Reklama

Reklama

Příběh hacktivistů

(festivalový název)
  • USA We Are Legion: The Story of the Hacktivists (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Dokument o práci a presvedčení "hacktivistov" známych pod menom Anonymous. (Chochi)

Recenze (18)

DJ_bart 

všechny recenze uživatele

"We are Anonymous. We are legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us." ________ Lehce nadprůměrný a informačně chabý dokument, který by si zasloužil aktualizaci, poněvadž vyobrazuje hnutí Anonymous ještě v plenkách. Od tý doby se z těchto amatérů, levičáckejch aktivistů a anarchistů s maskou Guye Fawkese stala armáda profesionálních hackerů, která vyhlásila kybernetickou válku autoritářským režimům, a v současnosti dělaj takovou neplechu jako hackování vládních serverů Putinovy vlády, ministerstvev, armádních komunikací, tajných vládních dokumentů, pomalu ale jistě ničí kremelskou propagandu, a ruským občanům do státních televizí vysílají pravdu o invazi na Ukrajině. Inu, jak se říká: Not all heroes wear capes. Nobelovu cenu za mír prosím! ()

Rogue 

všechny recenze uživatele

Zabavna a svizna agitka. OMG, Anonymous is gonna go to war with scientology, this should be really interesting. Especially, cause it's 2 weird-ass groups. I mean, I've been an anon for a long time. I know Anonymous is really strange. They're weird and the stuff we like is weird and it's really not mainstream at all. Now you have scientology, also really weird, a lot of crazy shit goes down. Anybody on the outside, who's seen this, is going: "Let's watch these two retards fight." ()

Reklama

HakitoCZ 

všechny recenze uživatele

Běžný člověk, na svou práci zaměřený Čech, který přijde večer domů z práce nebo školy, pustí si zprávy a podívá se na noviky na netu, má hodně omezenou představu o tom, co jsou Anoni zač. Respektive má hodně omezenou představu o čemkoli. Česká média osekávají celou informaci mnohem hruběji, než média světová, která se o sdílení celé a pravdivé informace taky zrovna nesnaží. A takový obyčejný člověk, který se o nic moc nezajímá do hloubky a žije jen z toho, co je mu předstrčeno pod nos, takový člověk tenhle dokument ocení, protože může rozšířit jeho obzory v tomhle konkrétním případu. Když už si ho vůbec pustí, samozřejmě. ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Informačně poněkud chudý dokument. Teda - pokud pokud jste newfag, který nikdy neslyšel o 4chanu, tak se asi dozvíte ledacos nového. Ale jestli jste pravověrnej /b/tard, tak tady budete hodinu a půl marnit svůj čas, kterej jste mohli věnovat mnohem hodnotnější zábavě :D Dokument je VELMI jednostranný (byť v něm vystupuje Aaron Barr, člověk který se chtěl postavit WikiLeaks a Anoni ho za to slušně zdiskreditovali), a také dost oslavný. Jeho poselství je v tomto ohledu jasné - "hackeři" kteří se podíleli na organizovaném shazování některých stránek jako je PayPal či MasterCard, jsou v podstatě hrdinové, kteří si stojí za svým morálně správným rozhodnutím. Dokument se snaží seč může, aby vás přesvědčil o tom, že DDoS útoky jsou regulérní a oprávněnou formou (internetového) protestu. Tečka. O tom to celé je. Pak v druhém plánu je to také o tom, jakým způsobem Anoni napadali stránky scientologů a pomáhali arabskému jaru, a ve třetím plánu je to o skupince LulzSec, která působila podobně jako Anonymous, ale své útoky prováděla bez jakéhokoliv etického základu - just for the lulz. Film končí záběry na jednotlivé protesty hnutí OCCUPY, ale naprosto opomíjí vysvětlit, jakou mají spojitost s Anonymous. ()

de-andre 

všechny recenze uživatele

Povedená dramaturgie, dobře sestříhané, ani na chvíli nenudí a divákovi přináší pohled na věc Anonymous, zároveň přináší spoustu otázek k diskusi. Nicméně zobrazení je příliš jednostranné, nenabízí pohled zvenčí, vyjádření druhé strany. Skupina hacktivistů má za sebou krátkou historii, bude zajímavé vývoj "neorganizované organizace" i vývoj internetových protestů nadále sledovat. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama