Epizody(3)

Další řada mini seriálu který navazuje na This Is England '86
Příběh Shauna a jeho party pokračuje a končí. Život není už co býval, Shaun tápe v bludišti lásky, Lol prochází krizí a trpí depresemi, také se jí narodila dcera Lisa a otcem je Milky. Woody se odcizil partě a žije jiný život. Celá parta je nesvá z dané situace a smutní po starých časech. (Ble.Ble)

Mol

WHAT WOULD I HAVE DONE?! I'VE BEEN SO LONELY WITHOUT YOU! Skinheadství se vytratilo už úplně, ale o to víc v poslední dílu přitlačili na emoce, i když jsem nepochopil Trev, že si klidně sedla na místo, kde byla znásilněna a neprojevila emoce vůbec žádné. Woody je celou dobu zlomený a odevzdaný až do závěrečné epizody, kde potká svou starou partu a strhne se rvačka, která byla opravdu hodně realistická a přesně takhle se to v životě stává. Mno a úplný závěr, kde Trev přijde pro Woodyho a jedou do nemocnice. To jsem si mohl oči vybrečet. Člověk si v tom najde ty svý životní sračky a cejtí to intenzivněji. ()

*CARNIFEX*

Pokračovanie sledovania osudov skupinky kamarátov, ktorých životy sú úzko prepojené nie len cez radosť ale aj osobné problémy. Prvá rada “86” mne osobne prišla lepšia, táto druhá “88” ma tak nezasiahla, no poslednú tretiu “90” určite neminiem a šancu jej dám, keďže som videl nakomplet všetky počiny tohto námetu plného skutočných, životných útrap v realite .. ()

dr.horrible

Prvá a tretia časť, to je emocionálny bungee jumping. Prostredná to s tými nekonečnými spomalenými zábermi na pozadí hudby už trochu prestrelila. Pozitívne je, že toto už je dno; už viac sa im ten život posrať nemôže. Aspoň dúfam, mám ich stále radšej. Joseph Gilgun je boh! ()

Bachy

Nejkratší stopáž a nejsilnější emoce skrz nejlepší vyprávění. Všechny seriály, kde není Joseph Gilgun jsou najednou o kousek slabší. ()

rikitiki

Větší zaměření na psychologii postav se podařilo. Tohle jde do hloubky a míří to tak přesně, až to bolí. Mám soucit s každou z postav. I když dělají příšerné chyby, jsou všichni hluboce lidští. A jejich pospolitost je záviděníhodná.. __ Sakra, Combo, a ty jsi furt v krimu? /18. 11. 13./ ()

erased

Rok '88. Dva roky staré události obrátily životy některých hrdinů vzhůru nohama. Shawn i celá jeho parta definitivně ustupují do pozadí a přenechávají nejvíce místa pro dvojici Woody - Lol. Zčásti je to škoda protože právě s nimi se částečně vytrácí ta příjemná pohoda minulých dílů, ale změněné životy nových hlavních postav jsou za ni skvělou náhradou. Nakonec bych ještě dodal, že čím menší roli má Combo, o to je jeho postava silnější, působivější a lidštější. ()

Helo

Ubyl vtip, přibyla pořádná dávka psychologie, což zase tak moc nevadí, ač toho humoru je škoda. Každopádně je zajímavý sledovat, jak se s každým "ročníkem" (počítaje i ten 83) dost zásadně mění žánr. Gilgunovo postava si seriál krade občas jen pro sebe. ()

Trevor

Vynikajúca séria 88 v ktorej Lol trápi osud Comba a výčitky svedomia s tým spojené, Shauna trápia vzťahy s jeho priteľkami Smell a Day a Woody sa nedokáže prispôsobiť novému životu. Nad tým celým sa v krátkej ukážke ukáže najväčší problém Anglicka roku 1988, senzačné víťazstvo FC Wimbledon nad FC Liverpool vo finále FA Cupu a pár ďalších tém, ktoré rezonovali v spoločnosti na konci deväťdesiatych rokov. ()

Pajky3

Znáte takové ty seriály, které mají desítky epizod a stejně se nikam neposouvají? Tak This is England s nimi nemá nic společného. Mezi sériemi život poskočil o dva roky dopředu a změn se stalo tolik, že postavy skoro nepoznáváte. Teď kecám, postavy poznáte, o tom není pochyb, ale opravdu se od posledně hodně změnily. Parta tentokrát trochu ustupuje do pozadí a hlavní emoce ze sebe dostávají Joseph Gilgun a Vicky McClure coby Woody a Lol a jízda plná emocí to je, to mi věřte. Už se těším na to, co přinese rok 90. ()

kinghome

Z teenagerů se stali starající se dospělí, vtipná stránka úplně zmizela a všechno se zaměřuje na psychiku postav. Hned první překvapení příjde na začátku, kdy se dozvíte dost závažnou novinku. Woody už se nestýká s partou a Lol má deprese, celé to je dost vážné a depresivní, všechno to vyvrcholí v posledním díle, kterej je dost emotivní. Musím říct, že se mi víc líbila 86, ale tohle je taky úžasný, tuhle partičku jsem si strašně oblíbil a Woody je prostě úžasná postava. Shaun hraje pořád stejně dobře a Kelly je dokonalá, já jsem spokojenej, škoda prvních dvou dílů, které jsou sice skvělé, ale je tam pár nudnějších míst, poslední díl je 5*, je to skvěle zakončený, už se těším na This is England 90, snad vyjde co nejdřív. ()

Santino7

Priznám sa, približne od polovice druhého dielu som bol som mierne na vážkach... Že prečo? Pretože Meadows sa s tým s prepáčením vôbec nesral a opäť absolútne zmenil žáner. Po druhýkrát! To isté som konštatoval už pri '86, čiže chtiac alebo nechtiac som sa cez to musel nejakým spôsobom prehrýzť, čo som nakoniec predsalen úspešne zvládol (je zvláštne, že majú "guráž" to tak zásadne meniť, keďže to kvôli nadväznosti treba pozerať vcelku aj s ostatnými, žánrovo inými celkami.. možno však práve v tom je to čaro, ťažko povedať). Priznám sa, pomerne dosť mi vadilo, že bola úplne vypustená pôvodná idea a partia už viacmenej nefungovala, takmer vôbec nebola pokope (celý čas som čakal na "nejaký ten spoločný záťah"). To je celkom slušný úder pod pás, pokiaľ ste si tú bandu poflakujúcich sa hajzlíkov stihli v predchádzajúcich dieloch obľúbiť... Čo je tiež smutné, spolu so súdržnosťou partie či kultúrou skinheads sa vytratil aj sociálny rozmer, ktorý bol od začiatku v podstate hlavnou črtou THIS IS ENGLAND. Tentokrát to pôsobí dospelejšie a hlavne je to oveľa viac ponuré (slovné spojenie špinavá britská atmosféra, ktoré som tak rád používal, tu tak nejak definitívne stratilo svoje opodstatnenie). Čo už, škoda. Ako už bolo spomínané, '88 ide viac do hĺbky, sústredí sa na psychológiu postáv - aj to však iba poniektorých. Je to škoda, pretože aj keď Vicky McClure (jej postava Lol bola tentokrát jednoznačne najvyťaženejšou) hrala vynikajúco a ako herečku som si ju nesmierne obľúbil, a ani Gilgun či Turgoose opäť nesklamali, fakt veľmi som si prial väčší priestor aj pre ostatných - Milky, Harvey, Gadget a aj iné postavy by si rozhodne zaslúžili o niečo viac času na pľaci, teda minimálne spoločných scén v rámci partie. Takto viaceré charizmatické postavy kvôli nedostatku priestoru na pľaci tápali kdesi v pozadí, až nepochopiteľne plocho zobrazené a teda maximálne nevyužité (u Comba to neplatí, Stephen Graham sa tentokrát pochopiteľne mihol iba chvíľkovo, no napriek tomu stihol zanechať fantastický dojem). A je to škoda, pretože Meadows si v predchádzajúcich dieloch nadrobil obrovský potenciál, s ktorým sa dalo pracovať vo viacerých smeroch. Podľa môjho názoru z toho mohol byť kľudne aj výborný plnohodnotný seriál a nie iba miniséria. Paradox, že niečo podobné si opakujem už od úvodného filmu z roku 2006, takže ide asi o také moje naivné želanie - jednoducho by som chcel, aby to všetko trvalo oveľa oveľa dlhšie :-) To je asi známkou toho, že som spokojný, či nie? Tak či tak, odlišné to môže byť akokoľvek, záver ma znova dostal a zas som nedočkavý na pokračovanie. Fakt veľmi teším na pripravovanú záverečnú sériu '90, ktorá má byť v znamení novo vznikajúcej rave scény. No schválne, čím nás prekvapia (respektíve šokujú) nabudúce? 95% ()

KHkomiks

Joseph Gilgun je mi prostě ultra sympatickej herec, poprve jsem si ho vsiml v MS 1, ale zaujal mě až jako Rudy v Misfits. Tady je jeho postava spíše melancholická. This is england stojí právě na takovýchto silných charakterech a přirozenosti. ()

misbos

Vlastně je to už jenom takovej dovětek k předchozím peripetiím týhle party - ale hustej, roky přibejvaj a mateřství nejde s kamarádstvím dohromady ani omylem. Vrchol je určitě berserk moment Rosamund Hanson a potom Gilgunův výstup na noční ulici, to se jen tak nevidí. Graham se tady zase jen mihne, ale společně s McClure toho za tu chvilku vodehrajou víc, než leckterej holivůdskej mahr za celej život. ()

GTS_PUNK

Po filme som sa na túto partiu ľudí jednoducho namotal a po pozretí This Is England ´86, som samozrejme nemohol vynechať ani ďalšiu minisériu. V Anglicku prešli dva roky a veľa sa toho zmenilo. Hlavní hrdinovia nielenže zmenili výzor, partnerov, ale najdôležitejšie na to celom je snáď to, že režisér Shane Meadows zobral túto trojdielnu jazdu ešte serióznejšie ako ´86, spravil z toho drámu ako sa patrí a k*revsky dobre mu to vyšlo. Srandičky a vtipy odsúva bokom, divák zisťuje, že Lol prenasledujú výčitky, za to, že Combo sedí v base a musí sama vychovávať dcéru, ktorú má s Milkym a že aj jej bývalý, Woody sa vybral inou životnou cestou. Naprieč dejom sa ich životy nekrižujú, ale vyzerajú veľmi podobne. Ani jeden z nich sa necíti šťastný, nevedia, čo majú robiť a ako bude život pokračovať ďalej. Práve oni dvaja sú postavami, na ktoré sa ´88 najviac zameriava dej a mierne tak odsúva ostatných do úzadia. Depresívne tri dni Vianoc aj napriek tomu prinášajú do ospalého anglického mestečka lekcie pre všetky postavy, ktoré po vlastných tvrdých "pádoch na hubu" dospievajú. V pote, krvi a každý s vlastnými démonmi, pričom niektorí sú reálnejší akoby sa zdalo. Za jedného zo skutočných (a aspoň pre mňa veľmi sympatických) "démonov" možno označiť aj Fay, ktorá sa pripletie do vzťahu medzi Shauna a Smell a vďaka zlej zhode náhod a bez zlých úmyslov vystavuje ich vzťah skúške, ktorá bude možno osudnou. Ak ste si This Is England obľúbili, tak ročník ´88 budete milovať. A to aj napriek tomu, že sa z komediálnej drámy stala dráma plnohodnotná, miesto, kde charaktery skutočne dospievajú a miesto, na ktorom sa pripravujú na divoké ´90. Horkú chuť dramatických anglických Vianoc roku 1988 hodnotím 4 hviezdami a piatu pridávam za krásnu Charlotte Tyree aka Fay, definujúcu svojim vzhľadom a akcentom stelesnenie dokonalého britského dievčaťa, ktoré by som bral všetkými desiatimi. ´90, here I come, mate. ()

ciapok

silný návrat; intímny prienik do postáv z čias (aj) rough skins; takto sa pohrať s postavami... hmm..dás fakin briljnt...a okrem toho mi zaťal do srdca; fakin right in there.... ()