David Attenborough: Příběh tučňáka

• Velká Británie The Penguin King 3D (více)

Nahlédněte spolu s Davidem Attenboroughem do života tučňáka patagonského, který si našel družku a rozhodl se založit si rodinu. Vychovat mladého tučňáka však není nic snadného... Před třemi lety král tučňáků odešel ze svého domova. Nyní se vrací na místo, kde se narodil a vyrostl: do města tučňáků. Je to jedna z nejhustěji obydlených a nejvyhledávanějších realit na jižní polokouli. Přesto si tam nějak musí najít místo. Musí si najít družku. Tak začíná putování, které se stalo nejnáročnějším obdobím života krále tučňáků. Jeho příběh je často komický, někdy tragický a nakonec triumfální. (TV Prima)

filmmovier

Fantastické záběry a strhující, detailní pohled do života tučňáků, opět (a tentokrát ještě o něco víc) mnohem zajímavější, než jakýkoliv film nebo seriál, protože na tohle bych se prostě mohl koukat pořád. Jedním slovem vynikající a kdyby tam nebyl zasvěcený komentář Davida Attenborougha, ale prostě jen ticho, vůbec bych se nezlobil, zážitek by určitě nebyl o nic horší. Tohle je fakt parádní, občas smutné, občas radostné, tomu tučňákovi prostě budete fandit, aspoň já to s ním velmi intenzivně prožíval. A v hostujících rolích se tu mihnou i kosatky, rypouši a další živočichové ze sousedství. Tohle mělo dostat nějaké ceny, protože příroda je prostě nejmocnější a dokumenty nejlepší dramata. A tenhle obzvlášť, tohle je ještě o level výš než třeba Život savců. 100%. Film o filmu také stojí za to. ()