Krvelačná monstra (TV film)

Morlocks

H.G. Wells (kniha)

Martin Chichov

Claude Foisy
  • MickeyStuma

Když ne Asylum tak SyFy. Prašť jak uhoď. Jejich výtvor zdánlivě vypadá jako drsná akční řežba. Celou dobu jsem si říkal, kolik bylo na celém filmu vystříleno nábojů. A světe div se, ale ani jeden. Všechny ty záblesky od hlavní všech zbraní byli animované. Jak originální. Mnohdy zcela viditelně ani nemířili na cíl. A já se usmíval. Ano. Usmíval jsem se nad tupostí celého tohoto počinu. Mělo to vůbec nějaký děj? Řekl bych že ne. Jen skupinka jakých si vojáků bezduše střílí po animovaných obludách a to je všechno. Nakonec vše, co bylo vidět, bylo pixelové. Alespoň kromě herců. Tedy aspoň doufám. V námětu jsem postřehl motivy z 'Hvězdné brány', ale nejsem si úplně jist. Je to tu tak podivně spatlané, že jeden neví na čem je. A tak nám SyFy opět předvedlo, že se ze své odpadní tvorby jen tak nehodlá vzdát.(30.5.2014)

• TERRORDROME

Typická scifácka tévé vtákovina s obludami. Tentoraz je v hre stroj času ktorý sa nejako zasekol v budúcnosti, odkiaľ k nám prenikajú tamojší zmutovaný sráči. Ďalší dej je jasný, stupídne komando drsňáckych paznechtov je povolané získať stratený vercajg z budúcnosti späť a popritom bojovať s úboho digitálne animovanými začadenými stvorami alias strašnými morlokmi. Hmmm - stroj času, morloci - smrdí to Wellsom, ale len v hnačkovo riedkej, vzdialenej podobe akú vyžaduje prostučký béčkový "horor". Scenár je taktiež tradične vymrdaný do zadku a človek ani nemusí byť časticový fyzik aby pochopil že odborné debaty vedátorských kopytníkov v tomto filme sú prachbiedne somariny až z toho prakajú plomby v zuboch. No a hlavný hrdina, teda ten najspravodlivejší mudrc, sa v rámci pohŕdania tupými zelenými mozgami neustále tvári tak kyslo ako mu to len jeho tvárové svalstvo dovoľuje. Na záver potom stačí streliť do časovej petlice ( nech je to čokoľvek ) a všetko vybuchne. Jasné stará mama, nie je nič čo by amíci nedokázali vyriešiť výbuchom! P.S. ale zaujímavé je že tieto televízne debiliny sa poslednou dobou vôbec neboja krvi a zohavených mŕtvol, aspoň nejaké pozitívum.(29.5.2014)

• Heroine

Film, ve kterém jsou příšery animované tak špatně, že někdy vypadají jen jako obrázky na zdi, to už jsem viděla hodněkrát. Ale kde jsou k tomu podobně kvalitně nakreslené i helikoptéry a tanky, aby studio pořádně ušetřilo, to mi přijde dost jako slabota. Navíc je hlavní hrdina nesnesitelný nesympaťák, a je z toho geniální odpad.(3.3.2013)

• SOLOM.

Syfy opět nezklamalo a připravilo pro nás další porci céčkové podívané. Jde o takovou parodii na Hvězdnou bránu, Vetřelce, atd. Bohužel kvalita digitálních monster je opět hrozná, nicméně se to dá přežít. Úplný průser to zas nebyl, jenže to by tvůrci nesměli být totální kripli – lépe řečeno borci od efektů, kteří mají rádi počítačové hry a tak si vypůjčili digitální vrtulníky, tanky, přehradu, no prostě „fšecko“. Hodně mi vadil fakt, že cestování časem do budoucnosti, „nové a zatím neokoukané“ monstra (Morlocks) – to všechno pobízelo k natočení alespoň průměrného béčka. Herci zas tak špatní nebyli, jen si to chtělo pohrát o hodně víc s dialogy. Bohužel asi nejvíc jsem tu postrádal jakýkoliv náznak ponuré atmosféry, napětí…(5.1.2014)

• movieband

To jednou na noční směně člověk zas nevěděl, cobykdeby... Na tudle lahůdku bych se za normálních okolností určitě nedíval, ale vzhledem k tomu, že člověk je rád, když se mu podaří zabít čas, tak proč ne. Morlokové v sobě měli jistý potenciál, ale ten brutálně zabíjí vizualizace, "hraní" herců, a tak trochu nádech sebeparodizace. 20%(29.6.2016)