poster

Loverboy (festivalový název)

 • Rumunsko

  Loverboy

 • anglický

  Loverboy

Drama

Rumunsko / Švédsko / Srbsko, 2011, 95 min

 • flakik
  ****

  Velice silný film s velmi zajímavým dějem. Kdo by to tušil, že nějaký loverboy vůbec existuje. Režisér i představitelka hlavní role studovali tyto lidi zhruba rok a to velmi zevrubně, což se také odrazilo ve filmu. Ten má díky tomu napůl dokumentární nádech, ale příběhu to nic neodebírá. Záběry rumunské krajiny s velmi dobrou kamerou vše doplňují. Jediné, co je poněkud znepokojující je závěrečný ostrý střih.(29.3.2012)

 • Vlkys
  *

  Tema s velkym potencialem, ktery ale bohuzel zustava znacne nevyuzit. Dlouhe pasaze behem kterych se prakticky nic nestane, nepresvedciva kamera a desive ostry prechod mezi poslednim zaberem a titulky. Smutne jsou rumunske realie, premyslim kdy v historii se tahle zeme rozhodla vyhnat vsechny chytre nebo alespon premyslejici muze a hezke holky?(23.3.2012)

 • Oxymoron
  ***

  Z tohodle příběhu šlo vytlačit mnohem víc... Nebýt režisérova komentáře ihned po projekci, asi bych film vlastně ani pořádně nepochopil. Děj se po chvíli zcvrkne pouze na neustálé střídání dvou scén - souložící pár a výlet k moři (ještě že hlavní protagonistka je fakt kočka a tak se aspoň dá na co dívat). Naopak hlavní herec je hrůza - když se usměje, je tak slizký, že by ho nemohla milovat snad ani jeho matka. Škoda, protože to téma je fakt zajímavý.(27.3.2012)

 • ZkuKol
  ****

  Hledání lásky mezi lidmy, pro které je business. Dokumentární kamera, spousta slunce, moře a téma jednoduché jako život hrdinů filmu. Nejde o nic revolučního, ale dobrá zápletka, poctivá realizace a kvalitní herci zaručují zajímavou podívanou. Není to bez chyb, dočkáme se klasických momentů kdy se zastaví čas i děj a umění nečekaně nenastoupí, ale přesto ústřední pár udrží u děje a budete zvědaví, jestli nakonec zvítězí naivita nad realitou. Kameraman byl můj oblíbenec od začátku a režisér je zjevně pořádkumilovný, protože celý film má jasné schéma, víceméně jednotné tempo a rozumnou stopáž. Dvěma slovy; balkánský nadprůměr! Luka si vydělává "transportní službou se zážitky," stará se o dědu, čeká na matku v Itálii a sám neví jestli ještě dokáže mít resp. nějaké sny...70%(24.3.2012)

 • boshke
  ***

  (Febio Fest) Silně smíšené pocity a vskutku nelehké hodnocení. Přímo po projekci bych označil za vyloženě špatný, i když se mi to tak nějak příčilo vzhledem k přítomnosti režiséra. Luca mi byl nesympatický hned zkraje. Hodil se mi spíše do Zkrocené hory nebo do „Metrosexuálem snadno a rychle“ než do role lamače dívčích srdcí a nejraději bych mu do toho jeho vyvoněného ksichtu šlápnul. Vytáčela mne i Veli, které nestačilo, že jí měl Luca jen na píchání a nošení piva (a jen tak mimochodem ji znásilnil), a tak pro něj začala šlapat. A mám opravdu problém ocenit film, když je mi z hlavních protagonistů na blití. Navíc vyznění filmu bylo úplně někde jinde. Teprve půhodinová beseda s režisérem po filmu mně pomohla film plně pochopit. Konečně jsem pochopil, kdo to vůbec Loverboy je, jaká je jeho úloha v tomto průmyslu a tím pádem i zpětně i celý film. Bylo to pro mne něco zcela nového a nadmíru zajímavého... Za shlédnutí jsem každopádně vděčen, nic to však nemění na tom, že v ideálním případě bych měl mít jasno jen na základě filmu (kolik diváků si po projekci pokecá s režisérem, že), tudíž zůstávám na diplomatických (alibistických?) třech hvězdách... 60%(28.3.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace