poster

After Fall, Winter

Drama

Francie, 2011, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bobik9
  ****

  Zatraceně! Tohle budu dlouho vstřebávat! Parádní drama, po jehož skončení sedíte jen v tichosti a zaraženě. Je vám smutno. Celý film má klidné pomalé tempo a je to víceméně průměrné, ale baví vás to. Eric Schaeffer je sice nudný, ale svým způsobem je v té jeho nudnosti obrovské charisma. Lizzie Brocheré není vyloženě krásná ženská, ale něco na ní je. Ten konec je opravdu síla! Nemám slov. Navíc, skvělá hudba!(8.5.2015)

 • Pedross800
  *****

  KRUTÝ...a do prdele, tak tady jsem si naběhl. Čekal jsem cokoliv jen ne, že to bude tak velká emoční a pocitová nálož a že Sofie bude tak charismatická ženská! Jsou filmy, které by si přes svou výjimečnost a jedinečnost člověk snad ani nepřál vidět....a toto je jeden z nich. Krutý ve své niternosti, krutý ve svých pocitech, krutý ve své upřímnosti, krutý ve své melancholické náladě, tak všeobjímající až z toho mrazí. Krutý, že to vidělo tak zoufale malé množství lidí a krutý, že bych možná chtěl patřit k nim....."BOLEST NENÍ PRO ČLOVĚKA NIKDY LŽIVÁ A STEJNĚ TAK SE TO MÁ SE SMRTÍ. A PROTO JSOU OBĚ MÝMI JEDINÝMI PŘÍTELKYNĚMI."(2.6.2016)

 • confisio
  *****

  V kulisách Paříže osud propojí, možná náhodně, životy dvou citově vyprahlých duší. Američan Michael zde hledá únik z neúspěšné kariéry zadluženého newyorského spisovatele. Tajemná Francouzka Sofie žije osamocena, pouze se svým psem, a svůj profesní čas dělí mezi dvě netradiční zaměstnání. Michael i Sofie touží po citovém naplnění v podobě milujícího partnera. Jejich životem rozervané duše však v sobě nesou pochyby, obavy i bariéry, které není lehké při vzájemném sbližování překonat. Oba nachází nemálo odvahy k tomu, aby jejich vztah mohl dosáhnou kýženého naplnění. K filmové romanci na březích Seiny chybí už jen poslední krok. Otevřít naplno a zcela svá srdce a své vnitřní světy jeden druhému. V životě každého z nás však existují strachy, které nejsme při nejlepší vůli schopni překonat, i když mohou být zničující.(1.3.2020)

 • Xarxees
  *****

  Tak tomu říkám sprcha pocitů a emocí. Při sledování filmu si člověk vzpomene na spousta světlejch okamžiků zamilovanosti, kterýma si prošel a uvědomí si, že by si měl vážit každičký chvilky na tomhle světě a nebát se říkat pravdu, protože když nebudeme k sobě upřímní, tak to může dopadnout jako v tomhle filmu. Jinak ještě musím říct, že Schaeffer se nebál v tomhle filmu popuzdit uzdu pořádný filmařině a Veljkovicem (kamera) si pořádně pokecali o tom jak to natočit co nejlíp. Myslím, že tohle je ještě navíc jeho velkej mylník v jeho herecký kariéře a těžce si to užil a dal do toho hodně ze sebe.(23.3.2013)

 • Marqta
  ***

  Zvrhlá variace Shakespeara ? Možná lehce. Když nevíte co si pustit, tenhle film poměrně vyřeší situaci za vás. Je to zajímavá kombinace "romantického" filmu a konverzačního dramatu s trochou zvrhlé erotiky a psychologickými momenty.(Nevěříte ? Věřte.) Od začátku se mi líbila atmosféra snímku melancholická/mlhavá/chladná a hudba. Dalším pozitivem a možná pro mě i tím nejvýznamnějším byli herci. Film je to rozhodně plný emocí (jak už tady několik lidí psalo) a oba to zahráli opravdu hodně dobře, nic to ale nemění na tom, že mi celkově ten příběh přišel lehce "přitažený za vlasy" na to, aby ho moje podvědomí mohlo považovat za reálný. Bylo tam hodně různých motivů a podnětů k zamyšlení, ale když se to takhle poskládalo za sebe a dohromady tak to občas působilo lehce těžkopádně, alespoň tak mi to připadalo. Možná mi jen film nesedl a nebyla jsem schopná postavy racionálně pochopit (po většinu doby). Chyběl mi trošku moment překvapení, k závěru se asi nebudu vyjadřovat, posuďte sami...Rozhodně to není špatný film, ale znovu se na to nepodívám. První díl z roku 1997 jsem neviděla, ale lehce pochybuji, že by to změnilo můj pohled. ----"Čeho se nejvíc bojíš?" "Že poslední věc, kterou na světě udělám, bude obnovení mého statutu na facebooku, kam napíšu, že jsem osamělý a zničený a můj život byl úplně bezcenný."----(16.9.2016)