Zataženo, občas trakaře 2

Oblačno, miestami fašírky 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 95 min

Překvapivě ne zas o tolik slabší než jednička. Absence Lorda s Millerem je v některých pasážích sice silně znát, jelikož jejich styl humoru a prvotřídní timing se rozhodně nenahrazuje snadno. Povedených gagůje zde však stále opravdu dost a obzvláště kvůli všem těm nápaditým a vtipným jídlopotvorám stojí animák za vidění. Navíc jsem po skončení dostal stejně jako v případě prvního dílu obrovský hlad.(2.3.2014)

No, už je to nějakej ten pátek, co jsem viděl jedničku. Musel jsem si jí pustit znovu, abych náhodou nepřišel o nějakou souvislost. I když v konečným zúčtování to vlastně ani nebylo potřeba, jelikož hned na začátku filmu máme k dispozici menší review prvního dílu. Nemůžu si pomoci, ale správňácky střelený Flint a jeho krejzy vopice mě opět příjemně bavili. Moc hezky vizuálně byl ztvárněn i žijící ekosystém z jídla. Přirovnal bych to k tomuto povedenému kraťasu. Dvojka se mi vlastně líbila více, než jednička. Navíc anglický dabing nesmírně povedený. Proto dávám o hvězdu více než předešlému dílu.(29.1.2014)

Po děti by mohla tahle pohádka fungovat na jedničku, i když odkazy na Jurský Park nepochopí... Stačí ale sledovat všechno to jídlo, které přišlo k životu a dojde nám, v čem vězí úspěch tohoto filmu. Taky vám připadalo, že se tvůrci těmi okurkami závislými na rybách snaží navázat na úspěch minionů z Despicable Me?(14.1.2014)

"Každej se občas ztrapní v televizi, to se stává."(4.11.2013)

Příjemný animák, který splní svůj účel - pobaví se celá rodina. Děti se budou bavit u toho, jak je všechno krásně barevné, má to spád a ani chvíli nenudí, dospělí zas u druhého plánu, kterým je velmi jemná parodie na monstrhorory a found footage. Možná, že těchto fórků tu mohlo být i víc, ale ono to zase tak nevadí. Má to slušné tempo, nedrhne to a plyne přesně, jak má. Neoriginální příběh je u animáků asi očekávatelný, takže ho zřejmě nelze moc kritizovat. Malinko horší je to s nezbytným morálním poselstvím, které je ke konci podáváno už moc okatě a otevřeně. Je tu taky až moc postav, takže některá má jen epizodní roličku a pokud by se tu neobjevila, nic zásadního by se nestalo. Ocenit se ale musí zdařilý český dabing, který se se ctí popral s několika evidentně nepřeložitelnými hláškami a také originální a vtipné závěrečné titulky, při nichž prostě nelze odejít. Ve výsledku jde o zdařilou záležitost, která nabízí dost vizuálních nápadů a jen minimum hluchých míst. 70%(30.9.2013)

• - Podle filmu vznikla stejnojmenná video hra vytvořená firmou GameMill Entertainmen. Uvedena na trh byla 24. září roku 2013 pro Nintendoo DS a Nintendo 3DS. (Kmotr76)

• - Do slovenčiny nadabovali hlavných aktérov Ľuboš Kostelný a Helena Krajčiová. Títo dvaja herci sa už stretli v seriáloch Profesionáli (2008) a Búrlivé víno (2012). (tommy187)

• - Když je ve 14. minutě zvolen nový "Thinkquanaut", při blahopřání na pódiu vykřikne: "Didgeridoo!" To je jméno australského domorodého hudebního nástroje, což je odkazem na vynálezcův původ. (cze.Oi)