After Fall, Winter

Francie, 2011, 132 min

Moc se mi celý film líbil, to tápání ve vztahu, sbližování, obavy i důvěra...i to tajemství, které celý příběh posouvalo k fatálnímu finále. I ta "náhodná" setkávání a obratná manipulace s postavami. Jenže ten závěr byl na mě až příliš vykonstruovaný, anebo se prostě jen minul účinkem. Mám pocit, jako kdyby mi Schaeffer chtěl za každou cenu nadělit na konec něco šokujícího a nečekaného. Zbytečně. Anebo se možná jenom časem chystá na další After Winter...(2.8.2016)

Tak tomu říkám sprcha pocitů a emocí. Při sledování filmu si člověk vzpomene na spousta světlejch okamžiků zamilovanosti, kterýma si prošel a uvědomí si, že by si měl vážit každičký chvilky na tomhle světě a nebát se říkat pravdu, protože když nebudeme k sobě upřímní, tak to může dopadnout jako v tomhle filmu. Jinak ještě musím říct, že Schaeffer se nebál v tomhle filmu popuzdit uzdu pořádný filmařině a Veljkovicem (kamera) si pořádně pokecali o tom jak to natočit co nejlíp. Myslím, že tohle je ještě navíc jeho velkej mylník v jeho herecký kariéře a těžce si to užil a dal do toho hodně ze sebe.(23.3.2013)

Tak na tohle jsem opravdu nebyla připravená. Je to rozhodně snímek, který si musí svého diváka najít, není pro každého, to je jasný. Je to tak silná pocitová záležitost, že nedokážu ani dostatečně obhájit své nejvyšší ohodnocení. Ta pravá slova někdy nestačí a nebo je nemohu vydolovat z hlubin své hlavy. Některé momenty jsou možná těžko srozumitelné, či uchopitelné, ale to je mně tentokrát úplně jedno. Eric Schaffer tuhle emotivní nálož nejen zrežíroval, ale skvostně zahrál i hlavní roli Michaela. Jeho výrazová mimika se vyznačovala širokým spektrem emocí, takže nebylo vůbec těžké se do nich vcítit. Kdyby nemluvil, pochopila bych, co chce říct, navíc na mě působil velmi sympatickým a charismatickým dojmem. Ty Michaelovy a Sofiiny vnitřní démoni se na mě navalily jak sněhová lavina a já se v ní dusila celou dobu s nimi. Neskutečný smutek, kloubící se s obrovským citem v jejich srdcích mě dostala natolik, že jdu až nahoru..........tak se mi to možná přece jen minimálně podařilo obhájit..........a teď se musím rozhodně mrknout na první díl.(26.10.2015)

Brutálně upřímné, niterné odhalování v sebemrskačské romanci, které vládne zkoumavá, až impertinentní kamera, překrásná hudba a takřka hmatatelná atmosféra smutku a melancholie... zkrátka, pocitová složka válcuje vše ostatní natolik, že použití učebnicových vzorců chování, jako vystřižených z rodinné psychologie, lze bez většího sebezapření velkoryse přehlídnout, a jestli snad Eric Schaeffer přišel někomu nudný, pak jenom proto, že byl nevídaně opravdový.(9.11.2015)

KRUTÝ...a do prdele, tak tady jsem si naběhl. Čekal jsem cokoliv jen ne, že to bude tak velká emoční a pocitová nálož a že Sofie bude tak charismatická ženská! Jsou filmy, které by si přes svou výjimečnost a jedinečnost člověk snad ani nepřál vidět....a toto je jeden z nich. Krutý ve své niternosti, krutý ve svých pocitech, krutý ve své upřímnosti, krutý ve své melancholické náladě, tak všeobjímající až z toho mrazí. Krutý, že to vidělo tak zoufale malé množství lidí a krutý, že bych možná chtěl patřit k nim....."BOLEST NENÍ PRO ČLOVĚKA NIKDY LŽIVÁ A STEJNĚ TAK SE TO MÁ SE SMRTÍ. A PROTO JSOU OBĚ MÝMI JEDINÝMI PŘÍTELKYNĚMI."(2.6.2016)