Zataženo, občas trakaře 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 95 min

• Streeper

Zastávám názor, že pokračování téhle pohádky nikdy nemělo vzniknout. Není to tak vtipné, ani ta roztomilá trapnost tam není. Je to nudné, roztahané a bez nápadu. Jediný originální nápad se mi zalíbil a to byl ten svět z jídla, roztomilé jahody a pavouci ve formě Hamburgerů, ale jinak hodně slabá pohádka, kterou si za týden ani nebudu pamatovat.(5.6.2018)

Jednotka bola perfektná hlavne svojím nápadom a aj keď dvojka nezíva prázdnotou, nie je to cool zábava ako v prvom filme. Oblačno, miestami fašírky 2 majú hlavne nudný a nezáživný príbeh, v ktorom mi nechutí ani ten Hamburger, či dokonca nevonia ani prehnane farebná animácia. Sklamanie. Mark Mothersbaugh tiež nepriniesol nič nové. 60% - 3*(1.3.2014)

• DuanBerry

S dětmi jsme tento snímek absolvovali ve vesnickém kině kdesi na Severu. Plakát na obecní vývěsce avizoval český dabing, místo toho film běžel dobrých deset patnáct minut v originále bez titulků. Když nám došla trpělivost, zvedl se náš hlavas alias hlavní táborový vedoucí a jal se konat. Chvíli zřejmě zápolil s dědou zaměstnaným jako promítač, protože jsme si během několika minut poslechli, jak film zní v portugalštině, slovenštině a němčině, než se konečně dostalo na češtinu. Děti odcházely z kina snad i spokojené, nám ostatním zůstala na jazyku pachuť přepáleného oleje. Oživlé žrádlo není špatný nápad, špatné je, když se na oživlé žrádlo nabalí klišoidní příběh, kterých tu byly už stovky. To pak poměrně slušný biák srazí pod průměr.(9.8.2014)

Jak navázat na jeden z nejoriginálnějších animáků? Jednoduše. Zápletku posunete o úrověň výše a zbytek zanecháte, tak jak je. Pokud se Vám líbila jednička, tak Vás dvojka rozhodně nezklame. Osobně jsem se na Zataženo, občas trakaře 2 těšil, jelikož trailery ukázaly, že tvůrci mají nápadů na rozdávání. Problém ovšem nastává v zápletce příběhu, která působí jako vykrádačka z několika jiných filmů. To by tolik nevadilo, ale co mě naopak vadilo bylo to, že se nedokázal využít potenciál většiny vedlějších postav a ani posunout postavy někam dál. Vím moc dobře, že je to jen animovaný film, ale podle mě si některé postavy zasloužily lepší využití. Co se týče celého filmu, tak ten utíka velmi dobře. Jediná věc, která ho výrazně brzdí a chvílemi i nudí byl začátek, který na mě působil zbytečným dojmem. Jakmile se, ale hrdinové vydají na výpravu, tak je to úplně jiná káva. Je cítit z filmu, že se tvůrci nemohli dočkat až se k této části dostanou, protože si tady můžou vyhrát jako nikdy. To co tady vidíte, je velmi příjemné po trochu nudnějším začátku. Nápady se střídají takovou rychlostí, že je chvílemi nestačíte ani pobírat. To ale není všechno i příběh změní své tempo a konečně se dostává ke slovu i akce, která je doslova k nakousnutí. Tvůrci si krásně vyhráli s novými tvory a obdařily je natolik pestrými barvami, že ladí oku a zárověň neustále zbuzují Vaši zvědavost čím to v dalších minutách trumfnou a tím to se tvůrci neustále trefují do černého. Po čase trochu zamrzí, že se podobné péči nedostalo zápletce. Je sice hezké, že svět ve kterém se příběh odehrává je lahodný a parádní, přesto mě mrzí jakým způsobem se příběh vyvíjí. Z mého pohledu za to jednoznačně může záporák filmu, který je neuvěřitelně nesympatický a nemá žádné charisma. Díky této skutečnosti, pak výborně funguje poslední třetina, která jasně dokazuje, že nápady tvůrcům nedocházejí a ukazují nám jeden geniální nápad za druhým. Popkulturních narážek malinko přibylo, a spíše samotný děj Vám bude připomínat slavnější filmy jako např. Jurský park. Vtipy jsou dobré a pobaví i několikrát. Animace je nádherná, krásně pestrobarevná a hravá jako minule. Zataženo, obačas trakaře 2 je povedené pokračovaní, které je malinko slabší, než první film, ale to co nedožene příběhem, to dohání vypracovanějším světem. A to se taky počítá. PS: Český dabing se povedl a závěrečné titulky jsou moc fajn a potitulková scéna pobaví.(29.9.2013)

• Vxxx

No nezlobte se na mě, ale to byla fakt kravina. Jedničku jsem nikdy neviděla, a po dnešním kino zážitku se na ní ani nepodívám. Za celý film jedna dobrá hláška ("You scared the jam out of her") a pár vtipných animacích. Prakticky ale vše na jedno brdo... Jako u všech animáku.. Být to na mě tak odejdu z kina po dvaceti minutách. Jelikož jsem ta byla s dětma, tak jsem si musela vystačit s facebookem a hrama na telefonu. Děkovala jsem bohu, že mě napadlo si nabít telefon než jsme šli... 1*(8.11.2013)

• - Když je ve 14. minutě zvolen nový "Thinkquanaut", při blahopřání na pódiu vykřikne: "Didgeridoo!" To je jméno australského domorodého hudebního nástroje, což je odkazem na vynálezcův původ. (cze.Oi)

• - Do slovenčiny nadabovali hlavných aktérov Ľuboš Kostelný a Helena Krajčiová. Títo dvaja herci sa už stretli v seriáloch Profesionáli (2008) a Búrlivé víno (2012). (tommy187)

• - Podle filmu vznikla stejnojmenná video hra vytvořená firmou GameMill Entertainmen. Uvedena na trh byla 24. září roku 2013 pro Nintendoo DS a Nintendo 3DS. (Kmotr76)