Zataženo, občas trakaře 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 95 min

• DuanBerry

S dětmi jsme tento snímek absolvovali ve vesnickém kině kdesi na Severu. Plakát na obecní vývěsce avizoval český dabing, místo toho film běžel dobrých deset patnáct minut v originále bez titulků. Když nám došla trpělivost, zvedl se náš hlavas alias hlavní táborový vedoucí a jal se konat. Chvíli zřejmě zápolil s dědou zaměstnaným jako promítač, protože jsme si během několika minut poslechli, jak film zní v portugalštině, slovenštině a němčině, než se konečně dostalo na češtinu. Děti odcházely z kina snad i spokojené, nám ostatním zůstala na jazyku pachuť přepáleného oleje. Oživlé žrádlo není špatný nápad, špatné je, když se na oživlé žrádlo nabalí klišoidní příběh, kterých tu byly už stovky. To pak poměrně slušný biák srazí pod průměr.(9.8.2014)

Překvapivě ne zas o tolik slabší než jednička. Absence Lorda s Millerem je v některých pasážích sice silně znát, jelikož jejich styl humoru a prvotřídní timing se rozhodně nenahrazuje snadno. Povedených gagůje zde však stále opravdu dost a obzvláště kvůli všem těm nápaditým a vtipným jídlopotvorám stojí animák za vidění. Navíc jsem po skončení dostal stejně jako v případě prvního dílu obrovský hlad.(2.3.2014)

Zatímco mě jednička pouze pobavila.... ale i odradila jít na 2 do kina. 2 mě nejen pobavila, ale i okouzlila... čím vším se dá ještě překvapit. Dobře, ZOT2 občas vykrádá co může.... ale přesto sám nabízí i něco vlastního a originálního.. A to prosím natočili za 30 milionů méně... což se z infantilní jedničkou nedá vůbec srovnávat. Ano, bylo to místy dost předvídatelné, ale to tak nějak jsou všechny animáky. Bohužel to taky zhruba o 30m prodělalo... takže případného pokračování, ZOT3 Evoluce se už nejspíš nedočkáme. Takže za vizuální zpracování, některé potvůrky byli zkutečně nezapomenutelné.... i to opomíjené rajče. :D Až mě překvapilo z čeho všeho se dá udělat faunaflorik. Od Banánopštrosů až třeba po roztomilou jahůdku která byla prostě k sežrání. Samozřejmě i o všudy přítomný vtip nebyla nouze (některé fórky jsou opravdu pamětihodné Zábava, MÁSLO! Ramma... a mnoho dalších) .... a i když bylo vše děláno spíše v zábavném duchu... ve směru "pobavit" přesto si to stále zachovalo svou hranici před infantilnosti. I když za záporáka (asi parodie na Steve Jobse :D Bodík dolů... mohly ho přece jen vypracovat trochu víc EVIL... a né jako nějaké kokůtka na gumičce což potom ty je ehm... plány v honbě za neobjevenou chutí nějaké debilní tyčky. Každopádně po vizuální stránce si myslím že tenhle animák bude hledat jen těžko konkurenci.... Jako že to muselo hodně zapůsobit když se na to semnou dokoukala i moje mladší 20letá ségra které šla jen okolo... z tím jejím obvyklým. Na co se to zas dívám za kravinu. :) Samozřejmě vizuální stránka není úplně všechno co dělá film filmem... na čemž jsem se už i mnohokrát přesvědčil. Ano... bylo to trošku jednoduché a místy dost infantilní až dětinské, ale je to animák určený dětem... tak co by jsme od toho chtěli? Takže za to dítě ve mně Dávám jednoznačně plný počet.. + samo soundtrack a škatuli opravdu dobrých forků a situací... a zejména pak za tu bandu tučň... Okurek. :D Budiž to aspoň útěchou těm, kdož v tomhle doslova utopili své sny... čímž myslím tvůrce. Takže závěrem proč film vidět ? 1) Ještě šílenější a propracovanější než první díl 2) Co všechno dokázal zabít jeden debilní infantilní trailer 3) Spielberova variace na J.Park ve třech slovech? Prostě-k sežrání! MÁSLO.... Ramma!(2.3.2014)

Musím uznať, že prvotný dojem z filmu, ktorý sa volá Oblačno, miestami fašírky, nebol veľmi pozitívny, a to napriek všetkým pozitívnym ohlasom. No v momente keď zhasli svetlá v kinosále som na názov (úplne výstižný názov) hneď zabudol a vžil sa do síce prepracovaného, a dobrého - ale aj trochu nudného filmu. Napriek tomu, že mal film 95 minút som sa dosť nudil, a mal som pocit, že som bol v kine dve hodiny. Ale ako oddychovka skvelé.(20.10.2013)

"Džungle není místo pro opičky." Hudební číslo? Jako vážně? Trošku už přeháněli občas v tomto pokračování, ale nakonec to dopadlo velmi dobře. Pořád stejně zábavné, stejně nápadité, takže opět 4*. Opět jsem obdivovala ty nápady, které kolikrát ani nevyzněly, na jak krátkou chvíli tam na ně byl záběr.. třeba jako úl z koblih a včely jako bonbony. Nebo Máslo... přiletí moskytoust a vysaje ho... Rama. Ty zvířátka byly tak naprosto roztomiloučké, že se ve mě rozeznělo mé dětské a holčičí já a úplně jsem nad nimi slintala a prostě je chci všecky domů.... tu jahůdku samozřejmě úplně nejvíc ("On se strachy podžemoval."), ale i dinosaury z cibulky nebo bramborové hrochy nebo lilkovou velrybu a především slomelouna.. já chci slomelouna... prosííím.:) Na závěr se nám to zase trochu zkýčovatělo alias ta duha na konci? Bleh. Ale ty závěrečné titulky byl opět skvělé. Naprosté žůžo labůžo. P. S. Jsem si vědoma, že tento komentář vyzněl, jak kdyby mi bylo deset. :D(5.3.2014)

• - Podle filmu vznikla stejnojmenná video hra vytvořená firmou GameMill Entertainmen. Uvedena na trh byla 24. září roku 2013 pro Nintendoo DS a Nintendo 3DS. (Kmotr76)

• - Když je ve 14. minutě zvolen nový "Thinkquanaut", při blahopřání na pódiu vykřikne: "Didgeridoo!" To je jméno australského domorodého hudebního nástroje, což je odkazem na vynálezcův původ. (cze.Oi)

• - Do slovenčiny nadabovali hlavných aktérov Ľuboš Kostelný a Helena Krajčiová. Títo dvaja herci sa už stretli v seriáloch Profesionáli (2008) a Búrlivé víno (2012). (tommy187)