poster

Příběh hacktivistů (festivalový název)

 • USA

  We Are Legion: The Story of the Hacktivists

 • Velká Británie

  Storyville: How Hackers Changed the World - We Are Legion

 • anglický

  We are Legion

  (festivalový název)

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2012, 95 min

Hrají:

Julian Assange
 • Dm1tr1j
  *****

  :D kokotskí mudrci čo si mysllia alebo mysleli, že anoni sú len deti by mali okamžite dobrovoľne zomrieť ,čestne a bez reptania. Takýto kokoti tu vyrastajú zásluhou našej vlády, sú obmedzení a nevedia rozmýšľať, nato aby človek vedel rozmýšľať si toho nemusí pamätať veľa ale tieto hovná nevedia ani učivo základnej školy, myslím hlavne tie najťažšie veci ako je gramatika alebo dať si 2 a 2 dohromady. A ešte kokoti čo si dovolia hodnotiť u tohoto diela KVALITU PRÍBEHU!?!?!? vážne!? Toto je realita a on tu nejaký kokot napíše, že motývi k revolúcii ľudí a boj o slobodu života sa dá porovnať s nejakou gumovačkou rozumu z holly(shitu)woodu? Rozsudkom by mala byť okamžitá bolestivá smrť....utratiť a obsrať mrtvolu alebo ju použiť na stavbu zábran pred vládnymi budovami aby ich triafali náboje a nie dobrých ľudí...(1.4.2013)

 • Don82
  ****

  Velice podařený dokument nejen o vzniku a působení Anonymous na Internetu a jejich vliv na celé společenské dění. V dokumentu se ani tak neřeší technická stránka věci, jako spíš o co jde v hacktivismu a kdo jsou lidé co se v tom angažují a o co jim jde. Zpracování je působivé, hlavně vystoupení přímo členů Anonymous je velkým přínosem. Rozhodně doporučuji všem, co třeba jen náznakem kdy slyšeli o WikiLeaks, Anonymous, 4chan, trolling nebo meme. To vše spolu souvisí a tento dokument zajímavou formou ukazuje jak.(19.7.2013)

 • Rogue
  ***

  Zabavna a svizna agitka. OMG, Anonymous is gonna go to war with scientology, this should be really interesting. Especially, cause it's 2 weird-ass groups. I mean, I've been an anon for a long time. I know Anonymous is really strange. They're weird and the stuff we like is weird and it's really not mainstream at all. Now you have scientology, also really weird, a lot of crazy shit goes down. Anybody on the outside, who's seen this, is going: "Let's watch these two retards fight."(14.1.2015)

 • HakitoCZ
  ****

  Běžný člověk, na svou práci zaměřený Čech, který přijde večer domů z práce nebo školy, pustí si zprávy a podívá se na noviky na netu, má hodně omezenou představu o tom, co jsou Anoni zač. Respektive má hodně omezenou představu o čemkoli. Česká média osekávají celou informaci mnohem hruběji, než média světová, která se o sdílení celé a pravdivé informace taky zrovna nesnaží. A takový obyčejný člověk, který se o nic moc nezajímá do hloubky a žije jen z toho, co je mu předstrčeno pod nos, takový člověk tenhle dokument ocení, protože může rozšířit jeho obzory v tomhle konkrétním případu. Když už si ho vůbec pustí, samozřejmě.(31.12.2013)

 • de-andre
  ****

  Povedená dramaturgie, dobře sestříhané, ani na chvíli nenudí a divákovi přináší pohled na věc Anonymous, zároveň přináší spoustu otázek k diskusi. Nicméně zobrazení je příliš jednostranné, nenabízí pohled zvenčí, vyjádření druhé strany. Skupina hacktivistů má za sebou krátkou historii, bude zajímavé vývoj "neorganizované organizace" i vývoj internetových protestů nadále sledovat.(9.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace