poster

Krvelačná monstra (TV film)

 • USA

  Morlocks

Horor / Sci-Fi

USA, 2011, 83 min

Režie:

Matt Codd

Předloha:

H.G. Wells (kniha)

Kamera:

Martin Chichov

Hudba:

Claude Foisy
(další profese)
 • TERRORDROME
  *

  Typická scifácka tévé vtákovina s obludami. Tentoraz je v hre stroj času ktorý sa nejako zasekol v budúcnosti, odkiaľ k nám prenikajú tamojší zmutovaný sráči. Ďalší dej je jasný, stupídne komando drsňáckych paznechtov je povolané získať stratený vercajg z budúcnosti späť a popritom bojovať s úboho digitálne animovanými začadenými stvorami alias strašnými morlokmi. Hmmm - stroj času, morloci - smrdí to Wellsom, ale len v hnačkovo riedkej, vzdialenej podobe akú vyžaduje prostučký béčkový "horor". Scenár je taktiež tradične vymrdaný do zadku a človek ani nemusí byť časticový fyzik aby pochopil že odborné debaty vedátorských kopytníkov v tomto filme sú prachbiedne somariny až z toho prakajú plomby v zuboch. No a hlavný hrdina, teda ten najspravodlivejší mudrc, sa v rámci pohŕdania tupými zelenými mozgami neustále tvári tak kyslo ako mu to len jeho tvárové svalstvo dovoľuje. Na záver potom stačí streliť do časovej petlice ( nech je to čokoľvek ) a všetko vybuchne. Jasné stará mama, nie je nič čo by amíci nedokázali vyriešiť výbuchom! P.S. ale zaujímavé je že tieto televízne debiliny sa poslednou dobou vôbec neboja krvi a zohavených mŕtvol, aspoň nejaké pozitívum.(29.5.2014)

 • Diskomuz
  ****

  3 a půl hvězdičky perwoll...:) Nechápu, jak tento počin může mít tak malé hodnocení. I když je film nízkorozpočtovej, tak mě mile překvapil a bavil jsem se u něj od začátku do konce, nechápu, jak lidi můžou kritizovat film za to, že má tak "špatné" efekty. Třeba Transformers mi připadá jako větší volovina, která by bez efektů nebyla o lepší...:)(2.3.2014)

 • kingik
  odpad!

  Ještě primitivnější, než jste nedoufali. Co vznikne spojením Syfl kanálu a producenta Philipa Pablba Rotha? Primitivně vystavěné anti-scifi, které není v žádném případě filmem, ale jen poslepovanou sbírkou neumětelství muže, který v režijní sesli leda tak maximálně masturbuje, s režijní prací to nemá nic společného. Scénář vypadá následovně. Země je v řiti, přísně tajný vojenský projekt, jehož cílem bylo získat moderní technologie z budoucnosti prostřednictvím cestování v čase, má trhliny. Plukovník však nechce projekt odpískat, povolá původního vědce, který má program zase obnovit a spasit. Budoucnost však není lidstvu nakloněna. Lidstvo bylo vyhlazeno krvelačnými monstry - Morloky. Ti mají k úžasu vědců lidské DNA. Zlotřilý plukovník chce jejich DNA využít při léčbě rakoviny svého syna. Podle něj je buněčná stavba Morloků odolná. Ano, uvidíme vojenskou výpravu, jak na plácku několika čtverečních metrů střílí do lidožravých příšer, jejichž bídná animace už ani nikoho nenasere. Nevalná technická kvalita koketuje s myšlenkou, že by to počínání mělo být výpravné. Pokud se spokojíte s výpravou do studia bratří Mrštíků, nemůžete být nespokojeni. Namítnete, že bratři Mrštíci přece nedělali do triků, no, kdo tady mluvil o tricích. Když nakreslíte na výkres šmouhu, budete s ní ve vzduchu půl minuty mávat, tak se ta šmouha pohne. A tak vznikl trikový základ pro tento, zdráhám se použít označení film. Vzniklo tedy COSI, co asi tak v jedné sekvenci, která se odehrává v podzemních prostorách, připomíná to, čím to původně mělo být, tedy filmem. Snůška abnormálních dialogů, nesmyslné kváky, nevalný vizuál, ne moc velký spád událostí, vrcholí téměř na konci zjištěním, v jakém roce se skupinka dementů ocitla. Tomu já říkám trhlina. To nic, scénář byl pokydán Morločími hovny a zvratky režiséra Matta Coda, když se vrátil zkárovaný v šest ráno z kalby. Vzpomněl si, že má za hodinu točit ve vypůjčené garáži a sklepě scifi. A jaké poučení z toho plyne? Když jdeš točit, nechlastej! 0%(23.9.2015)

 • Campbell
  **

  Tak trochu zklamání, na film jsem se těšil protože Morloci jsou poměrně originální monstra, ale bohužel v tomhle filmu mohly být jakkékoliv monstra a vyšlo by to na stejno. Monstra tu jsou totiž jen na to aby se objevila zabila pár lidí a zmizla, mohly by tu být vlkodlaci/upíři a kdokoliv jiný. Herci jsou příšerní, Hewlett snad neumí jinej výraz než "jsem zmatený". A ostatní? O nich raději ani nemluvím. Efekty jsou slabé což docela zamrzí protože Syfy má 2 filmy dobré co se efektů týče a pak zase klesnou. Nic moc film.(5.10.2013)

 • Terva
  *

  CITÁT - Cestovali jste do budoucnosti, aby jste objevili konec lidského druhu?....... Těšil jsem se na to, je to o monstrech a cestování časem, co se na tom dá zkazit? Všechno. Cestoval jsem na záchod, do lednice pro pivo a pak udělat kafe a ani jednou mě nenapadlo použít tlačítko pausse...chápete? Ten film je strašná blbost. Námět a scénář jsou celkem slušný, ale to ostatní kolem vůbec nefunguje. CITÁT - Hlavně neztratit přehled.........(23.6.2013)