poster

Loverboy (festivalový název)

 • Rumunsko

  Loverboy

 • angličtina

  Loverboy

Drama

Rumunsko / Švédsko / Srbsko, 2011, 95 min

 • Oxymoron
  ***

  Z tohodle příběhu šlo vytlačit mnohem víc... Nebýt režisérova komentáře ihned po projekci, asi bych film vlastně ani pořádně nepochopil. Děj se po chvíli zcvrkne pouze na neustálé střídání dvou scén - souložící pár a výlet k moři (ještě že hlavní protagonistka je fakt kočka a tak se aspoň dá na co dívat). Naopak hlavní herec je hrůza - když se usměje, je tak slizký, že by ho nemohla milovat snad ani jeho matka. Škoda, protože to téma je fakt zajímavý.(27.3.2012)

 • flakik
  ****

  Velice silný film s velmi zajímavým dějem. Kdo by to tušil, že nějaký loverboy vůbec existuje. Režisér i představitelka hlavní role studovali tyto lidi zhruba rok a to velmi zevrubně, což se také odrazilo ve filmu. Ten má díky tomu napůl dokumentární nádech, ale příběhu to nic neodebírá. Záběry rumunské krajiny s velmi dobrou kamerou vše doplňují. Jediné, co je poněkud znepokojující je závěrečný ostrý střih.(29.3.2012)

 • Bells
  ****

  --- FebioFest 2012 --- Loverboy je policejní termín pro mladého muže, který začne naoko chodit s dívkou a poté ji přemluví k prostituci. Při besedě režisér filmu uvedl, že zhruba 80 % dívek se k prostituci dostane právě touto cestou. Zároveň je to nejpraktičtější způsob, protože role loverboye je v procesu obchodování s bílým masem velmi těžko prokazatelná a z toho důvodu většinou vůbec nedochází k trestnímu stíhání. Samotný film se snaží zobrazit, jakou roli hraje láska v těchto od začátku úplně chorobných vztazích. Působivý film se sympatickou hlavní hrdinkou a věrohodnými hereckými výkony.(6.4.2012)

 • cinemafil
  ***

  Poněkud vyšinutá love story, Pesimistický příběh o cynickém vztahu z Rumunska těchto dnů. prázdnotu citů Luky dokresluje zdevastovanost krajiny. Bezvýchodnost závěru jen dokonává dílo zkázy charakterů, není kladných hrdinů. Jen postava Veli Ada Condeescu prochází vývojem. Noir cinema po rumunsku. Čekal jsme víc po Když chci tak písknu(10.8.2019)

 • Vlkys
  *

  Tema s velkym potencialem, ktery ale bohuzel zustava znacne nevyuzit. Dlouhe pasaze behem kterych se prakticky nic nestane, nepresvedciva kamera a desive ostry prechod mezi poslednim zaberem a titulky. Smutne jsou rumunske realie, premyslim kdy v historii se tahle zeme rozhodla vyhnat vsechny chytre nebo alespon premyslejici muze a hezke holky?(23.3.2012)