímu statusu snad nejúspěšnější komediální grupy všech dob dělat. A pokud je… (více)