Zataženo, občas trakaře 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 95 min

• noby

Ještě blbější a jednodušší než jednička. Tvůrci jako by ztratili poslední zbytky chuti namíchat slušnou klasiku, čímž je film sice celkově podobně prázdný jako jednička, v jednotlivých ingrediencích se ale bláznivá ztráta zábran projevila spíš pozitivně - šílený svět oživlého jídla si drží tempo a kde příběh trpí, prostor pro vtípky se násobí, a hlavně mi oproti prvnímu dílu přišel mnohem lépe využitý. Tedy stále žádná výhra, ale nakonec asi i o kousek lepší, než jednička.(1.2.2014)

• Streeper

Zastávám názor, že pokračování téhle pohádky nikdy nemělo vzniknout. Není to tak vtipné, ani ta roztomilá trapnost tam není. Je to nudné, roztahané a bez nápadu. Jediný originální nápad se mi zalíbil a to byl ten svět z jídla, roztomilé jahody a pavouci ve formě Hamburgerů, ale jinak hodně slabá pohádka, kterou si za týden ani nebudu pamatovat.(5.6.2018)

Páčilo sa mi to viac. Asi mi príde predstava chodiaceho jedla omnoho zaujímavejšia ako som si myslel. V konečnom dôsledku sa nejedná zase o tak zlý film. Je to veľmi zábavné a myslím si, že až po zhliadnutí druhej časti som schopný akceptovať všetky klady, ktoré mala prvá časť. A aj keď ma stále niektoré postavičky dokážu vytočiť, opička Steve a Flintov otec vládnu. Zase raz to má nadupaný soundtrack a nejaké to morálne posolstvo. Ale vôbec mi to nevadilo. Je to krásne farebné a tvorcovia aj keď sú v mnohom iný, ako pri prvom dieli., dokázali príbeh krásne vygradovať. Pre mňa jedno s tých lepších pokračovaní, ktoré je paradoxne hodnotené horšie ako prvá časť.(13.1.2014)

• mcb

Nesnesitelně uřvané a přepálené, po formálně originální a vtipné jedničce nejsou ani stopy. Duo režisérů, za jejichž nejlepší film se může považovat direct-to-DVD Lovecká sezóna 3, přichází jen s šablonovitým a plochým animákem, v němž jsou všechny postavy ještě nesnesitelnější než ve všech Dobách ledových a Madagaskarech dohromady. Zklamání.(8.1.2014)

Dosť rozpačitý a šablónovity film, ktorý má toho celkom veľa spoločného z predošlým dielom. Farby znovu krásne, nápad s oživlím jedlom tu dlho nebol no stále je to ten jeden istý animák, ktorý sa každoročne aspoň raz opakuje. Tento krát sú to fašírky, ktoré padajú z gýčovich oblakov rovno na ksichti znudených detí. 60%(22.4.2014)

• - Do slovenčiny nadabovali hlavných aktérov Ľuboš Kostelný a Helena Krajčiová. Títo dvaja herci sa už stretli v seriáloch Profesionáli (2008) a Búrlivé víno (2012). (tommy187)

• - Když je ve 14. minutě zvolen nový "Thinkquanaut", při blahopřání na pódiu vykřikne: "Didgeridoo!" To je jméno australského domorodého hudebního nástroje, což je odkazem na vynálezcův původ. (cze.Oi)

• - Podle filmu vznikla stejnojmenná video hra vytvořená firmou GameMill Entertainmen. Uvedena na trh byla 24. září roku 2013 pro Nintendoo DS a Nintendo 3DS. (Kmotr76)