Zataženo, občas trakaře 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 95 min

• mcb

Nesnesitelně uřvané a přepálené, po formálně originální a vtipné jedničce nejsou ani stopy. Duo režisérů, za jejichž nejlepší film se může považovat direct-to-DVD Lovecká sezóna 3, přichází jen s šablonovitým a plochým animákem, v němž jsou všechny postavy ještě nesnesitelnější než ve všech Dobách ledových a Madagaskarech dohromady. Zklamání.(8.1.2014)

Pohodové pokračování, které vsadilo na gastronomickou variaci na Jurský park, spojilo postavy z prvního dílu do jedné party a přidalo intrikujícího vědátora. Vtípků a bláznivých nápadů je tu opět spousta, možná bych ubral vědátora a soustředil se na objevování nového světa, ale i tak je to příjemná zábava. Steave(11.3.2014)

Páčilo sa mi to viac. Asi mi príde predstava chodiaceho jedla omnoho zaujímavejšia ako som si myslel. V konečnom dôsledku sa nejedná zase o tak zlý film. Je to veľmi zábavné a myslím si, že až po zhliadnutí druhej časti som schopný akceptovať všetky klady, ktoré mala prvá časť. A aj keď ma stále niektoré postavičky dokážu vytočiť, opička Steve a Flintov otec vládnu. Zase raz to má nadupaný soundtrack a nejaké to morálne posolstvo. Ale vôbec mi to nevadilo. Je to krásne farebné a tvorcovia aj keď sú v mnohom iný, ako pri prvom dieli., dokázali príbeh krásne vygradovať. Pre mňa jedno s tých lepších pokračovaní, ktoré je paradoxne hodnotené horšie ako prvá časť.(13.1.2014)

• Streeper

Zastávám názor, že pokračování téhle pohádky nikdy nemělo vzniknout. Není to tak vtipné, ani ta roztomilá trapnost tam není. Je to nudné, roztahané a bez nápadu. Jediný originální nápad se mi zalíbil a to byl ten svět z jídla, roztomilé jahody a pavouci ve formě Hamburgerů, ale jinak hodně slabá pohádka, kterou si za týden ani nebudu pamatovat.(5.6.2018)

• Frajer42

Docela pěkný animák, u kterého jsem 2x usnul, ale připisuji to jen a pouze únavě. Scénář museli psát lidé s hodně bujnou fantazií. Jednotlivá jídla jsou skutečně kouzelná a celý svět je vlastně hrozně cool. Animace je opět na moc pěkné úrovni a humor opět za moc nestojí. Usmál jsem se možná jednou. Jedná se spíše o takovou hru se slovy, což děti rozhodně nedocení. Když si vzpomenu kolikrát jsem kontroloval internet, jestli už nějaká dobrá duše dala film světu k dispozici, tak musím prohlásit, že ve mne po zhlédnutí převládá zklamání. Pár scének je fajn, ale celkově film vážně za moc nestojí. Jedničce jsem dal pouhé 2* a tohle rozhodně nebylo lepší. Neskutečně mi vadil tlustý lidoop a tenký Chester V. S přimhouřením obou očí nechám 2* i tady. Málem jsem zapomněl pochválit soundtrack, protože ten je na celém animáku tím nejlepším.(13.1.2014)

• - Do slovenčiny nadabovali hlavných aktérov Ľuboš Kostelný a Helena Krajčiová. Títo dvaja herci sa už stretli v seriáloch Profesionáli (2008) a Búrlivé víno (2012). (tommy187)

• - Podle filmu vznikla stejnojmenná video hra vytvořená firmou GameMill Entertainmen. Uvedena na trh byla 24. září roku 2013 pro Nintendoo DS a Nintendo 3DS. (Kmotr76)

• - Když je ve 14. minutě zvolen nový "Thinkquanaut", při blahopřání na pódiu vykřikne: "Didgeridoo!" To je jméno australského domorodého hudebního nástroje, což je odkazem na vynálezcův původ. (cze.Oi)