Kdo přežije: Gabon (TV pořad)

Survivor: Gabon - Earth's Last Eden

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2008

SPOILERS BEWARE........Jedna z mých nejoblíbenějších řad nejen díky exteriérům "posledního ráje na Zemi" (slona, co chodí pravidelně na "návštěvy" žádná jiná řada prostě nemá:P), ale především díky pár figurkám, které vyniknou nad neustálými zástupy modelů a modelek, kteří jsou na jedno brdo. Je tu skvělý pan učitel fyziky, Bob (aneb motýlci jsou cool), jehož fake imunity jsou naprosto dokonalé. Zároveň je taky jedním z nejstarších hráčů Survivora vůbec. Zakyslý záporák Randy s nejvyšším IQ z celé party, který nenávidí všechny a všechno - a přitom pracuje jako kameraman na svatbách:D (miluji jeho hlasování pro konečného vítěze: All three of you can kiss my ASS!) . "Olympijská vítězka" Crystal, která jednoduše řečeno ve všem fyzickém naprosto SUCKS:D (aneb nejlepší video sestřich "úspěchů" na reunionu). Ace a jeho debatovaný britiš přízvuk; Corinne - mrcha z povolání, která má radost, když může někoho nasrat. Pařmen Ken, který ne a ne sehnat holku (ale ti termiti skoro zabrali!:) ) no a pak je tu Sugar (velká "hvezda" z Gilmore girls), která krásně pasuje na prototyp blbé blondýnky - ale v reálu je pak nakonec chytřejší než právník z Harvardu, he he.(31.1.2012)

Série, ve které dominuje nejen krásná příroda! Přijde vhod, zvláště, když už jste znechuceni z účastníků Survivora, kteří mají hezkou tvářičku, tělo samý sval a sebevědomí na rozdávání. Zde se objevuje pestrá směsice charakterů a zajímavých postav, kteří baví. Příjemně překvapila a emocionálně obohatila.(29.1.2012)

Solidní série okořeněná dokonalou Corinne, odpudivou Sugar, krysím mužem Kennym, ubohou exdopující Crystal, podpantofláckým uplakánkem panákem Mattym, nádhernou Palomou, slizkým zmrdem Acem a dvěma staříky, kteří to nakonec celé ovládli...samozřejmě každý jinak. Největší plus série - nádherné prostředí, největší mínus - naprosto nesmyslná smršť zvratů štábem, která zapříčinila necelistvost a rozháranost celé řady (troufám si tvrdit, že v takto řízené sérii by nedokázali uspět ani "král" Russell či kmotr Mariano).(14.2.2012)

Luxusní série s těžce pohodovým castem, moc pěkná Šugar, perfektní profesor fyziky, který mi moc připomínal Challengera a celkově fajn hra plus opět super výzvy. Opovrženíhodný nerd Kenny, kterého bych moc rád vyliskal po čuni a sociopat Randy mě sice štvali, ale bez těchto elementů by to nebylo ono :-D A nakonec i ten Randy byl docela čípek :-D První série ve které mi nevadil buzík a navíc vítěz dostává 100 % Moc dobré(13.9.2014)

Není Afrika jako Afrika. Třetí řada Survivora je pro mě doposud jednou z nejslabších a odehrávala se právě v Africe. Tudíž není se co divit, že jsem měl z Gabonu předem obavy. Jenže teď si tvůrci přichystali opravdu nádherný kus Afriky, kde to skutečně žije. Je vidět, že nemusí být zajímavé a krásné (co se přírody týká) jen série odehrávající se na ostrovech a u oceánu. Mimochodem geniálně propracovaná fake imunita (i když bez smysluplného uplatnění, ale pobavila) a přiznávám, že bych na ní taky skočil. To nebyl jen Ozzyho kus klacku. :) Dále jsem taky spokojený s vítězem, proto vysokých 90%(2.2.2012)

• - První série, která byla natočena ve vysokém rozlišení. (LEGACY)

• - Randy se do soutěže hlásil celkem patnáctkrát. (Kulmon)

• - Série byla filmována v přírodní rezervaci ve Wonga Wongue v provincii Estuaire na západu Afriky. (reich)