Mláďata ze zoo

všechny plakáty
TV spot
Německo, 2011, 25 min

V tomto poutavém a dojemném seriálu budeme svědky narození mnoha zvířecích druhů v berlínské zoo za doprovodu rozhovorů s ošetřovateli, kurátory a vedením. Dokument doprovází ošetřovatele při péči o mláďata a dokumentuje jejich pokroky. Spolu s rozhovory s personálem zoo se seriál zabývá i tím, jak jsou tato mláďata během růstu a vývoje závislá na svých lidských pečovatelích. (oficiální text distributora)

TV spot

majo25

Okno do sveta ošetrovateľov v berlínskej zoo, ktorí sa starajú o malé divoké a exotické tvory. Mláďatá sú roztomilé, ako sa hrajú navzájom či s končatinami ošetrovateľov, väčšiu pridanú, hlavne teda informarčnú hodnotu tento dokuseriál ale nemá. ()

whack

Dnes už síce zoologické záhrady nie sú iba obyčajným väzením pre zvieratá ako kedysi, ale slúžia aj ako zariadenia, v ktorých sa rozmnožujú ohrozené druhy. Ale nepovedia, čo s toľkými mláďatami robia, keď povyrastú. Oddelia ich od rodičov, od svorky a predajú do inej zoo? Do zábavného parku? Ja neviem, ale pochybujem, že ich vypustia do prírody. Zviera patrí do prírody, bez ohľadu na to, koľko pytliakov tam behá – práve ich by mali chytať a nie tie zvieratá. ()