poster

Loverboy (festivalový název)

 • Rumunsko

  Loverboy

 • angličtina

  Loverboy

Drama

Rumunsko / Švédsko / Srbsko, 2011, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • boshke
  ***

  (Febio Fest) Silně smíšené pocity a vskutku nelehké hodnocení. Přímo po projekci bych označil za vyloženě špatný, i když se mi to tak nějak příčilo vzhledem k přítomnosti režiséra. Luca mi byl nesympatický hned zkraje. Hodil se mi spíše do Zkrocené hory nebo do „Metrosexuálem snadno a rychle“ než do role lamače dívčích srdcí a nejraději bych mu do toho jeho vyvoněného ksichtu šlápnul. Vytáčela mne i Veli, které nestačilo, že jí měl Luca jen na píchání a nošení piva (a jen tak mimochodem ji znásilnil), a tak pro něj začala šlapat. A mám opravdu problém ocenit film, když je mi z hlavních protagonistů na blití. Navíc vyznění filmu bylo úplně někde jinde. Teprve půhodinová beseda s režisérem po filmu mně pomohla film plně pochopit. Konečně jsem pochopil, kdo to vůbec Loverboy je, jaká je jeho úloha v tomto průmyslu a tím pádem i zpětně i celý film. Bylo to pro mne něco zcela nového a nadmíru zajímavého... Za shlédnutí jsem každopádně vděčen, nic to však nemění na tom, že v ideálním případě bych měl mít jasno jen na základě filmu (kolik diváků si po projekci pokecá s režisérem, že), tudíž zůstávám na diplomatických (alibistických?) třech hvězdách... 60%(28.3.2012)

 • ZkuKol
  ****

  Hledání lásky mezi lidmy, pro které je business. Dokumentární kamera, spousta slunce, moře a téma jednoduché jako život hrdinů filmu. Nejde o nic revolučního, ale dobrá zápletka, poctivá realizace a kvalitní herci zaručují zajímavou podívanou. Není to bez chyb, dočkáme se klasických momentů kdy se zastaví čas i děj a umění nečekaně nenastoupí, ale přesto ústřední pár udrží u děje a budete zvědaví, jestli nakonec zvítězí naivita nad realitou. Kameraman byl můj oblíbenec od začátku a režisér je zjevně pořádkumilovný, protože celý film má jasné schéma, víceméně jednotné tempo a rozumnou stopáž. Dvěma slovy; balkánský nadprůměr! Luka si vydělává "transportní službou se zážitky," stará se o dědu, čeká na matku v Itálii a sám neví jestli ještě dokáže mít resp. nějaké sny...70%(24.3.2012)

 • kockopes
  ***

  Divácká porota Febiofestu 2012. Proč celá střední a východní Evropa má v soutěžní sekci filmy o looserech? Asi to táhne...(31.3.2012)

 • Bells
  ****

  --- FebioFest 2012 --- Loverboy je policejní termín pro mladého muže, který začne naoko chodit s dívkou a poté ji přemluví k prostituci. Při besedě režisér filmu uvedl, že zhruba 80 % dívek se k prostituci dostane právě touto cestou. Zároveň je to nejpraktičtější způsob, protože role loverboye je v procesu obchodování s bílým masem velmi těžko prokazatelná a z toho důvodu většinou vůbec nedochází k trestnímu stíhání. Samotný film se snaží zobrazit, jakou roli hraje láska v těchto od začátku úplně chorobných vztazích. Působivý film se sympatickou hlavní hrdinkou a věrohodnými hereckými výkony.(6.4.2012)

 • Oxymoron
  ***

  Z tohodle příběhu šlo vytlačit mnohem víc... Nebýt režisérova komentáře ihned po projekci, asi bych film vlastně ani pořádně nepochopil. Děj se po chvíli zcvrkne pouze na neustálé střídání dvou scén - souložící pár a výlet k moři (ještě že hlavní protagonistka je fakt kočka a tak se aspoň dá na co dívat). Naopak hlavní herec je hrůza - když se usměje, je tak slizký, že by ho nemohla milovat snad ani jeho matka. Škoda, protože to téma je fakt zajímavý.(27.3.2012)

 • Vlkys
  *

  Tema s velkym potencialem, ktery ale bohuzel zustava znacne nevyuzit. Dlouhe pasaze behem kterych se prakticky nic nestane, nepresvedciva kamera a desive ostry prechod mezi poslednim zaberem a titulky. Smutne jsou rumunske realie, premyslim kdy v historii se tahle zeme rozhodla vyhnat vsechny chytre nebo alespon premyslejici muze a hezke holky?(23.3.2012)

 • cinemafil
  ***

  Poněkud vyšinutá love story, Pesimistický příběh o cynickém vztahu z Rumunska těchto dnů. prázdnotu citů Luky dokresluje zdevastovanost krajiny. Bezvýchodnost závěru jen dokonává dílo zkázy charakterů, není kladných hrdinů. Jen postava Veli Ada Condeescu prochází vývojem. Noir cinema po rumunsku. Čekal jsme víc po Když chci tak písknu(10.8.2019)

 • flakik
  ****

  Velice silný film s velmi zajímavým dějem. Kdo by to tušil, že nějaký loverboy vůbec existuje. Režisér i představitelka hlavní role studovali tyto lidi zhruba rok a to velmi zevrubně, což se také odrazilo ve filmu. Ten má díky tomu napůl dokumentární nádech, ale příběhu to nic neodebírá. Záběry rumunské krajiny s velmi dobrou kamerou vše doplňují. Jediné, co je poněkud znepokojující je závěrečný ostrý střih.(29.3.2012)