Reklama

Reklama

Příběh hacktivistů

(festivalový název)
  • USA We Are Legion: The Story of the Hacktivists (více)
všechny plakáty
Dokumentární
USA / Velká Británie, 2012, 95 min

Obsahy(1)

Dokument o práci a presvedčení "hacktivistov" známych pod menom Anonymous. (Chochi)

Recenze (18)

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Pro neposkvrněného člověka slušné seznámení s tezemi, názvoslovím a hlavně historií Anonymous, ovšem pro člověka znalého problematiky může být tento dokumentární film poněkud nevýživný. Dozvěděl jsem se spoustu věcí, o kterých jsem nevěděl, ale místy byla do očí jednostrannost, takže na plnej to není. 80% ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Informačně poněkud chudý dokument. Teda - pokud pokud jste newfag, který nikdy neslyšel o 4chanu, tak se asi dozvíte ledacos nového. Ale jestli jste pravověrnej /b/tard, tak tady budete hodinu a půl marnit svůj čas, kterej jste mohli věnovat mnohem hodnotnější zábavě :D Dokument je VELMI jednostranný (byť v něm vystupuje Aaron Barr, člověk který se chtěl postavit WikiLeaks a Anoni ho za to slušně zdiskreditovali), a také dost oslavný. Jeho poselství je v tomto ohledu jasné - "hackeři" kteří se podíleli na organizovaném shazování některých stránek jako je PayPal či MasterCard, jsou v podstatě hrdinové, kteří si stojí za svým morálně správným rozhodnutím. Dokument se snaží seč může, aby vás přesvědčil o tom, že DDoS útoky jsou regulérní a oprávněnou formou (internetového) protestu. Tečka. O tom to celé je. Pak v druhém plánu je to také o tom, jakým způsobem Anoni napadali stránky scientologů a pomáhali arabskému jaru, a ve třetím plánu je to o skupince LulzSec, která působila podobně jako Anonymous, ale své útoky prováděla bez jakéhokoliv etického základu - just for the lulz. Film končí záběry na jednotlivé protesty hnutí OCCUPY, ale naprosto opomíjí vysvětlit, jakou mají spojitost s Anonymous. ()

Reklama

Rogue 

všechny recenze uživatele

Zabavna a svizna agitka. OMG, Anonymous is gonna go to war with scientology, this should be really interesting. Especially, cause it's 2 weird-ass groups. I mean, I've been an anon for a long time. I know Anonymous is really strange. They're weird and the stuff we like is weird and it's really not mainstream at all. Now you have scientology, also really weird, a lot of crazy shit goes down. Anybody on the outside, who's seen this, is going: "Let's watch these two retards fight." ()

Dm1tr1j 

všechny recenze uživatele

:D kokotskí mudrci čo si mysllia alebo mysleli, že anoni sú len deti by mali okamžite dobrovoľne zomrieť ,čestne a bez reptania. Takýto kokoti tu vyrastajú zásluhou našej vlády, sú obmedzení a nevedia rozmýšľať, nato aby človek vedel rozmýšľať si toho nemusí pamätať veľa ale tieto hovná nevedia ani učivo základnej školy, myslím hlavne tie najťažšie veci ako je gramatika alebo dať si 2 a 2 dohromady. A ešte kokoti čo si dovolia hodnotiť u tohoto diela KVALITU PRÍBEHU!?!?!? vážne!? Toto je realita a on tu nejaký kokot napíše, že motývi k revolúcii ľudí a boj o slobodu života sa dá porovnať s nejakou gumovačkou rozumu z holly(shitu)woodu? Rozsudkom by mala byť okamžitá bolestivá smrť....utratiť a obsrať mrtvolu alebo ju použiť na stavbu zábran pred vládnymi budovami aby ich triafali náboje a nie dobrých ľudí... ()

bart_ 

všechny recenze uživatele

"We are Anonymous. We are legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us." ________ Lehce nadprůměrný a informačně chabý dokument, který by si zasloužil aktualizaci, poněvadž vyobrazuje hnutí Anonymous ještě v plenkách. Od tý doby se z těchto amatérů, levičáckejch aktivistů a anarchistů s maskou Guye Fawkese stala armáda profesionálních hackerů, která vyhlásila kybernetickou válku autoritářským režimům, a v současnosti dělaj takovou neplechu jako hackování vládních serverů Putinovy vlády, ministerstvev, armádních komunikací, tajných vládních dokumentů, pomalu ale jistě ničí kremelskou propagandu, a ruským občanům do státních televizí vysílají pravdu o invazi na Ukrajině. Inu, jak se říká: Not all heroes wear capes. Nobelovu cenu za mír prosím! ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama