Animovaný film o dvou nejlepších kamarádech, kteří se rozhodnou, že zachrání svého kamaráda. Byl totiž omylem stažen do pekla, k samotnému pánu zla, Satanovi. (wohna)

silentname

A pritom to vyzeralo ako skvelý R-kový animák. A nakoniec to vypáli ako trošku nápadité, no slabo dotiahnuté vulgárne stop motion filmové dielo, ktoré občas funguje, no občas zase úplne nefunguje. Myslím si, že sa do tohto filmu dostala asi každá možná aj nemožná absurdnosť, aká môže človeka napadnúť, no nemám pocit, že by to vedelo využiť všetky možnosti, ktoré tu svet pekla ponúka. Diabol je podľa mňa dobrou postavou a rovnako aj Mila Kunis, ktorá dabuje Deemu. Myslím si ale, že Remy je maximálne nepríjemný typ človeka a človeku ani chvíľu nie je sympatický. Augie naopak si myslím, že je celkom v pohode. Najväčším problémom filmu ale je fakt, že všetky rozhodnutia, ktoré sa vo filme udejú nemajú žiadne vysvetlenie, žiadnu hĺbku a proste len zrazu sa niečo zmení a film ide iným smerom. A to ma dosť štve. Lebo keby sa to viac vyprofilovalo, mohlo to fungovať lepšie. Ale je fajn občas vidieť, že svet animovaných filmov sa dá využiť aj na niečo iné než len príbehy pre deti a podľa mňa solídna stop motion animácia filmu pomáha. Nepozrel by som si ho znovu, myslím si, že má veľmi deravý a zle poskladaný príbeh, ktorý chcel viac času na to, aby fungoval, no nemyslím si, že by som na filme nenašiel nič, čo by som pochválil. Má dobré momenty, no myslím si, že si tvorcovia na tom mohli dať záležať viac. A je to potom premrhaný potenciál. Hodnotenie: C ()

Mr. Lobo

Až zase tak špatné to na kocovinové odpoledne určitě není, ale tento druh humoru se začne opakovat rychleji, než by rád. ()

maddy

Totálny úlet. Animovaný film, ktorému nič nie je sväté. Plný sprostého humoru, sexistických narážok a ešte si to robí prdel aj z neba a pekla. Jednoducho taký South Park na steroidoch v celovečernej podobe, ani sa nečudujem, že to Amíci nakoniec radšej nepustili do kín. Samozrejme, príbehovo to je maximálne pritiahnuté za vlasy (od pádu do pekla, cez Lucifera zamilovaného do anjelskej štetky, až po znásilňovanie stromom), ale práve to, že autorom nie je nič sväté a bez akýchkoľvek obmedzení si robia čo chcú je na tom najsympatickejšia a každý kto si podobný vulgárny R-kový animák pustí asi od toho neočakáva Shakespearovú tragédiu. Stop-motion animácia je výborná, aj keď si je na ňu potrebné na začiatku trochu zvyknúť, má to vynikajúci dabing (Mila Kunis, Susan Sarrandom, Michael Peῆa). Pre úchylov, pardon úzku skupinu divákov, ako stvorené. Pre všetkých ostatných to bude ťažká nechápačka. PS: to tu vážne viacerí v komentároch dokážu rozoberať, že to nie je pre deti?! Jesus f*cking Christ, veď to má R-kový (18+) rating! Nie všetko čo je animované je automaticky pre deti! CELKOVO: 3,5* (7/10) (ale ten komu už South Park príde veľa, nech si z hodnotenia uberie aj šesť bodov) ()

MartinezZ

Nemálo dobře stylizovaných nápadů. Ano, je tu věrtel sexistických narážek, vulgarismů a kdo ví čeho ještě, kupodivu mi to ale vadilo jen v době před Peklem - pak už mi to nepřišlo tak blbé, protože prostě Peklo. A navíc to bylo tak kulometné, že většina rychle vypškala. Méně vulgarit přes čáru a ty dobré nápady by se prodaly lépe. --- 2,5* ()

kaylin

Animovaný film, který je pořádně sprostý, pořádně drsný a nevybíravý. Já vím, že mu do pořádného příběhu chybí hodně a mnohdy to zachraňuje jen těmi oplzlostmi, ale tak nějak mi to v tomhle smyslu jako celek sedlo. Ta animace je výborná, stop motion není tak tradiční, navíc to má skvělý dabing a někdy opravdu vychytané hlášky. ()

Wade

Věděl jsem do čeho jdu a dostal jsem skoro přesně co jsem čekal. Lehce perverzní humor se skvělou animací. I tak mě ale Hell & Back trochu zklamal protože to určitě není film pro děti a tak mohli přeci jen přitvrdit,ale to je jen můj názor. Rozhodně si i tak zaslouží 4* ke kterým pomohla nejen skvělá animace ale i super namluvení postav. 80% ()

Hapretor

Animace osobitá a zajímavá. Bohužel zbytečně sprosté a trapné. Tedy vtipné totálně minimálně. Nic pro odrostlejší publikum, řekl bych. Vlastně ani pro to hodně mladé publikum. Tento snímek je jen pro pobavení tvůrců samotných a nejspíš vzniklo jako velmi kreativní kratochvíle. ()

Rhod

Na animák ako dosť hardcore :D To istotne nie je určené pre deti, vlastne pre deti to bude aj zakázané. Samé sexychtivé narážky, ktoré by mi ani vo sne nenapadli, že sa dajú vymyslieť. Kto ale nemá rád takéto sprosté narážky, ten nech to nepozerá, ale ja sa na takom viem baviť, a dosť som sa aj pobavil. Z niektorých hlášok sa smejem doteraz. Myslím, že South Park je oproti tomu slabý odvar. Som rád, že som sa ku tomu animáku dostal náhodou, lebo tak dlho pri animáku som sa dlho nepobavil. Dejovo ako tak, postavičky hrozné, len som čakal, ktorý z nich kedy čo zase "zabije" :D :D ()

LencaN

Animace byla super. Nevšední, nápaditá a poctivá. Příběh nebyla žádná sláva. Humor byl infantilní, ubohý, sprostý. Pokud by se daly spočítat věty, ve kterých nebylo něco nechutného, perverzního a úchylného, tak bychom se možná ani nepřehoupli přes číslo deset. Opravdu mi to legrační nepřišlo a tenhle styl humoru nesnáším. ()

Da_reba

Narazil som nato náhodou na nete a nemal ani šajnu čo to je. No stačilo len pár minút a hneď som bol pred obrazovkou ako prilepený. Animácia síce troška netradičná ale tomuto snímku sadla ako uliata. Slabší príbeh dokonale vyvažuje vtip a meiestami až troška prehnaný humor, V každom prípade super oddychový film, nad ktorým nieje treba premýšlať či hladať hlboké myšlienky ale stačí si ho len užiť. Mohlo by takých snímkov vzniknúť kľudne aj viac, aspoň ja som sa pobavil o polovicu viac ako u niektorých mnohomiliónových blockbusteroch 95% ()

stanyko

Dalo sa to nejako pozriet kvoli par svetlym momentom, no celkovo je to zbytocnost. Nic nove, co by ste uz nevideli v SouthParku alebo inde. ()

GOTFAN

Naprostá šílenost. Dobré zpracování Dobré hlášky. O humor není nouze, jen škoda toho konce . Bylo to poněkud utahané v druhé polovině ale jinak plné humoru je to celé. A pěkná loutka byla ta co ji dabovala Kunis 💣 jo a ďábel se jim taky povedl . Tyto dvě loutky bych si dal na stůl. Prostě pěkné, vtipné a dobrý dabing. Nějaké volné pokračování by bylo fajn. ()

mato331

Animák s ratingom R? To sa veru nevidí každý deň. A aby navyše obsahoval humor, ktorý pobaví a nevyvolá zvracanie? To už jeden začína tušiť nejaký háčik. Ale nie. Žiadny háčik tu nie je. Naozaj sa jedná o perfektne nahláškovanú animovanú komédiu, aká tu ešte nebola. Diabol je skvelý, Orpheus tiež a jeho pieseň o "Morning Wood" je snáď najlepší okamih filmu. Jediné, čo nemusí sadnúť každému, je pomerne netypický štýl animácie. Ten trochu nesadol ani mne a možno aj za to hviezdička dole. Trošku, ale naozaj len trošku, zamrzí aj koniec. Inak ale môžem odporúčať. ()

Martin29

Parádní animák s dobrýma hláškama. Celý film je daleko vtipnější než třeba takový Deadpool (podobné sexuální narážky) ()