Zataženo, občas trakaře 2

Oblačno, miestami fašírky 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 95 min

Dosť rozpačitý a šablónovity film, ktorý má toho celkom veľa spoločného z predošlým dielom. Farby znovu krásne, nápad s oživlím jedlom tu dlho nebol no stále je to ten jeden istý animák, ktorý sa každoročne aspoň raz opakuje. Tento krát sú to fašírky, ktoré padajú z gýčovich oblakov rovno na ksichti znudených detí. 60%(22.4.2014)

Pěkné, má to svou úroveň, bohužel ale o dvě třídy horší, než minulý díl. Respektive o dvě hvězdy. Postavy jsou stále tak trhlé, ale již je to ohrané. Civilizace z jídla je pěkná modifikace na Jurský park, ale celé to působí až moc kýčovitě. Chybí zde prostě nějaké ty originální narážky a vtípky, které mě tak učarovaly u prvního filmu. Hold jiní tvůrci, jiný přístup. Tato originalita odešla spolu s nimi (myšleno režiséry prvního Zataženo, občas trakaře) do Lego příběhu. Co nám tu zůstalo je průměrný humorný příběh se známýma postavama, který zkrátí pochmurné odpoledne. Místy potěší, ale je to asi tak vše, co od tohoto filmu čekat. 65%(22.4.2014)

Příjemný animák, který splní svůj účel - pobaví se celá rodina. Děti se budou bavit u toho, jak je všechno krásně barevné, má to spád a ani chvíli nenudí, dospělí zas u druhého plánu, kterým je velmi jemná parodie na monstrhorory a found footage. Možná, že těchto fórků tu mohlo být i víc, ale ono to zase tak nevadí. Má to slušné tempo, nedrhne to a plyne přesně, jak má. Neoriginální příběh je u animáků asi očekávatelný, takže ho zřejmě nelze moc kritizovat. Malinko horší je to s nezbytným morálním poselstvím, které je ke konci podáváno už moc okatě a otevřeně. Je tu taky až moc postav, takže některá má jen epizodní roličku a pokud by se tu neobjevila, nic zásadního by se nestalo. Ocenit se ale musí zdařilý český dabing, který se se ctí popral s několika evidentně nepřeložitelnými hláškami a také originální a vtipné závěrečné titulky, při nichž prostě nelze odejít. Ve výsledku jde o zdařilou záležitost, která nabízí dost vizuálních nápadů a jen minimum hluchých míst. 70%(30.9.2013)

Konečně animák, který si nechce hrát na něco více. Zataženo, občas trakaře 2 je čistokrevná dobrodružná zábava. Potenciál jedničky se konečně využil na 100 %. Jídlozvířata jsou skvělá (jahůdka vede!), prostředí je krásně rozmanité a postavy plní své role. Viděno v originálním znění, kde mimojiné Neil Patrick Harris mluví opičáka Stevea "Opice!". Hodnocení OST: Mark Mothersbaugh je pro mě celkem neznámé jméno, ale tady udělal dobrou práci. Hudba na poměry animáku je skvělá a pomáhá v akčních i klidných scénách. 7/10(26.1.2014)

• Frajer42

Docela pěkný animák, u kterého jsem 2x usnul, ale připisuji to jen a pouze únavě. Scénář museli psát lidé s hodně bujnou fantazií. Jednotlivá jídla jsou skutečně kouzelná a celý svět je vlastně hrozně cool. Animace je opět na moc pěkné úrovni a humor opět za moc nestojí. Usmál jsem se možná jednou. Jedná se spíše o takovou hru se slovy, což děti rozhodně nedocení. Když si vzpomenu kolikrát jsem kontroloval internet, jestli už nějaká dobrá duše dala film světu k dispozici, tak musím prohlásit, že ve mne po zhlédnutí převládá zklamání. Pár scének je fajn, ale celkově film vážně za moc nestojí. Jedničce jsem dal pouhé 2* a tohle rozhodně nebylo lepší. Neskutečně mi vadil tlustý lidoop a tenký Chester V. S přimhouřením obou očí nechám 2* i tady. Málem jsem zapomněl pochválit soundtrack, protože ten je na celém animáku tím nejlepším.(13.1.2014)

• - Když je ve 14. minutě zvolen nový "Thinkquanaut", při blahopřání na pódiu vykřikne: "Didgeridoo!" To je jméno australského domorodého hudebního nástroje, což je odkazem na vynálezcův původ. (cze.Oi)

• - Podle filmu vznikla stejnojmenná video hra vytvořená firmou GameMill Entertainmen. Uvedena na trh byla 24. září roku 2013 pro Nintendoo DS a Nintendo 3DS. (Kmotr76)

• - Do slovenčiny nadabovali hlavných aktérov Ľuboš Kostelný a Helena Krajčiová. Títo dvaja herci sa už stretli v seriáloch Profesionáli (2008) a Búrlivé víno (2012). (tommy187)