Krvelačná monstra (TV film)

Morlocks

H.G. Wells (kniha)

Martin Chichov

Claude Foisy
  • movieband

To jednou na noční směně člověk zas nevěděl, cobykdeby... Na tudle lahůdku bych se za normálních okolností určitě nedíval, ale vzhledem k tomu, že člověk je rád, když se mu podaří zabít čas, tak proč ne. Morlokové v sobě měli jistý potenciál, ale ten brutálně zabíjí vizualizace, "hraní" herců, a tak trochu nádech sebeparodizace. 20%(29.6.2016)

• feryk

To takhle ve tři ráno nemůžete usnout a pustíte si televizi... no radši jsem měl spát. :D Herecké výkony hrozné, efekty strašné, občas jsem nevěděl, jestli to neni kreslený film. :D Ve scénáři nic originálního a už od začátku víte, jak to skončí. Možná by si to zasloužilo jednu hvězdičku za to, že jsem to dokoukal, ale když já opravdu nemohl usnout. :D Jeden z těch béčkových odpadkových filmů. :)(29.5.2014)

• kingik

Ještě primitivnější, než jste nedoufali. Co vznikne spojením Syfl kanálu a producenta Philipa Pablba Rotha? Primitivně vystavěné anti-scifi, které není v žádném případě filmem, ale jen poslepovanou sbírkou neumětelství muže, který v režijní sesli leda tak maximálně masturbuje, s režijní prací to nemá nic společného. Scénář vypadá následovně. Země je v řiti, přísně tajný vojenský projekt, jehož cílem bylo získat moderní technologie z budoucnosti prostřednictvím cestování v čase, má trhliny. Plukovník však nechce projekt odpískat, povolá původního vědce, který má program zase obnovit a spasit. Budoucnost však není lidstvu nakloněna. Lidstvo bylo vyhlazeno krvelačnými monstry - Morloky. Ti mají k úžasu vědců lidské DNA. Zlotřilý plukovník chce jejich DNA využít při léčbě rakoviny svého syna. Podle něj je buněčná stavba Morloků odolná. Ano, uvidíme vojenskou výpravu, jak na plácku několika čtverečních metrů střílí do lidožravých příšer, jejichž bídná animace už ani nikoho nenasere. Nevalná technická kvalita koketuje s myšlenkou, že by to počínání mělo být výpravné. Pokud se spokojíte s výpravou do studia bratří Mrštíků, nemůžete být nespokojeni. Namítnete, že bratři Mrštíci přece nedělali do triků, no, kdo tady mluvil o tricích. Když nakreslíte na výkres šmouhu, budete s ní ve vzduchu půl minuty mávat, tak se ta šmouha pohne. A tak vznikl trikový základ pro tento, zdráhám se použít označení film. Vzniklo tedy COSI, co asi tak v jedné sekvenci, která se odehrává v podzemních prostorách, připomíná to, čím to původně mělo být, tedy filmem. Snůška abnormálních dialogů, nesmyslné kváky, nevalný vizuál, ne moc velký spád událostí, vrcholí téměř na konci zjištěním, v jakém roce se skupinka dementů ocitla. Tomu já říkám trhlina. To nic, scénář byl pokydán Morločími hovny a zvratky režiséra Matta Coda, když se vrátil zkárovaný v šest ráno z kalby. Vzpomněl si, že má za hodinu točit ve vypůjčené garáži a sklepě scifi. A jaké poučení z toho plyne? Když jdeš točit, nechlastej! 0%(23.9.2015)

3 a půl hvězdičky perwoll...:) Nechápu, jak tento počin může mít tak malé hodnocení. I když je film nízkorozpočtovej, tak mě mile překvapil a bavil jsem se u něj od začátku do konce, nechápu, jak lidi můžou kritizovat film za to, že má tak "špatné" efekty. Třeba Transformers mi připadá jako větší volovina, která by bez efektů nebyla o lepší...:)(2.3.2014)

• igi B.

Pitomoučká hw-tv fi-fi, rutinní oddechové béčko (d.m.s.n. tedy spíše akční než horor) s legračními morlidmi a vychytaným Wichitem coby praprapraprapravnukem Doktora od Janewayové. Směšně laciné vizuální efekty raději ani nezmiňuju... Ale na odpad to není, u morločího voka na zemi... - - - P.S. Na IMDb zase jednou smysluplnější hodnocení 3,8/10 - k 13.2.13 / 306 hodnotících. Takže do kategorie sraček to spíš posílá tradičně debilní zvukodivý >primoidní< dablink. A to je zase celý... - - - - - (Poprvé viděno 11.2.2013 na nepríma tv >kůl<, hodnocení 60., komentář zde jako pata pátý - 13.2.2013)(13.2.2013)